Najlepiej zarabiający w każdym klubie Brasileirão Série A
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Arthur z klubu Grêmio — 509 850 zł tygodniowo. Na drugim końcu Mirassol Futebol Clube płaci swojemu liderowi, Fernandinho, 16 995 zł — różnica 30×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 23 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Arthur | 509 850 zł | 26 512 200 zł | 28 | DM | 1,8 mln zł | 37/54 | 28% |
| 02 | | Jorginho | 468 650 zł | 24 369 800 zł | 33 | DM | 3,1 mln zł | 34/63 | 15% |
| 03 | | Fred | 437 750 zł | 22 763 000 zł | 32 | DM, AM C | 2,3 mln zł | 43/71 | 19% |
| 04 | | Everton Ribeiro | 334 750 zł | 17 407 000 zł | 36 | AM RC | 1,3 mln zł | 39/56 | 26% |
| 05 | Cruzeiro Esporte Clube SAF | Luis Sinisterra | 334 750 zł | 17 407 000 zł | 26 | AM RL | 522 tys zł | 7/52 | 64% |
| 06 | | Luciano Acosta | 319 300 zł | 16 603 600 zł | 31 | AM C | 2,3 mln zł | 55/72 | 14% |
| 07 | | Guillermo Maripán | 272 950 zł | 14 193 400 zł | 31 | D C | 1,4 mln zł | 31/57 | 20% |
| 08 | | Allan | 257 500 zł | 13 390 000 zł | 34 | DM | 1,4 mln zł | 36/55 | 19% |
| 09 | | Gustavo Gómez | 200 850 zł | 10 444 200 zł | 32 | D C | 1,8 mln zł | 38/65 | 11% |
| 10 | | Domingos Duarte | 180 250 zł | 9 373 000 zł | 30 | D C | 1,4 mln zł | 49/86 | 13% |
| 11 | | Yuri Alberto (Yuri Alberto Monteiro da Silva) | 175 100 zł | 9 105 200 zł | 24 | AM RL, ST | 1 mln zł | 40/65 | 17% |
| 12 | | Neymar | 154 500 zł | 8 034 000 zł | 33 | AM LC, F C | 849 tys zł | 39/64 | 18% |
| 13 | | Deyverson | 139 050 zł | 7 230 600 zł | 34 | ST | 578 tys zł | 36/58 | 24% |
| 14 | | Paulo Henrique | 92 700 zł | 4 820 400 zł | 28 | D/WB R | 1 mln zł | 33/56 | 9% |
| 15 | | Sérgio Oliveira | 92 700 zł | 4 820 400 zł | 33 | DM | 472 tys zł | 32/52 | 20% |
| 16 | | Fernando | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 26 | AM LC, F C | 885 tys zł | 40/59 | 9% |
| 17 | | Breno Lopes | 72 100 zł | 3 749 200 zł | 29 | AM RL, ST | 449 tys zł | 31/45 | 16% |
| 18 | | Kerwin Vargas | 51 500 zł | 2 678 000 zł | 23 | AM RL, ST | 540 tys zł | 40/65 | 10% |
| 19 | Esporte Clube Vitória | Tomás Pochettino | 44 290 zł | 2 303 080 zł | 29 | AM RC | 130 tys zł | 5/55 | 34% |
| 20 | Clube do Remo | Matheus Alexandre (Matheus Alexandre Anastácio de Souza) | 40 685 zł | 2 115 620 zł | 26 | D/WB R | 71 tys zł | 2/31 | 57% |
| 21 | | Luiz Otávio | 36 050 zł | 1 874 600 zł | 36 | D C | 259 tys zł | 26/37 | 14% |
| 22 | Associação Chapecoense de Futebol | Fernando | 16 995 zł | 883 740 zł | 25 | D/WB/M L | 40 tys zł | 3/46 | 42% |
| 23 | Mirassol Futebol Clube | Fernandinho | 16 995 zł | 883 740 zł | 27 | AM RL | 17 tys zł | 1/32 | 100% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Brasileirão Série A
Który klub Brasileirão Série A płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Grêmio. Arthur zarabia tam 509 850 zł tygodniowo, 26 512 200 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Brasileirão Série A ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Mirassol Futebol Clube, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Fernandinho — 16 995 zł tygodniowo. Grêmio płaci swojemu liderowi 30 razy tyle.
Który klub Brasileirão Série A jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Grêmio. Arthur bierze 28% z 1 841 589 zł tygodniowo, które klub płaci 37 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Brasileirão Série A znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 23 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.

















