Najlepiej zarabiający w każdym klubie Ekstraklasa
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Mateusz Klich z klubu Cracovia — 314 150 zł tygodniowo. Na drugim końcu Motor Lublin płaci swojemu liderowi, Tin Plavotic, 13 390 zł — różnica 23×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Mateusz Klich | 314 150 zł | 16 335 800 zł | 35 | AM C | 643 tys zł | 36/64 | 49% |
| 02 | | Attila Szalai | 185 400 zł | 9 640 800 zł | 27 | D LC | 506 tys zł | 29/63 | 37% |
| 03 | | Karol Linetty | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 30 | DM | 392 tys zł | 28/38 | 33% |
| 04 | | Janis Antiste | 103 000 zł | 5 356 000 zł | 22 | AM/F C | 418 tys zł | 40/69 | 25% |
| 05 | Widzew Łódź | Bartlomiej Dragowski | 103 000 zł | 5 356 000 zł | 27 | GK | 370 tys zł | 9/40 | 28% |
| 06 | | Gustav Berggren | 87 550 zł | 4 552 600 zł | 27 | DM | 645 tys zł | 35/67 | 14% |
| 07 | | Nik Prelec | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 24 | AM RC, F C | 387 tys zł | 32/71 | 21% |
| 08 | | Damian Szymanski | 77 250 zł | 4 017 000 zł | 30 | D C, DM | 480 tys zł | 48/73 | 16% |
| 09 | | Mahir Emreli | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 28 | AM RLC, F C | 321 tys zł | 24/51 | 19% |
| 10 | Korona Kielce | Ondřej Lingr | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 26 | AM RLC, F C | 99 tys zł | 7/47 | 57% |
| 11 | | Marcel Łubik | 40 685 zł | 2 115 620 zł | 21 | GK | 259 tys zł | 40/62 | 16% |
| 12 | | Sidnei Tavares | 39 140 zł | 2 035 280 zł | 23 | DM | 234 tys zł | 31/41 | 17% |
| 13 | Wieczysta Kraków | Mikkel Maigaard | 30 385 zł | 1 580 020 zł | 29 | AM C | 82 tys zł | 7/29 | 37% |
| 14 | | Jakub Czerwiński | 21 115 zł | 1 097 980 zł | 33 | D C | 183 tys zł | 28/35 | 12% |
| 15 | GKS Katowice | Bartosz Nowak | 18 025 zł | 937 300 zł | 31 | AM C | 96 tys zł | 9/41 | 19% |
| 16 | | Damian Michalski | 17 510 zł | 910 520 zł | 27 | D C | 192 tys zł | 35/45 | 9% |
| 17 | | Kacper Lopata | 15 450 zł | 803 400 zł | 23 | D C | 91 tys zł | 14/38 | 17% |
| 18 | Radomiak Radom | Rafał Wolski | 13 905 zł | 723 060 zł | 32 | AM LC | 61 tys zł | 8/39 | 23% |
| 19 | Motor Lublin | Tin Plavotic | 13 390 zł | 696 280 zł | 28 | D C, DM | 33 tys zł | 4/54 | 40% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Ekstraklasa
Który klub Ekstraklasa płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Cracovia. Mateusz Klich zarabia tam 314 150 zł tygodniowo, 16 335 800 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Ekstraklasa ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Motor Lublin, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Tin Plavotic — 13 390 zł tygodniowo. Cracovia płaci swojemu liderowi 23 razy tyle.
Który klub Ekstraklasa jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Cracovia. Mateusz Klich bierze 49% z 643 060 zł tygodniowo, które klub płaci 36 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Ekstraklasa znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.












