Najlepiej zarabiający w każdym klubie NWSL
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Sophia Wilson z klubu Portland Thorns Women — 61 800 zł tygodniowo. Na drugim końcu San Diego Wave FC Women płaci swojemu liderowi, Didi Haračić, 7210 zł — różnica 8.6×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 14 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Portland Thorns Women | Sophia Wilson | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 24 | AM L, ST | 167 tys zł | 15/25 | 37% |
| 02 | Orlando Pride Women | Barbra Banda | 38 625 zł | 2 008 500 zł | 25 | AM/F C | 210 tys zł | 22/25 | 18% |
| 03 | Chicago Stars FC Women | Mallory Swanson | 35 535 zł | 1 847 820 zł | 27 | AM RL, ST | 173 tys zł | 21/26 | 21% |
| 04 | Gotham FC Women | Jaedyn Shaw | 31 415 zł | 1 633 580 zł | 20 | AM RLC, F C | 212 tys zł | 21/24 | 15% |
| 05 | Washington Spirit Women | Trinity Rodman | 28 840 zł | 1 499 680 zł | 23 | AM RL, ST | 167 tys zł | 18/27 | 17% |
| 06 | Angel City FC Women | Gisele Thompson | 21 630 zł | 1 124 760 zł | 19 | D/WB RL | 117 tys zł | 16/24 | 19% |
| 07 | Seattle Reign FC Women | Mia Fishel | 20 085 zł | 1 044 420 zł | 24 | ST | 112 tys zł | 18/21 | 18% |
| 08 | KC Current Women | Debinha | 17 510 zł | 910 520 zł | 33 | AM/F C | 164 tys zł | 21/28 | 11% |
| 09 | Utah Royals Women | Cece Delkizer | 17 510 zł | 910 520 zł | 27 | AM/F C | 148 tys zł | 17/22 | 12% |
| 10 | Bay FC Women | Racheal Kundananji | 13 905 zł | 723 060 zł | 25 | AM RLC, F C | 121 tys zł | 18/24 | 12% |
| 11 | Racing Louisville FC Women | Arin Wright | 12 875 zł | 669 500 zł | 32 | D LC | 121 tys zł | 22/25 | 11% |
| 12 | NC Courage Women | Ashley Sanchez | 12 875 zł | 669 500 zł | 26 | AM RLC, F C | 101 tys zł | 17/24 | 13% |
| 13 | Houston Dash Women | Delanie Sheehan | 12 360 zł | 642 720 zł | 26 | AM C | 148 tys zł | 19/26 | 8% |
| 14 | San Diego Wave FC Women | Didi Haračić | 7210 zł | 374 920 zł | 33 | GK | 50 tys zł | 11/21 | 14% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach NWSL
Który klub NWSL płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Portland Thorns Women. Sophia Wilson zarabia tam 61 800 zł tygodniowo, 3 213 600 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub NWSL ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
San Diego Wave FC Women, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Didi Haračić — 7210 zł tygodniowo. Portland Thorns Women płaci swojemu liderowi 8.6 razy tyle.
Który klub NWSL jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Portland Thorns Women. Sophia Wilson bierze 37% z 166 994 zł tygodniowo, które klub płaci 15 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów NWSL znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 14 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.