her NWSL kulübünde en çok kazanan oyuncu
Kulüp başına bir satır, kulübün en çok kazanan oyuncusunun maaşına göre sıralanmış. Portland Thorns Women kulübünden Sophia Wilson haftalık ₺784.080 ile başı çekiyor. Diğer uçta San Diego Wave FC Women, kendi en çok kazananı Didi Haračić için ₺91.476 ödüyor — 8.6× fark.
Her kulübün en çok kazananı
En çok ödeyen 12 kulüpte, en çok kazananın haftalık maaşı
Tek oyuncuya en çok yaslanan kulüpler
En az 8 maaşını bildiğimiz kulüplerde, en çok kazananın kulübün haftalık bütçesindeki payı
Her kulübün en çok kazananı
Takip ettiğimiz 14 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı. Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun
| # | KULÜP | EN ÇOK KAZANAN | HAFTALIK | YILLIK | YAŞ | MEVKİ | KULÜBÜN HAFTALIK BÜTÇESİ | BİLİNEN MAAŞLAR | BÜTÇEDEKİ PAY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Portland Thorns Women | Sophia Wilson | ₺784.080 | ₺40.772.160 | 24 | AM L, ST | ₺2,4 Mn | 18/28 | 33% |
| 02 | Orlando Pride Women | Barbra Banda | ₺490.050 | ₺25.482.600 | 25 | AM/F C | ₺2,6 Mn | 24/27 | 19% |
| 03 | Chicago Stars FC Women | Mallory Swanson | ₺450.846 | ₺23.443.992 | 27 | AM RL, ST | ₺2,1 Mn | 20/27 | 21% |
| 04 | Gotham FC Women | Jaedyn Shaw | ₺398.574 | ₺20.725.848 | 20 | AM RLC, F C | ₺2,6 Mn | 22/26 | 15% |
| 05 | Washington Spirit Women | Trinity Rodman | ₺365.904 | ₺19.027.008 | 23 | AM RL, ST | ₺2,1 Mn | 18/26 | 17% |
| 06 | Bay FC Women | Cristiana Girelli | ₺287.496 | ₺14.949.792 | 35 | ST | ₺1,9 Mn | 21/28 | 15% |
| 07 | Angel City FC Women | Gisele Thompson | ₺274.428 | ₺14.270.256 | 19 | D/WB RL | ₺1,6 Mn | 17/25 | 17% |
| 08 | Seattle Reign FC Women | Mia Fishel | ₺254.826 | ₺13.250.952 | 24 | ST | ₺1,7 Mn | 20/24 | 15% |
| 09 | KC Current Women | Debinha | ₺222.156 | ₺11.552.112 | 33 | AM/F C | ₺2,1 Mn | 22/29 | 10% |
| 10 | Utah Royals Women | Cece Delkizer | ₺222.156 | ₺11.552.112 | 27 | AM/F C | ₺2 Mn | 18/24 | 11% |
| 11 | Racing Louisville FC Women | Arin Wright | ₺163.350 | ₺8.494.200 | 32 | D LC | ₺1,5 Mn | 22/25 | 11% |
| 12 | NC Courage Women | Ashley Sanchez | ₺163.350 | ₺8.494.200 | 26 | AM RLC, F C | ₺1,3 Mn | 17/24 | 13% |
| 13 | Houston Dash Women | Danielle Colaprico | ₺156.816 | ₺8.154.432 | 32 | M C | ₺1,8 Mn | 18/24 | 9% |
| 14 | San Diego Wave FC Women | Didi Haračić | ₺91.476 | ₺4.756.752 | 33 | GK | ₺685B | 12/22 | 13% |
Sık sorulan sorular
NWSL kulüplerinde en çok kazananlar
Hangi NWSL kulübü tek bir oyuncuya en yüksek maaşı ödüyor?
Portland Thorns Women. Sophia Wilson orada haftalık ₺784.080, yılda ₺40.772.160 kazanıyor ve bu listedeki başka hiçbir kulüp tek bir oyuncuya daha fazlasını ödemiyor.
En çok kazananı en az kazanan NWSL kulübü hangisi?
San Diego Wave FC Women; maaşını bildiğimiz en çok kazanan oyuncusu Didi Haračić, haftalık ₺91.476. Portland Thorns Women kendi en çok kazananına bunun 8.6 katını ödüyor.
Hangi NWSL kulübü tek bir oyuncuya en çok yaslanıyor?
Portland Thorns Women. Kulübün, maaşını bildiğimiz 18 kadro oyuncusuna haftada ödediği ₺2.373.802 tutarın %33’ini Sophia Wilson alıyor.
Bu listede kaç NWSL kulübü var?
Takip ettiğimiz 14 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı.