Najlepiej zarabiający w każdym klubie Premier League
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Erling Haaland z klubu Manchester City — 2 371 500 zł tygodniowo. Na drugim końcu Coventry City płaci swojemu liderowi, Taiwo Awoniyi, 247 690 zł — różnica 9.6×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 20 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Erling Haaland | 2 371 500 zł | 123 318 000 zł | 24 | ST | 18,3 mln zł | 60/60 | 13% |
| 02 | | Virgil van Dijk | 1 844 500 zł | 95 914 000 zł | 34 | D C | 19,1 mln zł | 79/79 | 10% |
| 03 | | Bukayo Saka | 1 581 000 zł | 82 212 000 zł | 23 | AM RL | 18,9 mln zł | 42/42 | 8% |
| 04 | | Bruno Fernandes | 1 581 000 zł | 82 212 000 zł | 30 | DM, AM C | 18,1 mln zł | 68/68 | 9% |
| 05 | | Jack Grealish | 1 422 900 zł | 73 990 800 zł | 29 | AM RLC | 10 mln zł | 62/62 | 14% |
| 06 | | Omar Marmoush | 1 370 200 zł | 71 250 400 zł | 26 | AM RLC, F C | 16,2 mln zł | 76/76 | 8% |
| 07 | | Reece James | 1 317 500 zł | 68 510 000 zł | 25 | D RC, DM | 13 mln zł | 64/66 | 10% |
| 08 | | Boubacar Kamara | 790 500 zł | 41 106 000 zł | 25 | DM | 11,2 mln zł | 78/79 | 7% |
| 09 | | Liam Delap | 790 500 zł | 41 106 000 zł | 22 | AM R, ST | 9,8 mln zł | 67/68 | 8% |
| 10 | | Nico González | 790 500 zł | 41 106 000 zł | 23 | DM, AM C | 8,9 mln zł | 84/84 | 9% |
| 11 | | Joachim Andersen | 737 800 zł | 38 365 600 zł | 29 | D C | 7,2 mln zł | 66/67 | 10% |
| 12 | | Exequiel Palacios | 653 480 zł | 33 980 960 zł | 26 | DM | 5,2 mln zł | 78/78 | 13% |
| 13 | | Yeremy Pino | 632 400 zł | 32 884 800 zł | 22 | AM RLC | 8,6 mln zł | 81/81 | 7% |
| 14 | | Granit Xhaka | 606 050 zł | 31 514 600 zł | 32 | DM | 6,7 mln zł | 67/69 | 9% |
| 15 | | Pascal Groß | 606 050 zł | 31 514 600 zł | 34 | DM, AM C | 6,4 mln zł | 75/75 | 9% |
| 16 | | Tarik Muharemović | 527 000 zł | 27 404 000 zł | 22 | D C | 6,7 mln zł | 70/70 | 8% |
| 17 | | Justin Kluivert | 474 300 zł | 24 663 600 zł | 26 | AM RLC | 7,2 mln zł | 61/61 | 7% |
| 18 | | Matthew Targett | 416 330 zł | 21 649 160 zł | 29 | D/WB L | 3 mln zł | 68/68 | 14% |
| 19 | | Dango Ouattara | 405 790 zł | 21 101 080 zł | 23 | AM RL, ST | 6 mln zł | 69/69 | 7% |
| 20 | | Taiwo Awoniyi | 247 690 zł | 12 879 880 zł | 27 | ST | 2,8 mln zł | 52/53 | 9% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Premier League
Który klub Premier League płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Manchester City. Erling Haaland zarabia tam 2 371 500 zł tygodniowo, 123 318 000 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Premier League ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Coventry City, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Taiwo Awoniyi — 247 690 zł tygodniowo. Manchester City płaci swojemu liderowi 9.6 razy tyle.
Który klub Premier League jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Everton. Jack Grealish bierze 14% z 10 043 856 zł tygodniowo, które klub płaci 62 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Premier League znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 20 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.



















