Najlepiej zarabiający w każdym klubie Russian Premier League
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Wendel z klubu Zenit St. Petersburg — 365 650 zł tygodniowo. Na drugim końcu Rodina Moscow płaci swojemu liderowi, Andrey Yegorychev, 23 175 zł — różnica 16×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 17 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Wendel | 365 650 zł | 19 013 800 zł | 27 | DM, AM C | 3,3 mln zł | 26/33 | 11% |
| 02 | | Jhon Córdoba | 339 900 zł | 17 674 800 zł | 32 | ST | 1,6 mln zł | 22/44 | 22% |
| 03 | | Gedson Fernandes | 314 150 zł | 16 335 800 zł | 26 | DM, AM C | 2,7 mln zł | 25/36 | 12% |
| 04 | | Matheus Reis | 293 550 zł | 15 264 600 zł | 30 | D LC | 1,7 mln zł | 26/36 | 18% |
| 05 | | Bitello | 154 500 zł | 8 034 000 zł | 25 | AM LC | 1,7 mln zł | 28/33 | 9% |
| 06 | Fakel Voronezh | Clayton | 113 300 zł | 5 891 600 zł | 26 | ST | 114 tys zł | 2/31 | 100% |
| 07 | | César Montes | 108 150 zł | 5 623 800 zł | 28 | D C | 1,2 mln zł | 25/39 | 9% |
| 08 | | Alexandr Lomovitskiy | 97 850 zł | 5 088 200 zł | 27 | AM RLC | 969 tys zł | 26/29 | 10% |
| 09 | | Alexandr Soldatenkov | 87 550 zł | 4 552 600 zł | 28 | D C | 717 tys zł | 20/23 | 12% |
| 10 | | Arsen Adamov | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 25 | D RC | 608 tys zł | 22/35 | 14% |
| 11 | | Dmitry Chistyakov | 77 250 zł | 4 017 000 zł | 31 | D C | 821 tys zł | 22/31 | 9% |
| 12 | Akron Togliatti | Artem Dzyuba | 72 100 zł | 3 749 200 zł | 36 | ST | 129 tys zł | 4/26 | 56% |
| 13 | Krylja Sovetov Samara | Martin Kramarič | 46 350 zł | 2 410 200 zł | 27 | AM RLC | 84 tys zł | 3/29 | 55% |
| 14 | Baltika Kaliningrad | Stefan Kovač | 39 140 zł | 2 035 280 zł | 26 | DM, AM C | 39 tys zł | 1/33 | 100% |
| 15 | Dinamo Makhachkala | Houssem Mrezigue | 37 080 zł | 1 928 160 zł | 25 | DM | 42 tys zł | 2/24 | 88% |
| 16 | FC Orenburg | Ivan Ignatjev | 26 265 zł | 1 365 780 zł | 26 | ST | 26 tys zł | 1/30 | 100% |
| 17 | Rodina Moscow | Andrey Yegorychev | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 32 | AM RC | 58 tys zł | 5/47 | 40% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Russian Premier League
Który klub Russian Premier League płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Zenit St. Petersburg. Wendel zarabia tam 365 650 zł tygodniowo, 19 013 800 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Russian Premier League ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Rodina Moscow, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Andrey Yegorychev — 23 175 zł tygodniowo. Zenit St. Petersburg płaci swojemu liderowi 16 razy tyle.
Który klub Russian Premier League jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
FC Krasnodar. Jhon Córdoba bierze 22% z 1 562 999 zł tygodniowo, które klub płaci 22 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Russian Premier League znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 17 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.









