SALARYSPORT
★ 0
LIGA MX · KLUB PO KLUBIE

Najlepiej zarabiający w każdym klubie Liga MX

Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Carlos Gruezo z klubu CD Santos Laguna — 329 600 zł tygodniowo. Na drugim końcu Atlante płaci swojemu liderowi, Joaquín Esquivel, 31 415 zł — różnica 10×.

BIGGEST SINGLE WAGE 330 tys zł Carlos Gruezo · CD Santos Laguna
LOWEST TOP EARNER 31 tys zł Joaquín Esquivel · Atlante
TOP TO BOTTOM 10× CD Santos Laguna over Atlante
BIGGEST SINGLE SHARE 48% CD Necaxa's bill taken by Julián Carranza

Najlepiej zarabiający każdego klubu

Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować

# KLUB NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY TYGODNIOWO ROCZNIE WIEK POZYCJA BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ ZNANE ZAROBKI UDZIAŁ W BUDŻECIE
01 CD Santos Laguna Carlos Gruezo
329 600 zł
17 139 200 zł 30 DM 1 mln zł 32/55
02 CD Necaxa Julián Carranza
319 300 zł
16 603 600 zł 25 ST 663 tys zł 29/67
03 CF Monterrey Diego Rossi
262 650 zł
13 657 800 zł 27 AM RLC, F C 1,9 mln zł 38/56
04 CD Guadalajara Alan Pulido
175 100 zł
9 105 200 zł 34 AM/F C 1,2 mln zł 30/64
05 Pumas de la UNAM Keylor Navas
149 350 zł
7 766 200 zł 38 GK 969 tys zł 36/46
06 CD Atlas Jordy Caicedo
144 200 zł
7 498 400 zł 27 AM R, ST 632 tys zł 29/46
07 Deportivo Toluca Alexis Vega
128 750 zł
6 695 000 zł 27 AM RLC, F C 1,4 mln zł 34/63
08 Club América Erick Sánchez
128 750 zł
6 695 000 zł 25 M C 1,3 mln zł 44/55
09 Pachuca CF Kenedy
128 750 zł
6 695 000 zł 29 WB L, AM RL 860 tys zł 31/34
10 Tigres de la UANL Juan Brunetta
118 450 zł
6 159 400 zł 28 AM LC, F C 1,1 mln zł 31/50
11 Club Atlético San Luis Felipe Mora
118 450 zł
6 159 400 zł 31 ST 608 tys zł 30/45
12 CD Cruz Azul Agustín Palavecino
108 150 zł
5 623 800 zł 28 AM C 1,1 mln zł 29/49
13 Club León Diber Cambindo
82 400 zł
4 284 800 zł 29 ST 830 tys zł 33/67
14 Fútbol Club Juárez Diego Valoyes
66 950 zł
3 481 400 zł 28 AM RL 717 tys zł 36/53
15 Xoloitzcuintles de Tijuana Ignacio Rivero
61 800 zł
3 213 600 zł 33 AM RL 452 tys zł 33/72
16 CF Puebla de la Franja Lucas Cavallini
46 350 zł
2 410 200 zł 32 ST 261 tys zł 27/36
17 Querétaro FC Diego Reyes
38 110 zł
1 981 720 zł 32 D C, DM 201 tys zł 23/72
18 Atlante Joaquín Esquivel
31 415 zł
1 633 580 zł 27 D C, DM 124 tys zł 9/34
Tygodniowy budżet klubu to zarobki, które znamy w jego kadrze, więc ZNANE ZAROBKI to podstawa, na której liczone są ta kwota i udział obok niej.

Najczęstsze pytania

Najlepiej zarabiający w klubach Liga MX

Który klub Liga MX płaci najwyższą pojedynczą pensję?

CD Santos Laguna. Carlos Gruezo zarabia tam 329 600 zł tygodniowo, 17 139 200 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.

Który klub Liga MX ma najniżej opłacanego lidera zarobków?

Atlante, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Joaquín Esquivel — 31 415 zł tygodniowo. CD Santos Laguna płaci swojemu liderowi 10 razy tyle.

Który klub Liga MX jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?

CD Necaxa. Julián Carranza bierze 48% z 663 433 zł tygodniowo, które klub płaci 29 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.

Ile klubów Liga MX znajduje się na tej liście?

Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.