SALARYSPORT
★ 0
PIŁKA NOŻNA · 18 CLUBS · 964 PLAYERS

Zarobki zawodników — Liga MX

18 klubów Liga MX, które śledzimy, płaci łącznie 15 298 348 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Carlos Gruezo — 329 600 zł tygodniowo.

TYGODNIOWY BUDŻET PŁACOWY15,3 mln zł
ROCZNY BUDŻET PŁACOWY795,5 mln zł
ŚREDNIA TYGODNIOWA 40 tys zł
ŚLEDZONE KLUBY18

Budżet płacowy według klubu

Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników

Pierwszy klub wydaje 14.9× tyle co ostatni

Najlepiej zarabiający — Liga MX

Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 13% budżetu ligi

FULL TOP 100 →
01 Carlos Gruezo CD Santos Laguna
329 600 zł
02 Julián Carranza CD Necaxa
319 300 zł
03 Diego Rossi CF Monterrey
262 650 zł
04 Hugo Cuypers CF Monterrey
262 650 zł
05 Alan Pulido CD Guadalajara
175 100 zł
06 Keylor Navas Pumas de la UNAM
149 350 zł
07 Jordy Caicedo CD Atlas
144 200 zł
08 Lucas Ocampos CF Monterrey
144 200 zł
09 Erick Sánchez Club América
128 750 zł
10 Alexis Vega Deportivo Toluca
128 750 zł
11 Kenedy Pachuca CF
128 750 zł
12 Sergio Ramos CF Monterrey
123 600 zł
13 Orbelín Pineda CF Monterrey
123 600 zł
14 Felipe Mora Club Atlético San Luis
118 450 zł
15 Juan Brunetta Tigres de la UANL
118 450 zł
16 Alejandro Zendejas Club América
113 300 zł
17 Agustín Palavecino CD Cruz Azul
108 150 zł
18 Luis Malagón Club América
108 150 zł
19 Carlos Moreno Pachuca CF
108 150 zł
20 Jorge Sánchez CD Atlas
103 000 zł

Ile naprawdę zarabia zawodnik Liga MX

Tygodniowe zarobki 363 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 964 w kadrach

Poniżej 5 tys zł
18% 67 zawodników
5 tys zł-10 tys zł
4% 16 zawodników
10 tys zł-26 tys zł
16% 59 zawodników
26 tys zł-52 tys zł
32% 115 zawodników MEDIANA ŚREDNIA
52 tys zł-129 tys zł
26% 95 zawodników
129 tys zł-515 tys zł
3% 11 zawodników

Mediana 32 445 zł tygodniowo wobec średniej 40 319 zł, na 363 zawodnikach, których to obejmuje.

Ile zarabia każda pozycja

Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy

Goalkeepers
37 574 zł · 10%
Defenders
35 669 zł · 29%
Midfielders
35 077 zł · 15%
Attackers
47 555 zł · 46%

Lata najwyższych zarobków

Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego

196 zł 16-19
4 tys zł 20-22
31 tys zł 23-25
50 tys zł 26-28
53 tys zł 29-31
54 tys zł 32-34
71 tys zł 35+

Skąd pochodzą zawodnicy Liga MX

Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze

Wszystkie kluby Liga MX

Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.

Wszystkie kluby Liga MX wraz z tygodniowym i rocznym budżetem płacowym, liczebnością kadry, średnimi zarobkami starszych zawodników i najlepiej zarabiającym.
KLUB BUDŻET/TYDZIEŃ BUDŻET/ROK ŚREDNIA 22+ KADRA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY Z PENSJĄ
CF Monterrey 1 851 343 zł 96 269 815 zł96,3 mln zł 75 530 zł 56 Diego Rossi 262 650 zł
Deportivo Toluca 1 372 707 zł 71 380 751 zł71,4 mln zł 49 239 zł 63 Alexis Vega 128 750 zł
Club América 1 302 857 zł 67 748 580 zł67,7 mln zł 56 032 zł 55 Erick Sánchez 128 750 zł
CD Guadalajara 1 162 685 zł 60 459 599 zł60,5 mln zł 51 289 zł 64 Alan Pulido 175 100 zł
Tigres de la UANL 1 140 390 zł 59 300 293 zł59,3 mln zł 46 154 zł 50 Juan Brunetta 118 450 zł
CD Cruz Azul 1 130 894 zł 58 806 470 zł58,8 mln zł 53 601 zł 49 Agustín Palavecino 108 150 zł
CD Santos Laguna 1 019 504 zł 53 014 224 zł53 mln zł 43 209 zł 55 Carlos Gruezo 329 600 zł
Pumas de la UNAM 969 462 zł 50 412 011 zł50,4 mln zł 44 599 zł 46 Keylor Navas 149 350 zł
Pachuca CF 860 205 zł 44 730 634 zł44,7 mln zł 44 903 zł 34 Kenedy 128 750 zł
Club León 829 917 zł 43 155 702 zł43,2 mln zł 28 480 zł 67 Diber Cambindo 82 400 zł
Fútbol Club Juárez 717 493 zł 37 309 628 zł37,3 mln zł 31 899 zł 53 Diego Valoyes 66 950 zł
CD Necaxa 663 433 zł 34 498 532 zł34,5 mln zł 46 113 zł 67 Julián Carranza 319 300 zł
CD Atlas 631 658 zł 32 846 206 zł32,8 mln zł 34 351 zł 46 Jordy Caicedo 144 200 zł
Club Atlético San Luis 607 973 zł 31 614 593 zł31,6 mln zł 26 116 zł 45 Felipe Mora 118 450 zł
Xoloitzcuintles de Tijuana 452 386 zł 23 524 088 zł23,5 mln zł 19 843 zł 72 Ignacio Rivero 61 800 zł
CF Puebla de la Franja 260 925 zł 13 568 087 zł13,6 mln zł 15 532 zł 36 Lucas Cavallini 46 350 zł
Querétaro FC 200 510 zł 10 426 525 zł10,4 mln zł 12 710 zł 72 Diego Reyes 38 110 zł
Atlante 124 007 zł 6 448 356 zł6,4 mln zł 17 567 zł 34 Joaquín Esquivel 31 415 zł

Najczęstsze pytania

Zarobki — Liga MX

Jaki jest łączny budżet płacowy Liga MX?

18 klubów Liga MX, które śledzimy, płaci łącznie 15 298 348 zł tygodniowo, czyli 795 514 093 zł rocznie, na 964 zawodników.

Kto zarabia najwięcej w Liga MX?

Carlos Gruezo z klubu CD Santos Laguna — 329 600 zł tygodniowo, czyli 17 139 200 zł rocznie.

Który klub Liga MX ma największy budżet płacowy?

CF Monterrey — 1 851 343 zł tygodniowo na 56 zawodników.

Ile wynoszą średnie zarobki w Liga MX?

40 319 zł tygodniowo na 363 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 32 445 zł.

Porównaj inne ligi