SALARYSPORT
★ 0
PIŁKA NOŻNA · 24 CLUBS · 1554 PLAYERS

Zarobki zawodników — Championship

24 klubów Championship, które śledzimy, płaci łącznie 54 375 250 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Kalvin Phillips — 849 750 zł tygodniowo.

TYGODNIOWY BUDŻET PŁACOWY54,4 mln zł
ROCZNY BUDŻET PŁACOWY2,83 mld zł
ŚREDNIA TYGODNIOWA 93 tys zł
ŚLEDZONE KLUBY24

Budżet płacowy według klubu

Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników

Pierwszy klub wydaje 9.5× tyle co ostatni

Najlepiej zarabiający — Championship

Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 10% budżetu ligi

FULL TOP 100 →
01 Kalvin Phillips Sheffield United
849 750 zł
02 James Ward-Prowse Southampton
643 750 zł
03 Jarrod Bowen West Ham United
643 750 zł
04 Alphonse Areola West Ham United
618 000 zł
05 Kieran Trippier Wolverhampton Wanderers
592 250 zł
06 Kyle Walker Burnley
515 000 zł
07 Edson Álvarez West Ham United
515 000 zł
08 Raúl Jiménez Wolverhampton Wanderers
453 200 zł
09 Tomáš Soucek West Ham United
448 050 zł
10 Konstantinos Mavropanos West Ham United
412 000 zł
11 Max Kilman West Ham United
406 850 zł
12 Valentín Castellanos West Ham United
396 550 zł
13 Aaron Ramsdale Southampton
386 250 zł
14 José Sá Wolverhampton Wanderers
370 800 zł
15 André Wolverhampton Wanderers
350 200 zł
16 Hwang Hee-Chan (Hee-Chan Hwang) Wolverhampton Wanderers
339 900 zł
17 Kyle Walker-Peters West Ham United
334 750 zł
18 Maxwel Cornet West Ham United
329 600 zł
19 Armando Broja Burnley
324 450 zł
20 Mads Hermansen West Ham United
303 850 zł

Ile naprawdę zarabia zawodnik Championship

Tygodniowe zarobki 481 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 1554 w kadrach

Poniżej 5 tys zł
0% 2 zawodników
5 tys zł-10 tys zł
2% 8 zawodników
10 tys zł-26 tys zł
11% 52 zawodników
26 tys zł-52 tys zł
27% 128 zawodników
52 tys zł-129 tys zł
40% 191 zawodników MEDIANA ŚREDNIA
129 tys zł-515 tys zł
19% 93 zawodników
515 tys zł+
1% 7 zawodników

Mediana 66 950 zł tygodniowo wobec średniej 93 313 zł, na 481 zawodnikach, których to obejmuje.

Ile zarabia każda pozycja

Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy

Goalkeepers
70 854 zł · 10%
Defenders
93 122 zł · 34%
Midfielders
103 675 zł · 19%
Attackers
96 599 zł · 37%

Lata najwyższych zarobków

Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego

4 tys zł 16-19
44 tys zł 20-22
76 tys zł 23-25
108 tys zł 26-28
114 tys zł 29-31
135 tys zł 32-34
105 tys zł 35+

Skąd pochodzą zawodnicy Championship

Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze

Wszystkie kluby Championship

Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.

Wszystkie kluby Championship wraz z tygodniowym i rocznym budżetem płacowym, liczebnością kadry, średnimi zarobkami starszych zawodników i najlepiej zarabiającym.
KLUB BUDŻET/TYDZIEŃ BUDŻET/ROK ŚREDNIA 22+ KADRA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY Z PENSJĄ
West Ham United 6 553 813 zł 340 798 263 zł340,8 mln zł 352 775 zł 71 Jarrod Bowen 643 750 zł
Wolverhampton Wanderers 5 382 523 zł 279 891 170 zł279,9 mln zł 237 338 zł 62 Kieran Trippier 592 250 zł
Burnley 4 429 551 zł 230 336 655 zł230,3 mln zł 153 012 zł 83 Kyle Walker 515 000 zł
Southampton 3 643 574 zł 189 465 822 zł189,5 mln zł 154 552 zł 69 James Ward-Prowse 643 750 zł
Sheffield United 3 063 601 zł 159 307 257 zł159,3 mln zł 132 329 zł 70 Kalvin Phillips 849 750 zł
Birmingham City 2 930 324 zł 152 376 861 zł152,4 mln zł 111 956 zł 69 Carlos Vicente 242 050 zł
Wrexham 2 581 360 zł 134 230 733 zł134,2 mln zł 95 296 zł 53 Lewis O'Brien 169 950 zł
Middlesbrough 2 441 461 zł 126 955 946 zł127 mln zł 83 713 zł 69 Jeremy Sarmiento 190 550 zł
Stoke City 2 055 829 zł 106 903 082 zł106,9 mln zł 77 374 zł 73 Ben Johnson 221 450 zł
Derby County 1 921 027 zł 99 893 417 zł99,9 mln zł 63 814 zł 74 Sam Szmodics 144 200 zł
Norwich City 1 747 962 zł 90 893 998 zł90,9 mln zł 65 951 zł 80 Jack Stacey 128 750 zł
Watford 1 744 820 zł 90 730 640 zł90,7 mln zł 82 627 zł 70 Stephy Mavididi 195 700 zł
Millwall 1 676 253 zł 87 165 151 zł87,2 mln zł 63 489 zł 59 Romain Esse 195 700 zł
Queens Park Rangers 1 647 691 zł 85 679 932 zł85,7 mln zł 71 776 zł 67 Tariq Lamptey 180 250 zł
Bolton Wanderers 1 515 877 zł 78 825 591 zł78,8 mln zł 43 914 zł 62 Samuel Iling 272 950 zł
West Bromwich Albion 1 469 836 zł 76 431 459 zł76,4 mln zł 83 193 zł 72 Chris Mepham 190 550 zł
Swansea City 1 432 802 zł 74 505 709 zł74,5 mln zł 60 085 zł 57 Ross Stewart 113 300 zł
Cardiff City 1 369 926 zł 71 236 139 zł71,2 mln zł 57 392 zł 63 Omari Kellyman 175 100 zł
Preston North End 1 309 980 zł 68 118 947 zł68,1 mln zł 56 423 zł 54 Harry Clarke 108 150 zł
Charlton Athletic 1 269 527 zł 66 015 378 zł66 mln zł 44 944 zł 65 Karlan Grant 103 000 zł
Portsmouth 1 262 214 zł 65 635 102 zł65,6 mln zł 44 748 zł 47 Josh Murphy 77 250 zł
Bristol City 1 176 672 zł 61 186 944 zł61,2 mln zł 52 772 zł 66 Jed Wallace 118 450 zł
Blackburn Rovers 1 060 771 zł 55 160 105 zł55,2 mln zł 45 469 zł 61 Todd Cantwell 87 550 zł
Lincoln City 687 860 zł 35 768 707 zł35,8 mln zł 28 279 zł 38 Chiedozie Ogbene 139 050 zł

Najczęstsze pytania

Zarobki — Championship

Jaki jest łączny budżet płacowy Championship?

24 klubów Championship, które śledzimy, płaci łącznie 54 375 250 zł tygodniowo, czyli 2 827 513 008 zł rocznie, na 1554 zawodników.

Kto zarabia najwięcej w Championship?

Kalvin Phillips z klubu Sheffield United — 849 750 zł tygodniowo, czyli 44 187 000 zł rocznie.

Który klub Championship ma największy budżet płacowy?

West Ham United — 6 553 813 zł tygodniowo na 71 zawodników.

Ile wynoszą średnie zarobki w Championship?

93 313 zł tygodniowo na 482 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 66 950 zł.

Porównaj inne ligi