Zarobki zawodników — Major League Soccer
30 klubów Major League Soccer, które śledzimy, płaci łącznie 43 317 173 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Robert Lewandowski — 2 181 600 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — Major League Soccer
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 23% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik Major League Soccer
Tygodniowe zarobki 563 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 769 w kadrach
Mediana 36 360 zł tygodniowo wobec średniej 71 559 zł, na 563 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Skąd pochodzą zawodnicy Major League Soccer
Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze
Wszystkie kluby Major League Soccer
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| | 5 954 455 zł | 309 631 660 zł | 309 459 zł | 23 | Casemiro | 1 515 000 zł |
| | 3 474 400 zł | 180 668 800 zł | 172 922 zł | 28 | Robert Lewandowski | 2 181 600 zł |
| | 2 334 615 zł | 121 399 980 zł | 94 627 zł | 28 | Hirving Lozano | 550 450 zł |
| | 2 163 420 zł | 112 497 840 zł | 119 089 zł | 27 | Antoine Griezmann | 1 171 600 zł |
| | 1 905 870 zł | 99 105 240 zł | 93 072 zł | 22 | Heung-Min Son | 802 950 zł |
| | 1 753 865 zł | 91 200 980 zł | 90 309 zł | 26 | Miguel Almirón | 565 600 zł |
| | 1 427 130 zł | 74 210 760 zł | 52 328 zł | 31 | Brais Méndez | 222 200 zł |
| | 1 425 110 zł | 74 105 720 zł | 68 125 zł | 28 | Hany Mukhtar | 388 850 zł |
| | 1 383 700 zł | 71 952 400 zł | 90 743 zł | 23 | Jack Harrison | 353 500 zł |
| | 1 374 610 zł | 71 479 720 zł | 54 469 zł | 32 | Nicolás Fernández Mercau | 257 550 zł |
| | 1 370 065 zł | 71 243 380 zł | 69 382 zł | 25 | Evander | 348 450 zł |
| Charlotte Football Club | 1 349 865 zł | 70 192 980 zł | 68 175 zł | 27 | Wilfried Zaha | 267 650 zł |
| | 1 297 234 zł | 67 456 163 zł | 55 479 zł | 25 | David Pereira Da Costa | 257 550 zł |
| | 1 277 650 zł | 66 437 800 zł | 53 661 zł | 30 | Christian Benteke | 363 600 zł |
| | 1 276 640 zł | 66 385 280 zł | 92 753 zł | 23 | Emil Forsberg | 444 400 zł |
| | 1 236 493 zł | 64 297 610 zł | 57 752 zł | 25 | Albert Rusnák | 202 000 zł |
| | 1 193 820 zł | 62 078 640 zł | 58 368 zł | 26 | Ryan Gauld | 252 500 zł |
| | 1 093 325 zł | 56 852 900 zł | 52 545 zł | 24 | Brandon Vázquez | 272 700 zł |
| | 1 042 825 zł | 54 226 900 zł | 45 773 zł | 27 | Timo Werner | 358 550 zł |
| | 1 028 938 zł | 53 504 750 zł | 47 096 zł | 26 | Djordje Mihailović | 136 350 zł |
| | 992 325 zł | 51 600 900 zł | 44 576 zł | 25 | Mateusz Bogusz | 90 900 zł |
| San Diego Football Club | 958 995 zł | 49 867 740 zł | 47 218 zł | 28 | Anders Dreyer | 191 900 zł |
| | 933 240 zł | 48 528 480 zł | 38 840 zł | 27 | Kelvin Yeboah | 106 050 zł |
| | 891 729 zł | 46 369 908 zł | 40 713 zł | 31 | Petar Musa | 186 850 zł |
| St. Louis CITY SC | 851 935 zł | 44 300 620 zł | 39 264 zł | 27 | Eduard Löwen | 111 100 zł |
| | 828 200 zł | 43 066 400 zł | 39 718 zł | 24 | Justen Glad | 95 950 zł |
| | 788 305 zł | 40 991 860 zł | 37 547 zł | 26 | Kai Wagner | 101 000 zł |
| | 769 115 zł | 39 993 980 zł | 41 213 zł | 24 | Dejan Joveljic | 247 450 zł |
| | 744 875 zł | 38 733 500 zł | 33 184 zł | 26 | Paxten Aaronson | 156 550 zł |
| | 194 425 zł | 10 110 100 zł | - | 5 | Brayan Ceballos | 70 700 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — Major League Soccer
Jaki jest łączny budżet płacowy Major League Soccer?
30 klubów Major League Soccer, które śledzimy, płaci łącznie 43 317 173 zł tygodniowo, czyli 2 252 492 991 zł rocznie, na 769 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w Major League Soccer?
Robert Lewandowski z klubu Chicago Fire FC — 2 181 600 zł tygodniowo, czyli 113 443 200 zł rocznie.
Który klub Major League Soccer ma największy budżet płacowy?
Inter Miami CF — 5 954 455 zł tygodniowo na 23 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w Major League Soccer?
71 559 zł tygodniowo na 564 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 36 360 zł.


























