her Ligue 2 kulübünde en çok kazanan oyuncu
Kulüp başına bir satır, kulübün en çok kazanan oyuncusunun maaşına göre sıralanmış. FC Metz kulübünden Téji Savanier haftalık ₺2.548.260 ile başı çekiyor. Diğer uçta FC Annecy, kendi en çok kazananı Triston Rowe için ₺169.884 ödüyor — 15× fark.
Her kulübün en çok kazananı
En çok ödeyen 12 kulüpte, en çok kazananın haftalık maaşı
Tek oyuncuya en çok yaslanan kulüpler
En az 8 maaşını bildiğimiz kulüplerde, en çok kazananın kulübün haftalık bütçesindeki payı
Her kulübün en çok kazananı
Takip ettiğimiz 20 kulübün 19 tanesi burada sıralanıyor, her biri bir satır. Diğerinde hiçbir oyuncunun maaşını bilmiyoruz, bu yüzden yer alıyor tabloda sıralanmak yerine tablonun altında. Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun
| # | KULÜP | EN ÇOK KAZANAN | HAFTALIK | YILLIK | YAŞ | MEVKİ | KULÜBÜN HAFTALIK BÜTÇESİ | BİLİNEN MAAŞLAR | BÜTÇEDEKİ PAY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Téji Savanier | ₺2.548.260 | ₺132.509.520 | 33 | AM C | ₺7,1 Mn | 26/67 | 36% |
| 02 | | Mostafa Mohamed | ₺1.829.520 | ₺95.135.040 | 27 | ST | ₺13,6 Mn | 41/72 | 13% |
| 03 | | Mohamed Daramy | ₺1.568.160 | ₺81.544.320 | 23 | AM RL | ₺10 Mn | 34/71 | 16% |
| 04 | | Francis Coquelin | ₺1.241.460 | ₺64.555.920 | 34 | DM, M RC | ₺3,2 Mn | 27/60 | 39% |
| 05 | | Julien Le Cardinal | ₺1.110.780 | ₺57.760.560 | 27 | D RC | ₺11,8 Mn | 36/75 | 9% |
| 06 | | Florian Tardieu | ₺980.100 | ₺50.965.200 | 33 | DM | ₺4,9 Mn | 29/72 | 20% |
| 07 | | Mamadou Fofana | ₺581.526 | ₺30.239.352 | 27 | D C, DM | ₺3,1 Mn | 31/45 | 19% |
| 08 | | Andy Pelmard | ₺555.390 | ₺28.880.280 | 25 | D RLC | ₺3,2 Mn | 32/70 | 17% |
| 09 | Red Star FC | Giovanni Haag | ₺535.788 | ₺27.860.976 | 25 | DM | ₺915B | 2/77 | 59% |
| 10 | | Mael Corboz | ₺516.186 | ₺26.841.672 | 30 | DM | ₺2,9 Mn | 29/50 | 18% |
| 11 | | Adrien Lebeau | ₺490.050 | ₺25.482.600 | 26 | AM LC, F C | ₺2,6 Mn | 33/60 | 19% |
| 12 | | Arvin Appiah | ₺490.050 | ₺25.482.600 | 24 | WB L, AM RL | ₺2,4 Mn | 23/56 | 20% |
| 13 | | Brice Maubleu | ₺424.710 | ₺22.084.920 | 35 | GK | ₺2,7 Mn | 32/49 | 16% |
| 14 | | Jordan Marié | ₺398.574 | ₺20.725.848 | 33 | DM | ₺1,7 Mn | 34/68 | 24% |
| 15 | | Mathis Clairicia | ₺320.166 | ₺16.648.632 | 22 | AM L, ST | ₺2,7 Mn | 35/71 | 12% |
| 16 | | Quentin Braat | ₺307.098 | ₺15.969.096 | 28 | GK | ₺1,7 Mn | 24/43 | 18% |
| 17 | | Adrián Ortolà | ₺294.030 | ₺15.289.560 | 31 | GK | ₺3 Mn | 43/71 | 10% |
| 18 | | Amine Boutrah | ₺294.030 | ₺15.289.560 | 24 | AM RLC, F C | ₺2,9 Mn | 38/65 | 10% |
| 19 | FC Annecy | Triston Rowe | ₺169.884 | ₺8.833.968 | 18 | D RC | ₺209B | 2/49 | 81% |
Kayıtlı maaşı olmayan kulüpler
Buradaki 1 kulübün maaşını bildiğimiz hiçbir oyuncusu yok, dolayısıyla sıralanacak bir lideri de yok. Kadrolar ve eklediğimiz her maaş kulüp sayfalarında görünür.
Sık sorulan sorular
Ligue 2 kulüplerinde en çok kazananlar
Hangi Ligue 2 kulübü tek bir oyuncuya en yüksek maaşı ödüyor?
FC Metz. Téji Savanier orada haftalık ₺2.548.260, yılda ₺132.509.520 kazanıyor ve bu listedeki başka hiçbir kulüp tek bir oyuncuya daha fazlasını ödemiyor.
En çok kazananı en az kazanan Ligue 2 kulübü hangisi?
FC Annecy; maaşını bildiğimiz en çok kazanan oyuncusu Triston Rowe, haftalık ₺169.884. FC Metz kendi en çok kazananına bunun 15 katını ödüyor.
Hangi Ligue 2 kulübü tek bir oyuncuya en çok yaslanıyor?
Stade Lavallois MFC. Kulübün, maaşını bildiğimiz 27 kadro oyuncusuna haftada ödediği ₺3.175.785 tutarın %39’ini Francis Coquelin alıyor.
Bu listede kaç Ligue 2 kulübü var?
Takip ettiğimiz 20 kulübün 19 tanesi burada sıralanıyor, her biri bir satır. Diğerinde hiçbir oyuncunun maaşını bilmiyoruz, bu yüzden yer alıyor tabloda sıralanmak yerine tablonun altında.
















