Najlepiej zarabiający w każdym klubie La Liga
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Kylian Mbappé z klubu Real Madrid — 2 559 550 zł tygodniowo. Na drugim końcu Deportivo Alavés płaci swojemu liderowi, Hugo Novoa, 66 950 zł — różnica 38×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 20 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Kylian Mbappé | 2 559 550 zł | 133 096 600 zł | 26 | AM RL, ST | 23,2 mln zł | 28/28 | 11% |
| 02 | | Jan Oblak | 1 586 200 zł | 82 482 400 zł | 32 | GK | 9,4 mln zł | 22/22 | 17% |
| 03 | | Lamine Yamal | 1 447 150 zł | 75 251 800 zł | 18 | AM R | 16,4 mln zł | 22/22 | 9% |
| 04 | | Nico Williams | 1 194 800 zł | 62 129 600 zł | 23 | AM RL | 4,3 mln zł | 26/27 | 28% |
| 05 | | Cucho Hernández | 633 450 zł | 32 939 400 zł | 26 | AM RL, ST | 3,8 mln zł | 26/26 | 17% |
| 06 | | José Gayà | 499 550 zł | 25 976 600 zł | 30 | D/WB/AM L | 3,2 mln zł | 25/26 | 15% |
| 07 | | Youssouf Fofana | 453 200 zł | 23 566 400 zł | 26 | DM | 2,7 mln zł | 21/22 | 17% |
| 08 | | José Giménez | 427 450 zł | 22 227 400 zł | 30 | D C | 1,8 mln zł | 27/28 | 24% |
| 09 | | Borja Mayoral | 422 300 zł | 21 959 600 zł | 28 | ST | 2,1 mln zł | 20/23 | 20% |
| 10 | | Sergio Canales | 417 150 zł | 21 691 800 zł | 34 | AM C | 1,4 mln zł | 22/24 | 29% |
| 11 | | Bryan Zaragoza | 355 350 zł | 18 478 200 zł | 24 | AM RL | 2 mln zł | 28/28 | 18% |
| 12 | | Péter Gulácsi | 293 550 zł | 15 264 600 zł | 35 | GK | 2,4 mln zł | 22/25 | 12% |
| 13 | | Marash Kumbulla | 278 100 zł | 14 461 200 zł | 25 | D C | 1,8 mln zł | 25/25 | 15% |
| 14 | | Thomas Lemar | 252 350 zł | 13 122 200 zł | 29 | AM RLC | 1,1 mln zł | 27/28 | 23% |
| 15 | | Iago Aspas | 226 600 zł | 11 783 200 zł | 37 | AM RC, F C | 1,8 mln zł | 25/25 | 13% |
| 16 | | Sergio Gómez | 211 150 zł | 10 979 800 zł | 24 | D/WB L, AM RL | 2,4 mln zł | 25/25 | 9% |
| 17 | | Ante Budimir | 154 500 zł | 8 034 000 zł | 33 | ST | 1,6 mln zł | 25/25 | 10% |
| 18 | | Axel Tape | 144 200 zł | 7 498 400 zł | 17 | D RC, DM | 832 tys zł | 23/23 | 17% |
| 19 | | Jens Cajuste | 133 900 zł | 6 962 800 zł | 25 | DM | 789 tys zł | 32/32 | 17% |
| 20 | Deportivo Alavés | Hugo Novoa | 66 950 zł | 3 481 400 zł | 22 | D/WB/AM R | 127 tys zł | 6/22 | 53% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach La Liga
Który klub La Liga płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Real Madrid. Kylian Mbappé zarabia tam 2 559 550 zł tygodniowo, 133 096 600 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub La Liga ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Deportivo Alavés, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Hugo Novoa — 66 950 zł tygodniowo. Real Madrid płaci swojemu liderowi 38 razy tyle.
Który klub La Liga jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Racing Santander. Sergio Canales bierze 29% z 1 448 108 zł tygodniowo, które klub płaci 22 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów La Liga znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 20 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.


















