Najlepiej zarabiający w każdym klubie Super Liga
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Thiago Almada z klubu Club Atlético River Plate — 633 450 zł tygodniowo. Na drugim końcu Club Atlético Aldosivi płaci swojemu liderowi, Lucas Acosta, 20 600 zł — różnica 31×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 31 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Thiago Almada | 633 450 zł | 32 939 400 zł | 24 | AM RLC | 2,9 mln zł | 50/100 | 22% |
| 02 | | Joaquín Correa | 257 500 zł | 13 390 000 zł | 30 | AM LC, F C | 980 tys zł | 51/89 | 26% |
| 03 | | Leandro Paredes | 226 600 zł | 11 783 200 zł | 31 | DM | 1,5 mln zł | 70/120 | 15% |
| 04 | | Adrián Martínez | 195 700 zł | 10 176 400 zł | 33 | ST | 927 tys zł | 49/91 | 21% |
| 05 | | Agustín Álvarez | 123 600 zł | 6 427 200 zł | 24 | ST | 691 tys zł | 63/91 | 18% |
| 06 | | Franco Cervi | 113 300 zł | 5 891 600 zł | 31 | WB/AM L | 802 tys zł | 39/72 | 14% |
| 07 | | Maximiliano Meza | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 32 | AM RC | 567 tys zł | 60/74 | 11% |
| 08 | | Diego Valdés | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 31 | AM/F C | 490 tys zł | 54/103 | 13% |
| 09 | | Ezequiel Cerutti | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 33 | AM RL | 471 tys zł | 71/110 | 13% |
| 10 | | Ignacio Ramírez | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 28 | ST | 382 tys zł | 53/64 | 16% |
| 11 | | Éver Banega | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 37 | DM, AM C | 335 tys zł | 61/83 | 18% |
| 12 | | Lucas Janson | 61 800 zł | 3 213 600 zł | 30 | AM RLC | 261 tys zł | 45/78 | 24% |
| 13 | | Mauro Luna Diale | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 26 | AM LC | 326 tys zł | 43/67 | 17% |
| 14 | | Kevin Gutiérrez | 51 500 zł | 2 678 000 zł | 28 | DM | 428 tys zł | 55/88 | 12% |
| 15 | | Eduardo Salvio | 47 895 zł | 2 490 540 zł | 35 | AM R | 403 tys zł | 49/87 | 12% |
| 16 | | Hernán Galíndez | 47 380 zł | 2 463 760 zł | 38 | GK | 266 tys zł | 40/92 | 18% |
| 17 | Club Sportivo Independiente Rivadavia | Álex Arce | 41 200 zł | 2 142 400 zł | 30 | ST | 134 tys zł | 27/63 | 31% |
| 18 | Club Atlético Tigre | Gonzalo Martínez | 37 080 zł | 1 928 160 zł | 32 | AM RLC | 230 tys zł | 25/73 | 16% |
| 19 | Club Atlético Belgrano | Lucas Zelarayán | 36 050 zł | 1 874 600 zł | 33 | AM LC | 290 tys zł | 28/88 | 12% |
| 20 | | Pedro Canelo | 33 475 zł | 1 740 700 zł | 33 | AM RL, ST | 271 tys zł | 61/79 | 12% |
| 21 | | Diego Rodríguez | 27 810 zł | 1 446 120 zł | 36 | GK | 135 tys zł | 37/58 | 21% |
| 22 | Club Atlético Gimnasia y Esgrima de Mendoza | Santiago Rodríguez | 23 690 zł | 1 231 880 zł | 27 | AM RL, ST | 178 tys zł | 34/59 | 13% |
| 23 | | Augusto Lotti | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 29 | ST | 246 tys zł | 32/59 | 9% |
| 24 | Instituto Atlético Central Córdoba | Alex Luna | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 21 | AM RLC | 178 tys zł | 27/65 | 13% |
| 25 | Club Deportivo Riestra | Antony Alonso | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 27 | AM/F C | 121 tys zł | 22/50 | 19% |
| 26 | | Alan Aguerre | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 34 | GK | 100 tys zł | 25/51 | 23% |
| 27 | Club Atlético Barracas Central | Facundo Bruera | 22 145 zł | 1 151 540 zł | 26 | ST | 191 tys zł | 23/71 | 12% |
| 28 | | Facundo Altamira | 22 145 zł | 1 151 540 zł | 23 | AM RL | 184 tys zł | 54/63 | 12% |
| 29 | Asociación Atlética Estudiantes de Río Cuarto | Gabriel Alanís | 21 630 zł | 1 124 760 zł | 31 | WB L, AM RL | 165 tys zł | 33/51 | 13% |
| 30 | | Juan Manuel Insaurralde | 21 115 zł | 1 097 980 zł | 40 | D C | 153 tys zł | 37/64 | 14% |
| 31 | | Lucas Acosta | 20 600 zł | 1 071 200 zł | 30 | GK | 167 tys zł | 29/49 | 12% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Super Liga
Który klub Super Liga płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Club Atlético River Plate. Thiago Almada zarabia tam 633 450 zł tygodniowo, 32 939 400 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Super Liga ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Club Atlético Aldosivi, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Lucas Acosta — 20 600 zł tygodniowo. Club Atlético River Plate płaci swojemu liderowi 31 razy tyle.
Który klub Super Liga jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Club Sportivo Independiente Rivadavia. Álex Arce bierze 31% z 133 823 zł tygodniowo, które klub płaci 27 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Super Liga znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 31 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.






















