Najlepiej zarabiający w każdym klubie Eliteserien
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Hrannar Snær Magnússon z klubu Kristiansund BK — 65 650 zł tygodniowo. Na drugim końcu FK Haugesund płaci swojemu liderowi, Ismaël Seoné, 4853 zł — różnica 14×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 16 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Kristiansund BK | Hrannar Snær Magnússon | 65 650 zł | 3 413 800 zł | 23 | D/WB/M L | 164 tys zł | 30/42 | 40% |
| 02 | Fredrikstad FK | Leonard Owusu | 55 550 zł | 2 888 600 zł | 28 | DM | 163 tys zł | 31/46 | 34% |
| 03 | SK Brann | Jón Dagur Þorsteinsson | 50 500 zł | 2 626 000 zł | 26 | AM RLC | 208 tys zł | 33/44 | 24% |
| 04 | Vålerenga Fotball | Magnus Westergaard | 39 895 zł | 2 074 540 zł | 27 | DM | 200 tys zł | 29/55 | 20% |
| 05 | Molde FK | Emil Breivik | 36 865 zł | 1 916 980 zł | 25 | D R, DM, AM C | 433 tys zł | 38/52 | 9% |
| 06 | FK Bodø/Glimt | Jens Petter Hauge | 35 855 zł | 1 864 460 zł | 25 | AM RLC | 303 tys zł | 31/46 | 12% |
| 07 | Rosenborg BK | Ole Kristian Selnæs | 29 290 zł | 1 523 080 zł | 31 | DM | 253 tys zł | 32/59 | 12% |
| 08 | Viking FK | Zlatko Tripic | 25 250 zł | 1 313 000 zł | 32 | AM RL | 251 tys zł | 31/45 | 10% |
| 09 | Strømsgodset Toppfotball | Gustav Valsvik | 21 210 zł | 1 102 920 zł | 32 | D C | 161 tys zł | 27/46 | 13% |
| 10 | Sarpsborg 08 FF | Bjørn Inge Utvik | 17 675 zł | 919 100 zł | 29 | D C, DM | 194 tys zł | 30/54 | 9% |
| 11 | Tromsø IL | Mathias Tønnessen | 14 645 zł | 761 540 zł | 21 | D LC, DM | 124 tys zł | 20/34 | 12% |
| 12 | KFUM-Kameratene Oslo | Krzysztof Bąkowski | 10 100 zł | 525 200 zł | 22 | GK | 89 tys zł | 28/57 | 11% |
| 13 | Sandefjord Fotball | Nikolaj Möller | 9595 zł | 498 940 zł | 22 | ST | 74 tys zł | 23/41 | 13% |
| 14 | Hamarkameratene | Anders Trondsen | 7575 zł | 393 900 zł | 30 | D/WB L, DM | 91 tys zł | 26/35 | 8% |
| 15 | Bryne FK | Lasse Qvigstad | 5050 zł | 262 600 zł | 21 | D RC, DM | 75 tys zł | 24/40 | 7% |
| 16 | FK Haugesund | Ismaël Seoné | 4853 zł | 252 359 zł | 20 | ST | 67 tys zł | 23/32 | 7% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Eliteserien
Który klub Eliteserien płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Kristiansund BK. Hrannar Snær Magnússon zarabia tam 65 650 zł tygodniowo, 3 413 800 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Eliteserien ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
FK Haugesund, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Ismaël Seoné — 4853 zł tygodniowo. Kristiansund BK płaci swojemu liderowi 14 razy tyle.
Który klub Eliteserien jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Kristiansund BK. Hrannar Snær Magnússon bierze 40% z 163 842 zł tygodniowo, które klub płaci 30 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Eliteserien znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 16 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.