Zarobki zawodników — Eliteserien
16 klubów Eliteserien, które śledzimy, płaci łącznie 2 850 058 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Hrannar Snær Magnússon — 65 650 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — Eliteserien
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 15% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik Eliteserien
Tygodniowe zarobki 253 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 728 w kadrach
Mediana 4888 zł tygodniowo wobec średniej 8737 zł, na 253 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Skąd pochodzą zawodnicy Eliteserien
Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze
Wszystkie kluby Eliteserien
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Molde FK | 433 133 zł | 22 522 939 zł | 19 781 zł | 52 | Emil Breivik | 36 865 zł |
| FK Bodø/Glimt | 303 192 zł | 15 765 979 zł | 14 261 zł | 46 | Jens Petter Hauge | 35 855 zł |
| Rosenborg BK | 253 167 zł | 13 164 663 zł | 11 918 zł | 59 | Ole Kristian Selnæs | 29 290 zł |
| Viking FK | 250 692 zł | 13 035 989 zł | 11 363 zł | 45 | Zlatko Tripic | 25 250 zł |
| SK Brann | 208 348 zł | 10 834 088 zł | 9595 zł | 44 | Jón Dagur Þorsteinsson | 50 500 zł |
| Vålerenga Fotball | 199 662 zł | 10 382 416 zł | 8762 zł | 55 | Magnus Westergaard | 39 895 zł |
| Sarpsborg 08 FF | 194 491 zł | 10 113 514 zł | 8131 zł | 54 | Bjørn Inge Utvik | 17 675 zł |
| Kristiansund BK | 163 842 zł | 8 519 794 zł | 10 751 zł | 42 | Hrannar Snær Magnússon | 65 650 zł |
| Fredrikstad FK | 162 721 zł | 8 461 497 zł | 8630 zł | 46 | Leonard Owusu | 55 550 zł |
| Strømsgodset Toppfotball | 160 822 zł | 8 362 760 zł | 8550 zł | 46 | Gustav Valsvik | 21 210 zł |
| Tromsø IL | 124 190 zł | 6 457 859 zł | 6161 zł | 34 | Mathias Tønnessen | 14 645 zł |
| Hamarkameratene | 90 779 zł | 4 720 498 zł | 4252 zł | 35 | Anders Trondsen | 7575 zł |
| KFUM-Kameratene Oslo | 89 279 zł | 4 642 505 zł | 3449 zł | 57 | Krzysztof Bąkowski | 10 100 zł |
| Bryne FK | 74 932 zł | 3 896 459 zł | 3283 zł | 40 | Lasse Qvigstad | 5050 zł |
| Sandefjord Fotball | 73 760 zł | 3 835 536 zł | 3788 zł | 41 | Nikolaj Möller | 9595 zł |
| FK Haugesund | 67 049 zł | 3 486 540 zł | 3308 zł | 32 | Ismaël Seoné | 4853 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — Eliteserien
Jaki jest łączny budżet płacowy Eliteserien?
16 klubów Eliteserien, które śledzimy, płaci łącznie 2 850 058 zł tygodniowo, czyli 148 203 037 zł rocznie, na 728 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w Eliteserien?
Hrannar Snær Magnússon z klubu Kristiansund BK — 65 650 zł tygodniowo, czyli 3 413 800 zł rocznie.
Który klub Eliteserien ma największy budżet płacowy?
Molde FK — 433 133 zł tygodniowo na 52 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w Eliteserien?
8737 zł tygodniowo na 253 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 4888 zł.