Najlepiej zarabiający w każdym klubie A-League
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Chris Ikonomidis z klubu Macarthur Football Club — 85 850 zł tygodniowo. Na drugim końcu Central Coast Mariners płaci swojemu liderowi, Christian Theoharous, 7070 zł — różnica 12×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej zarabiającego w każdym klubie
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 12 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Macarthur Football Club | Chris Ikonomidis | 85 850 zł | 4 464 200 zł | 30 | AM RLC | 180 tys zł | 26/30 | 48% |
| 02 | Western Sydney Wanderers Football Club | Ryan Fraser | 40 400 zł | 2 100 800 zł | 31 | AM RL | 202 tys zł | 21/22 | 20% |
| 03 | Sydney Football Club | Piero Quispe | 34 340 zł | 1 785 680 zł | 23 | AM C | 174 tys zł | 25/31 | 20% |
| 04 | Melbourne Victory Football Club | Nikos Vergos | 29 795 zł | 1 549 340 zł | 29 | ST | 182 tys zł | 25/29 | 16% |
| 05 | Auckland Football Club | Hiroki Sakai | 21 210 zł | 1 102 920 zł | 35 | D RC | 63 tys zł | 8/26 | 33% |
| 06 | Melbourne City FC | Andrew Nabbout | 17 675 zł | 919 100 zł | 32 | AM RLC, F C | 142 tys zł | 25/31 | 12% |
| 07 | Adelaide United | Anselmo | 17 675 zł | 919 100 zł | 36 | DM | 121 tys zł | 28/31 | 15% |
| 08 | Perth Glory Football Club | Adam Taggart | 17 675 zł | 919 100 zł | 32 | ST | 111 tys zł | 25/29 | 16% |
| 09 | Newcastle Jets FC | Kota Mizunuma | 15 150 zł | 787 800 zł | 35 | AM R | 103 tys zł | 22/27 | 15% |
| 10 | Brisbane Roar Football Club | Marius Lode | 14 645 zł | 761 540 zł | 32 | D C | 112 tys zł | 27/29 | 13% |
| 11 | Wellington Phoenix Football Club | Joshua Oluwayemi | 10 605 zł | 551 460 zł | 24 | GK | 92 tys zł | 26/27 | 12% |
| 12 | Central Coast Mariners | Christian Theoharous | 7070 zł | 367 640 zł | 25 | AM RL, ST | 77 tys zł | 23/26 | 9% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach A-League
Który klub A-League płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Macarthur Football Club. Chris Ikonomidis zarabia tam 85 850 zł tygodniowo, 4 464 200 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub A-League ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Central Coast Mariners, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Christian Theoharous — 7070 zł tygodniowo. Macarthur Football Club płaci swojemu liderowi 12 razy tyle.
Który klub A-League jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Macarthur Football Club. Chris Ikonomidis bierze 48% z 180 396 zł tygodniowo, które klub płaci 26 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów A-League znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 12 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.