Zarobki zawodników — A-League
12 klubów A-League, które śledzimy, płaci łącznie 1 560 036 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Chris Ikonomidis — 85 850 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — A-League
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 20% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik A-League
Tygodniowe zarobki 173 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 338 w kadrach
Mediana 4252 zł tygodniowo wobec średniej 7297 zł, na 173 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Skąd pochodzą zawodnicy A-League
Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze
Wszystkie kluby A-League
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Western Sydney Wanderers Football Club | 201 884 zł | 10 497 960 zł | 10 509 zł | 22 | Ryan Fraser | 40 400 zł |
| Melbourne Victory Football Club | 181 790 zł | 9 453 075 zł | 9403 zł | 29 | Nikos Vergos | 29 795 zł |
| Macarthur Football Club | 180 396 zł | 9 380 597 zł | 9332 zł | 30 | Chris Ikonomidis | 85 850 zł |
| Sydney Football Club | 174 452 zł | 9 071 517 zł | 9741 zł | 31 | Piero Quispe | 34 340 zł |
| Melbourne City FC | 142 137 zł | 7 391 140 zł | 8999 zł | 31 | Andrew Nabbout | 17 675 zł |
| Adelaide United | 121 155 zł | 6 300 037 zł | 6383 zł | 31 | Anselmo | 17 675 zł |
| Brisbane Roar Football Club | 111 969 zł | 5 822 367 zł | 5015 zł | 29 | Marius Lode | 14 645 zł |
| Perth Glory Football Club | 111 095 zł | 5 776 937 zł | 5176 zł | 29 | Adam Taggart | 17 675 zł |
| Newcastle Jets FC | 103 040 zł | 5 358 090 zł | 5686 zł | 27 | Kota Mizunuma | 15 150 zł |
| Wellington Phoenix Football Club | 91 885 zł | 4 778 007 zł | 4899 zł | 27 | Joshua Oluwayemi | 10 605 zł |
| Central Coast Mariners | 76 876 zł | 3 997 560 zł | 3732 zł | 26 | Christian Theoharous | 7070 zł |
| Auckland Football Club | 63 357 zł | 3 294 580 zł | - | 26 | Hiroki Sakai | 21 210 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — A-League
Jaki jest łączny budżet płacowy A-League?
12 klubów A-League, które śledzimy, płaci łącznie 1 560 036 zł tygodniowo, czyli 81 121 867 zł rocznie, na 338 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w A-League?
Chris Ikonomidis z klubu Macarthur Football Club — 85 850 zł tygodniowo, czyli 4 464 200 zł rocznie.
Który klub A-League ma największy budżet płacowy?
Western Sydney Wanderers Football Club — 201 884 zł tygodniowo na 22 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w A-League?
7297 zł tygodniowo na 173 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 4252 zł.