Najlepiej zarabiający w każdym klubie Ligue 1
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Ousmane Dembélé z klubu Paris Saint-Germain — 1 709 800 zł tygodniowo. Na drugim końcu Le Mans FC płaci swojemu liderowi, Habib Diallo, 56 650 zł — różnica 30×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Ousmane Dembélé | 1 709 800 zł | 88 909 600 zł | 28 | AM RL, ST | 14,9 mln zł | 37/80 | 11% |
| 02 | | Ansu Fati | 710 700 zł | 36 956 400 zł | 22 | AM LC, F C | 4,5 mln zł | 47/81 | 16% |
| 03 | | Brice Samba | 525 300 zł | 27 315 600 zł | 31 | GK | 3,5 mln zł | 39/75 | 15% |
| 04 | | Loïs Openda | 509 850 zł | 26 512 200 zł | 25 | AM LC, F C | 3,5 mln zł | 39/79 | 15% |
| 05 | | Geoffrey Kondogbia | 468 650 zł | 24 369 800 zł | 32 | D C, DM | 2,8 mln zł | 45/81 | 17% |
| 06 | | Jean-Clair Todibo | 386 250 zł | 20 085 000 zł | 25 | D C | 2,2 mln zł | 35/68 | 18% |
| 07 | | Filip Jörgensen | 370 800 zł | 19 281 600 zł | 23 | GK | 2,4 mln zł | 37/80 | 16% |
| 08 | | Tanguy Nianzou | 339 900 zł | 17 674 800 zł | 23 | D C, DM | 2,4 mln zł | 40/77 | 14% |
| 09 | | Kevin Trapp | 298 700 zł | 15 532 400 zł | 35 | GK | 1,8 mln zł | 34/75 | 17% |
| 10 | | Sofiane Diop | 247 200 zł | 12 854 400 zł | 25 | AM RLC | 2,1 mln zł | 34/73 | 12% |
| 11 | | Branco van den Boomen | 216 300 zł | 11 247 600 zł | 29 | DM | 1,2 mln zł | 31/63 | 18% |
| 12 | | Amir Richardson | 206 000 zł | 10 712 000 zł | 23 | DM | 901 tys zł | 31/79 | 23% |
| 13 | | Romain Faivre | 169 950 zł | 8 837 400 zł | 27 | AM RC | 1,1 mln zł | 35/80 | 15% |
| 14 | | Lucas Tousart | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 28 | DM | 1,4 mln zł | 42/82 | 9% |
| 15 | | Mark McKenzie | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 26 | D C | 689 tys zł | 32/72 | 19% |
| 16 | | Souleymane Faye | 108 150 zł | 5 623 800 zł | 22 | AM RL, ST | 816 tys zł | 32/79 | 13% |
| 17 | | Hugo Picard | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 22 | AM LC | 381 tys zł | 41/75 | 15% |
| 18 | Le Mans FC | Habib Diallo | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 30 | ST | 57 tys zł | 1/47 | 100% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Ligue 1
Który klub Ligue 1 płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Paris Saint-Germain. Ousmane Dembélé zarabia tam 1 709 800 zł tygodniowo, 88 909 600 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Ligue 1 ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Le Mans FC, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Habib Diallo — 56 650 zł tygodniowo. Paris Saint-Germain płaci swojemu liderowi 30 razy tyle.
Który klub Ligue 1 jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Havre AC. Amir Richardson bierze 23% z 901 276 zł tygodniowo, które klub płaci 31 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Ligue 1 znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.
















