Zarobki zawodników — NWSL
14 klubów NWSL, które śledzimy, płaci łącznie 2 010 364 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Sophia Wilson — 61 800 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — NWSL
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 16% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik NWSL
Tygodniowe zarobki 221 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 342 w kadrach
Mediana 6180 zł tygodniowo wobec średniej 8178 zł, na 221 zawodnikach, których to obejmuje.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Wszystkie kluby NWSL
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gotham FC Women | 212 438 zł | 11 046 750 zł11 mln zł | 9924 zł | 24 | Jaedyn Shaw | 31 415 zł |
| Orlando Pride Women | 209 852 zł | 10 912 314 zł10,9 mln zł | 9625 zł | 25 | Barbra Banda | 38 625 zł |
| Chicago Stars FC Women | 173 122 zł | 9 002 365 zł9 mln zł | 8353 zł | 26 | Mallory Swanson | 35 535 zł |
| Washington Spirit Women | 167 159 zł | 8 692 252 zł8,7 mln zł | 9831 zł | 27 | Trinity Rodman | 28 840 zł |
| Portland Thorns Women | 166 994 zł | 8 683 683 zł8,7 mln zł | 12 226 zł | 25 | Sophia Wilson | 61 800 zł |
| KC Current Women | 164 136 zł | 8 535 054 zł8,5 mln zł | 8034 zł | 28 | Debinha | 17 510 zł |
| Houston Dash Women | 148 063 zł | 7 699 250 zł7,7 mln zł | 7941 zł | 26 | Delanie Sheehan | 12 360 zł |
| Utah Royals Women | 147 542 zł | 7 672 202 zł7,7 mln zł | 8678 zł | 22 | Cece Delkizer | 17 510 zł |
| Racing Louisville FC Women | 120 989 zł | 6 291 425 zł6,3 mln zł | 5742 zł | 25 | Arin Wright | 12 875 zł |
| Bay FC Women | 120 634 zł | 6 272 947 zł6,3 mln zł | 7205 zł | 24 | Racheal Kundananji | 13 905 zł |
| Angel City FC Women | 116 766 zł | 6 071 829 zł6,1 mln zł | 6685 zł | 24 | Gisele Thompson | 21 630 zł |
| Seattle Reign FC Women | 111 693 zł | 5 808 046 zł5,8 mln zł | 6880 zł | 21 | Mia Fishel | 20 085 zł |
| NC Courage Women | 100 729 zł | 5 237 900 zł5,2 mln zł | 6453 zł | 24 | Ashley Sanchez | 12 875 zł |
| San Diego Wave FC Women | 50 249 zł | 2 612 925 zł2,6 mln zł | 5032 zł | 21 | Didi Haračić | 7210 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — NWSL
Jaki jest łączny budżet płacowy NWSL?
14 klubów NWSL, które śledzimy, płaci łącznie 2 010 364 zł tygodniowo, czyli 104 538 944 zł rocznie, na 342 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w NWSL?
Sophia Wilson z klubu Portland Thorns Women — 61 800 zł tygodniowo, czyli 3 213 600 zł rocznie.
Który klub NWSL ma największy budżet płacowy?
Gotham FC Women — 212 438 zł tygodniowo na 24 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w NWSL?
8178 zł tygodniowo na 221 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 6180 zł.