Najlepiej zarabiający zawodnicy Scottish Championship
Prowadzi Leon King — 40 400 zł tygodniowo. Ta 100 zawodników bierze łącznie 685 628 zł tygodniowo, czyli 67% całego budżetu płacowego ligi. Znamy zarobki 250 z 289 zawodników Scottish Championship.
Gdzie gra pierwsza 100
Zsumowane tygodniowe zarobki zawodników każdego klubu z tej listy
Ile bierze każdy przedział wiekowy
Zsumowane tygodniowe zarobki pierwszej 100 według wieku
Rozkład pierwszej 100
Tygodniowe zarobki według miejscaLeon King zarabia 3,2× tyle co dziesiąty na liście i 11× tyle co 100. Połowa z 686 tys zł tygodniowo na tej stronie trafia do pierwszych 28 zawodników na liście.
Pierwsza 100
Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować| # | ZAWODNIK | TYGODNIOWO | ROCZNIE | KLUB | KRAJ | WIEK | POZYCJA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Leon King | 40 400 zł | 2 100 800 zł | Ayr United | Szkocja | 21 | D RC |
| 02 | Graeme Shinnie | 21 210 zł | 1 102 920 zł | Inverness Caledonian Thistle | Szkocja | 33 | D L, DM |
| 03 | Kerr Smith | 20 200 zł | 1 050 400 zł | Inverness Caledonian Thistle | Szkocja | 20 | D RC |
| 04 | Aaron Donnelly | 17 675 zł | 919 100 zł | Dunfermline Athletic | Irlandia Północna | 22 | D LC |
| 05 | Jamie Lindsay | 15 655 zł | 814 060 zł | Ross County | Szkocja | 29 | DM |
| 06 | Ben Summers | 12 625 zł | 656 500 zł | Ayr United | Szkocja | 21 | AM C |
| 07 | Aston Oxborough | 12 625 zł | 656 500 zł | Dunfermline Athletic | Anglia | 27 | GK |
| 08 | Bruce Anderson | 12 625 zł | 656 500 zł | Livingston | Szkocja | 26 | ST |
| 09 | Alex Samuel | 12 625 zł | 656 500 zł | Partick Thistle | Walia | 29 | AM/F C |
| 10 | Akil Wright | 12 625 zł | 656 500 zł | Ross County | Anglia | 29 | D RC, DM |
| 11 | Dean Cornelius | 12 120 zł | 630 240 zł | Ross County | Szkocja | 24 | DM, M RC |
| 12 | Elyh Harrison | 11 615 zł | 603 980 zł | Greenock Morton | Anglia | 19 | GK |
| 13 | Ethan Ingram | 11 615 zł | 603 980 zł | Partick Thistle | Anglia | 22 | D/WB R |
| 14 | George Oakley | 11 110 zł | 577 720 zł | Raith Rovers | Anglia | 29 | ST |
| 15 | Luke Robinson | 10 100 zł | 525 200 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 23 | D LC |
| 16 | Liam Polworth | 10 100 zł | 525 200 zł | Livingston | Szkocja | 30 | AM C |
| 17 | Luke Armstrong | 10 100 zł | 525 200 zł | Raith Rovers | Anglia | 29 | ST |
| 18 | Olly Thomas | 9090 zł | 472 680 zł | Dunfermline Athletic | Anglia | 20 | AM RL, ST |
| 19 | Oisin Smyth | 9090 zł | 472 680 zł | Partick Thistle | Irlandia Północna | 25 | DM |
| 20 | Sam Nicholson | 8080 zł | 420 160 zł | Livingston | Szkocja | 30 | AM RLC, F C |
| 21 | Tony Watt | 8080 zł | 420 160 zł | Partick Thistle | Szkocja | 31 | AM LC, F C |
| 22 | Trevor Carson | 8080 zł | 420 160 zł | Ross County | Irlandia Północna | 37 | GK |
| 23 | Alfons Amade | 7575 zł | 393 900 zł | Dunfermline Athletic | Mozambik | 25 | D/WB R, DM |
| 24 | Billy Mckay | 7575 zł | 393 900 zł | Inverness Caledonian Thistle | Irlandia Północna | 36 | ST |
| 25 | Ben McPherson | 7575 zł | 393 900 zł | Partick Thistle | Szkocja | 21 | D/WB R |
| 26 | Uche Ikpeazu | 7575 zł | 393 900 zł | Ross County | Uganda | 30 | ST |
| 27 | Alex Iacovitti | 7575 zł | 393 900 zł | Ross County | Szkocja | 27 | D C |
| 28 | Ben Crompton | 7575 zł | 393 900 zł | Ross County | Anglia | 21 | D RC |
| 29 | Callumn Morrison | 7070 zł | 367 640 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 26 | AM R |
| 30 | Curtis Main | 7070 zł | 367 640 zł | Greenock Morton | Anglia | 33 | ST |
| 31 | Cristian Montaño | 7070 zł | 367 640 zł | Livingston | Kolumbia | 33 | D/AM L |
| 32 | Calum Adamson | 7070 zł | 367 640 zł | Raith Rovers | Szkocja | 17 | M C |
| 33 | Connor Randall | 7070 zł | 367 640 zł | Ross County | Anglia | 29 | D/WB R, DM |
| 34 | Declan Gallagher | 7070 zł | 367 640 zł | Ross County | Szkocja | 34 | D C |
| 35 | Francis Turley | 6565 zł | 341 380 zł | Ayr United | Irlandia Północna | 19 | DM |
| 36 | Emmanuel Danso | 6565 zł | 341 380 zł | Livingston | Ghana | 24 | DM |
| 37 | Graham Carey | 6060 zł | 315 120 zł | Livingston | Irlandia | 36 | AM LC |
| 38 | Jérôme Prior | 5555 zł | 288 860 zł | Livingston | Francja | 29 | GK |
| 39 | Joshua Zimmerman | 5555 zł | 288 860 zł | Livingston | Curaçao | 24 | AM RL |
| 40 | Jai Rowe | 5555 zł | 288 860 zł | Raith Rovers | Anglia | 23 | D/WB R |
| 41 | Josh Reid | 5555 zł | 288 860 zł | Ross County | Szkocja | 23 | D/WB L |
| 42 | Jordan White | 5555 zł | 288 860 zł | Ross County | Szkocja | 33 | AM/F C |
| 43 | Jayden Carbon | 5555 zł | 288 860 zł | Ross County | Anglia | 19 | AM RL |
| 44 | James Scott | 5555 zł | 288 860 zł | Ross County | Szkocja | 24 | AM R, ST |
| 45 | Anton Dowds | 5303 zł | 275 730 zł | Raith Rovers | Szkocja | 28 | ST |
| 46 | Aidan Nesbitt | 5050 zł | 262 600 zł | Arbroath | Szkocja | 28 | AM C |
| 47 | Kevin Holt | 5050 zł | 262 600 zł | Ayr United | Szkocja | 32 | D C |
| 48 | Aidan Fitzpatrick | 5050 zł | 262 600 zł | Partick Thistle | Szkocja | 24 | AM R |
| 49 | Lewis Stevenson | 5050 zł | 262 600 zł | Raith Rovers | Szkocja | 37 | D/WB L |
| 50 | Billy Terrell | 5000 zł | 259 974 zł | Dunfermline Athletic | Anglia | 21 | GK |
| 51 | Bradley Foster | 5000 zł | 259 974 zł | Ross County | Anglia | 23 | GK |
| 52 | Chris Kane | 4949 zł | 257 348 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 30 | ST |
| 53 | Cammy Kerr | 4949 zł | 257 348 zł | Livingston | Szkocja | 29 | D/WB RL |
| 54 | Connor McLennan | 4949 zł | 257 348 zł | Livingston | Szkocja | 25 | AM RLC |
| 55 | Dylan Easton | 4899 zł | 254 722 zł | Raith Rovers | Szkocja | 31 | AM LC |
| 56 | Jamie Murphy | 4848 zł | 252 096 zł | Ayr United | Szkocja | 35 | AM LC |
| 57 | Jack Hamilton | 4596 zł | 238 966 zł | Livingston | Szkocja | 31 | GK |
| 58 | Max Thompson | 4545 zł | 236 340 zł | Ayr United | Anglia | 20 | GK |
| 59 | Marco Rus | 4545 zł | 236 340 zł | Ayr United | Rumunia | 22 | AM C |
| 60 | Zak Rudden | 4545 zł | 236 340 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 25 | ST |
| 61 | Kieran Phillips | 4545 zł | 236 340 zł | Ross County | Anglia | 25 | AM/F C |
| 62 | Kane Ritchie-Hosler | 4545 zł | 236 340 zł | Stenhousemuir | Anglia | 22 | WB/AM R |
| 63 | Brooklyn Kabongolo | 4495 zł | 233 714 zł | Livingston | Francja | 22 | D C |
| 64 | Lee Ashcroft | 4495 zł | 233 714 zł | Partick Thistle | Szkocja | 31 | D C |
| 65 | Callum Fordyce | 4444 zł | 231 088 zł | Raith Rovers | Szkocja | 33 | D RC |
| 66 | Miller Thomson | 4444 zł | 231 088 zł | Ross County | Szkocja | 20 | D/WB/AM R |
| 67 | Daniel O'Reilly | 4394 zł | 228 462 zł | Partick Thistle | Irlandia | 30 | D C |
| 68 | Darragh O'Connor | 4394 zł | 228 462 zł | Raith Rovers | Irlandia | 25 | D C |
| 69 | Jay Henderson | 4343 zł | 225 836 zł | Ross County | Szkocja | 23 | AM R, ST |
| 70 | Andrew Winter | 4293 zł | 223 210 zł | Arbroath | Szkocja | 23 | AM R, ST |
| 71 | Kyle Benedictus | 4293 zł | 223 210 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 33 | D C |
| 72 | Aidan Denholm | 4293 zł | 223 210 zł | Livingston | Szkocja | 21 | AM LC |
| 73 | George Finney | 4242 zł | 220 584 zł | Ayr United | Anglia | 18 | D/WB R |
| 74 | Liam Dick | 4242 zł | 220 584 zł | Ayr United | Szkocja | 29 | D LC |
| 75 | Babacar Fati | 4232 zł | 220 059 zł | Livingston | Gwinea Bissau | 25 | D/WB L |
| 76 | Robbie Muirhead | 4192 zł | 217 958 zł | Livingston | Szkocja | 29 | AM RL, ST |
| 77 | Shaun Want | 4141 zł | 215 332 zł | Ayr United | Szkocja | 28 | D RC |
| 78 | David Wotherspoon | 4141 zł | 215 332 zł | Inverness Caledonian Thistle | Kanada | 35 | AM LC |
| 79 | Daniel Finlayson | 4141 zł | 215 332 zł | Livingston | Irlandia Północna | 24 | D RC |
| 80 | Ethan Walker | 4091 zł | 212 706 zł | Ayr United | Anglia | 22 | AM RLC, F C |
| 81 | Josh Rae | 4091 zł | 212 706 zł | Raith Rovers | Szkocja | 24 | GK |
| 82 | Oli Shaw | 4040 zł | 210 080 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 27 | AM L, ST |
| 83 | Aidan Connolly | 4040 zł | 210 080 zł | Queen's Park | Szkocja | 29 | AM RL |
| 84 | Kyle Turner | 4040 zł | 210 080 zł | Raith Rovers | Szkocja | 27 | AM C |
| 85 | Paul Hanlon | 4040 zł | 210 080 zł | Raith Rovers | Szkocja | 35 | D C |
| 86 | Paul McMullan | 4040 zł | 210 080 zł | Raith Rovers | Szkocja | 29 | AM RC, F C |
| 87 | Lewis Jamieson | 3990 zł | 207 454 zł | Ross County | Szkocja | 23 | ST |
| 88 | Charlie Gilmour | 3939 zł | 204 828 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 26 | DM |
| 89 | Charlie Fox | 3939 zł | 204 828 zł | Queen's Park | Anglia | 26 | D C |
| 90 | Nick McAllister | 3889 zł | 202 202 zł | Ayr United | Szkocja | 24 | D RC |
| 91 | Dylan Lobban | 3889 zł | 202 202 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 19 | D/WB R, M C |
| 92 | James Storer | 3838 zł | 199 576 zł | Greenock Morton | Anglia | 20 | GK |
| 93 | Andrew Tod | 3788 zł | 196 950 zł | Dunfermline Athletic | Szkocja | 19 | AM RLC, F C |
| 94 | Lawal Samson | 3737 zł | 194 324 zł | Livingston | Nigeria | 21 | DM, AM C |
| 95 | Lewis Vaughan | 3737 zł | 194 324 zł | Raith Rovers | Szkocja | 29 | AM L, ST |
| 96 | Len O'Sullivan | 3737 zł | 194 324 zł | Ross County | Irlandia | 21 | D/WB L |
| 97 | Mark McKenzie | 3687 zł | 191 698 zł | Ayr United | Szkocja | 24 | AM RLC, ST |
| 98 | Mitchell Robertson | 3687 zł | 191 698 zł | Livingston | Szkocja | 20 | D LC |
| 99 | Robbie Crawford | 3687 zł | 191 698 zł | Partick Thistle | Szkocja | 31 | DM, AM C |
| 100 | Ricki Lamie | 3687 zł | 191 698 zł | Queen's Park | Szkocja | 32 | D C |
Najczęstsze pytania
Kto zarabia najwięcej w Scottish Championship?
Leon King z klubu Ayr United — 40 400 zł tygodniowo, czyli 2 100 800 zł rocznie.
Ile łącznie zarabia 100 najlepiej opłacanych zawodników Scottish Championship?
685 628 zł tygodniowo i 35 652 677 zł rocznie, czyli 67% całego budżetu płacowego Scottish Championship.
Który klub Scottish Championship ma najwięcej zawodników w pierwszej 100?
Ross County — 19, za 133 623 zł tygodniowo.
Ile trzeba zarabiać, by wejść do pierwszej 100?
3687 zł tygodniowo — tyle zarabia Ricki Lamie na miejscu 100.