SALARYSPORT
★ 0
PIŁKA NOŻNA · 11 CLUBS · 275 PLAYERS

Zarobki zawodników — Scottish Championship

11 klubów Scottish Championship, które śledzimy, płaci łącznie 1 019 921 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Leon King — 41 200 zł tygodniowo.

TYGODNIOWY BUDŻET PŁACOWY1 mln zł
ROCZNY BUDŻET PŁACOWY53 mln zł
ŚREDNIA TYGODNIOWA 5 tys zł
ŚLEDZONE KLUBY11

Budżet płacowy według klubu

Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników

Pierwszy klub wydaje 4.7× tyle co ostatni

Najlepiej zarabiający — Scottish Championship

Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 19% budżetu ligi

FULL TOP 100 →
01 Leon King Ayr United
41 200 zł
02 Adam Montgomery Livingston
28 325 zł
03 Graeme Shinnie Inverness Caledonian Thistle
21 630 zł
04 Kerr Smith Inverness Caledonian Thistle
20 600 zł
05 Aaron Donnelly Dunfermline Athletic
18 025 zł
06 Jamie Lindsay Ross County
15 965 zł
07 Ben Summers Ayr United
12 875 zł
08 Aston Oxborough Dunfermline Athletic
12 875 zł
09 Bruce Anderson Livingston
12 875 zł
10 Alex Samuel Partick Thistle
12 875 zł
11 Akil Wright Ross County
12 875 zł
12 Dean Cornelius Ross County
12 360 zł
13 Elyh Harrison Greenock Morton
11 845 zł
14 Ethan Ingram Partick Thistle
11 845 zł
15 George Oakley Raith Rovers
11 330 zł
16 Luke Robinson Dunfermline Athletic
10 300 zł
17 Liam Polworth Livingston
10 300 zł
18 Luke Armstrong Raith Rovers
10 300 zł
19 Olly Thomas Dunfermline Athletic
9270 zł
20 Oisin Smyth Partick Thistle
9270 zł

Ile naprawdę zarabia zawodnik Scottish Championship

Tygodniowe zarobki 157 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 275 w kadrach

Poniżej 5 tys zł
76% 120 zawodników MEDIANA ŚREDNIA
5 tys zł-10 tys zł
15% 23 zawodników
10 tys zł-26 tys zł
8% 13 zawodników
26 tys zł-52 tys zł
1% 1 zawodnik

Mediana 3708 zł tygodniowo wobec średniej 4671 zł, na 157 zawodnikach, których to obejmuje.

Ile zarabia każda pozycja

Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy

Goalkeepers
4053 zł · 7%
Defenders
4903 zł · 33%
Midfielders
4671 zł · 17%
Attackers
4779 zł · 43%

Lata najwyższych zarobków

Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego

1 tys zł 16-19
6 tys zł 20-22
4 tys zł 23-25
4 tys zł 26-28
5 tys zł 29-31
4 tys zł 32-34
5 tys zł 35+

Skąd pochodzą zawodnicy Scottish Championship

Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze

Wszystkie kluby Scottish Championship

Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.

Wszystkie kluby Scottish Championship wraz z tygodniowym i rocznym budżetem płacowym, liczebnością kadry, średnimi zarobkami starszych zawodników i najlepiej zarabiającym.
KLUB BUDŻET/TYDZIEŃ BUDŻET/ROK ŚREDNIA 22+ KADRA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY Z PENSJĄ
Livingston 158 198 zł 8 226 280 zł8,2 mln zł 6463 zł 46 Adam Montgomery 28 325 zł
Dunfermline Athletic 134 209 zł 6 978 868 zł7 mln zł 6767 zł 26 Aaron Donnelly 18 025 zł
Ayr United 127 385 zł 6 624 033 zł6,6 mln zł 3698 zł 23 Leon King 41 200 zł
Ross County 122 055 zł 6 346 860 zł6,3 mln zł 6968 zł 26 Jamie Lindsay 15 965 zł
Inverness Caledonian Thistle 105 627 zł 5 492 578 zł5,5 mln zł 4929 zł 23 Graeme Shinnie 21 630 zł
Raith Rovers 102 640 zł 5 337 254 zł5,3 mln zł 4959 zł 21 George Oakley 11 330 zł
Partick Thistle 85 748 zł 4 458 870 zł4,5 mln zł 5938 zł 21 Alex Samuel 12 875 zł
Greenock Morton 67 465 zł 3 508 180 zł3,5 mln zł 2951 zł 22 Elyh Harrison 11 845 zł
Arbroath 47 354 zł 2 462 421 zł2,5 mln zł 2251 zł 22 Aidan Nesbitt 5150 zł
Queen's Park 35 432 zł 1 842 464 zł1,8 mln zł 3260 zł 26 Aidan Connolly 4120 zł
Stenhousemuir 33 810 zł 1 758 107 zł1,8 mln zł 1998 zł 19 Kane Ritchie-Hosler 4635 zł

Najczęstsze pytania

Zarobki — Scottish Championship

Jaki jest łączny budżet płacowy Scottish Championship?

11 klubów Scottish Championship, które śledzimy, płaci łącznie 1 019 921 zł tygodniowo, czyli 53 035 915 zł rocznie, na 275 zawodników.

Kto zarabia najwięcej w Scottish Championship?

Leon King z klubu Ayr United — 41 200 zł tygodniowo, czyli 2 142 400 zł rocznie.

Który klub Scottish Championship ma największy budżet płacowy?

Livingston — 158 198 zł tygodniowo na 46 zawodników.

Ile wynoszą średnie zarobki w Scottish Championship?

4671 zł tygodniowo na 157 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 3708 zł.

Porównaj inne ligi