her 2. Bundesliga kulübünde en çok kazanan oyuncu
Kulüp başına bir satır, kulübün en çok kazanan oyuncusunun maaşına göre sıralanmış. VfL Wolfsburg kulübünden Maximilian Arnold haftalık ₺4.835.160 ile başı çekiyor. Diğer uçta FC Energie Cottbus, kendi en çok kazananı Mladen Cvjetinović için ₺320.166 ödüyor — 15× fark.
Her kulübün en çok kazananı
En çok ödeyen 12 kulüpte, en çok kazananın haftalık maaşı
Tek oyuncuya en çok yaslanan kulüpler
En az 8 maaşını bildiğimiz kulüplerde, en çok kazananın kulübün haftalık bütçesindeki payı
Her kulübün en çok kazananı
Takip ettiğimiz 19 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı. Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun
| # | KULÜP | EN ÇOK KAZANAN | HAFTALIK | YILLIK | YAŞ | MEVKİ | KULÜBÜN HAFTALIK BÜTÇESİ | BİLİNEN MAAŞLAR | BÜTÇEDEKİ PAY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Maximilian Arnold | ₺4.835.160 | ₺251.428.320 | 31 | DM | ₺55,5 Mn | 33/34 | 9% |
| 02 | | Marcel Hartel | ₺1.960.200 | ₺101.930.400 | 29 | DM, AM C | ₺11,4 Mn | 29/31 | 17% |
| 03 | | Daniel-Kofi Kyereh | ₺1.764.180 | ₺91.737.360 | 29 | AM RLC | ₺6,5 Mn | 25/26 | 27% |
| 04 | | Patrick Mainka | ₺1.568.160 | ₺81.544.320 | 30 | D C | ₺16,3 Mn | 24/24 | 10% |
| 05 | | Eric Smith | ₺1.437.480 | ₺74.748.960 | 28 | D C, DM | ₺17,7 Mn | 30/30 | 8% |
| 06 | | Mika Faye | ₺1.306.800 | ₺67.953.600 | 20 | D LC | ₺9,6 Mn | 27/28 | 14% |
| 07 | | Márton Dárdai | ₺1.241.460 | ₺64.555.920 | 23 | D C, DM | ₺11,8 Mn | 26/26 | 10% |
| 08 | | Marvin Wanitzek | ₺1.241.460 | ₺64.555.920 | 32 | AM LC | ₺6,2 Mn | 27/27 | 20% |
| 09 | | Kevin Vogt | ₺1.110.780 | ₺57.760.560 | 33 | D C, DM | ₺10,6 Mn | 29/30 | 11% |
| 10 | | Erencan Yardımcı | ₺1.045.440 | ₺54.362.880 | 23 | ST | ₺11,6 Mn | 30/31 | 9% |
| 11 | | Dominique Heintz | ₺1.045.440 | ₺54.362.880 | 31 | D LC | ₺10,1 Mn | 26/26 | 10% |
| 12 | | Ben Bobzien | ₺1.045.440 | ₺54.362.880 | 22 | AM RLC, F C | ₺9,3 Mn | 26/27 | 11% |
| 13 | | Maximilian Bauer | ₺1.045.440 | ₺54.362.880 | 25 | D C | ₺9 Mn | 28/29 | 12% |
| 14 | | Christian Clemens | ₺980.100 | ₺50.965.200 | 28 | M/AM (RL) | ₺11,4 Mn | 29/29 | 9% |
| 15 | | Barış Atik | ₺849.420 | ₺44.169.840 | 30 | AM LC | ₺7,2 Mn | 25/26 | 12% |
| 16 | | Giorgi Kvilitaia | ₺718.740 | ₺37.374.480 | 31 | ST | ₺10,3 Mn | 32/34 | 7% |
| 17 | | Noah Katterbach | ₺718.740 | ₺37.374.480 | 24 | D/WB L | ₺8,9 Mn | 28/29 | 8% |
| 18 | | Luca Itter | ₺653.400 | ₺33.976.800 | 26 | D LC | ₺6,5 Mn | 25/25 | 10% |
| 19 | FC Energie Cottbus | Mladen Cvjetinović | ₺320.166 | ₺16.648.632 | 21 | D RC | ₺719B | 4/24 | 45% |
Sık sorulan sorular
2. Bundesliga kulüplerinde en çok kazananlar
Hangi 2. Bundesliga kulübü tek bir oyuncuya en yüksek maaşı ödüyor?
VfL Wolfsburg. Maximilian Arnold orada haftalık ₺4.835.160, yılda ₺251.428.320 kazanıyor ve bu listedeki başka hiçbir kulüp tek bir oyuncuya daha fazlasını ödemiyor.
En çok kazananı en az kazanan 2. Bundesliga kulübü hangisi?
FC Energie Cottbus; maaşını bildiğimiz en çok kazanan oyuncusu Mladen Cvjetinović, haftalık ₺320.166. VfL Wolfsburg kendi en çok kazananına bunun 15 katını ödüyor.
Hangi 2. Bundesliga kulübü tek bir oyuncuya en çok yaslanıyor?
VfL Osnabrück. Kulübün, maaşını bildiğimiz 25 kadro oyuncusuna haftada ödediği ₺6.501.003 tutarın %27’ini Daniel-Kofi Kyereh alıyor.
Bu listede kaç 2. Bundesliga kulübü var?
Takip ettiğimiz 19 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı.

















