Najlepiej zarabiający w każdym klubie 2. Bundesliga
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Maximilian Arnold z klubu VfL Wolfsburg — 381 100 zł tygodniowo. Na drugim końcu FC Energie Cottbus płaci swojemu liderowi, Marcel Lotka, 40 685 zł — różnica 9.4×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Maximilian Arnold | 381 100 zł | 19 817 200 zł | 31 | DM | 3,9 mln zł | 30/31 | 10% |
| 02 | | Marcel Hartel | 154 500 zł | 8 034 000 zł | 29 | DM, AM C | 915 tys zł | 28/30 | 17% |
| 03 | | Daniel-Kofi Kyereh | 139 050 zł | 7 230 600 zł | 29 | AM RLC | 606 tys zł | 25/26 | 23% |
| 04 | | Patrick Mainka | 123 600 zł | 6 427 200 zł | 30 | D C | 1 mln zł | 21/21 | 12% |
| 05 | | Eric Smith | 113 300 zł | 5 891 600 zł | 28 | D C, DM | 1,3 mln zł | 29/29 | 9% |
| 06 | | William Bøving | 108 150 zł | 5 623 800 zł | 22 | AM LC, F C | 825 tys zł | 27/28 | 13% |
| 07 | | Diego Demme | 97 850 zł | 5 088 200 zł | 33 | DM | 1,1 mln zł | 27/27 | 9% |
| 08 | | Marvin Wanitzek | 97 850 zł | 5 088 200 zł | 32 | AM LC | 459 tys zł | 25/25 | 21% |
| 09 | | Jordan | 87 550 zł | 4 552 600 zł | 29 | ST | 680 tys zł | 27/27 | 13% |
| 10 | | Erencan Yardımcı | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 23 | ST | 906 tys zł | 28/29 | 9% |
| 11 | | Ben Bobzien | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 22 | AM RLC, F C | 810 tys zł | 28/29 | 10% |
| 12 | | Maximilian Bauer | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 25 | D C | 779 tys zł | 30/31 | 11% |
| 13 | | Dominique Heintz | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 31 | D LC | 729 tys zł | 27/27 | 11% |
| 14 | | Christian Clemens | 77 250 zł | 4 017 000 zł | 28 | M/AM (RL) | 860 tys zł | 28/28 | 9% |
| 15 | | Karol Mets | 66 950 zł | 3 481 400 zł | 32 | D C, DM | 696 tys zł | 27/28 | 10% |
| 16 | | Barış Atik | 66 950 zł | 3 481 400 zł | 30 | AM LC | 651 tys zł | 27/28 | 10% |
| 17 | | Giorgi Kvilitaia | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 31 | ST | 699 tys zł | 29/31 | 8% |
| 18 | | Noah Katterbach | 56 650 zł | 2 945 800 zł | 24 | D/WB L | 671 tys zł | 27/28 | 8% |
| 19 | FC Energie Cottbus | Marcel Lotka | 40 685 zł | 2 115 620 zł | 24 | GK | 178 tys zł | 8/27 | 23% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach 2. Bundesliga
Który klub 2. Bundesliga płaci najwyższą pojedynczą pensję?
VfL Wolfsburg. Maximilian Arnold zarabia tam 381 100 zł tygodniowo, 19 817 200 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub 2. Bundesliga ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
FC Energie Cottbus, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Marcel Lotka — 40 685 zł tygodniowo. VfL Wolfsburg płaci swojemu liderowi 9.4 razy tyle.
Który klub 2. Bundesliga jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
VfL Osnabrück. Daniel-Kofi Kyereh bierze 23% z 606 449 zł tygodniowo, które klub płaci 25 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów 2. Bundesliga znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.

















