her Categoría Primera A kulübünde en çok kazanan oyuncu
Kulüp başına bir satır, kulübün en çok kazanan oyuncusunun maaşına göre sıralanmış. Club Deportivo Popular Junior F.C. S.A. kulübünden Luis Muriel haftalık ₺1.418.130 ile başı çekiyor. Diğer uçta Unión Magdalena S.A., kendi en çok kazananı Hugo Palacios için ₺283.626 ödüyor — 5.0× fark.
Her kulübün en çok kazananı
En çok ödeyen 12 kulüpte, en çok kazananın haftalık maaşı
Tek oyuncuya en çok yaslanan kulüpler
En az 8 maaşını bildiğimiz kulüplerde, en çok kazananın kulübün haftalık bütçesindeki payı
Her kulübün en çok kazananı
Takip ettiğimiz 20 kulübün 18 tanesi burada sıralanıyor, her biri bir satır. Diğer 2 kulüpte hiçbir oyuncunun maaşını bilmiyoruz, bu yüzden yer alıyorlar tabloda sıralanmak yerine tablonun altında. Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun
| # | KULÜP | EN ÇOK KAZANAN | HAFTALIK | YILLIK | YAŞ | MEVKİ | KULÜBÜN HAFTALIK BÜTÇESİ | BİLİNEN MAAŞLAR | BÜTÇEDEKİ PAY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Club Deportivo Popular Junior F.C. S.A. | Luis Muriel | ₺1.418.130 | ₺73.742.760 | 34 | AM LC, F C | ₺10,2 Mn | 36/43 | 14% |
| 02 | Club Profesional Deportivo Cali S.A. | Emanuel Reynoso | ₺1.283.070 | ₺66.719.640 | 29 | AM LC | ₺8,1 Mn | 36/63 | 16% |
| 03 | Once Caldas S.A. | Dayro Moreno | ₺1.215.540 | ₺63.208.080 | 39 | ST | ₺7,9 Mn | 32/44 | 15% |
| 04 | Atlético Nacional S.A. | Cristian Arango | ₺945.420 | ₺49.161.840 | 30 | AM/F C | ₺8,1 Mn | 31/60 | 12% |
| 05 | Independiente Santa Fe S.A. | Nahuel Bustos | ₺877.890 | ₺45.650.280 | 27 | AM RLC, F C | ₺8,5 Mn | 30/42 | 10% |
| 06 | Azul y Blanco Millonarios Fútbol Club S. A. | Radamel Falcao | ₺810.360 | ₺42.138.720 | 39 | ST | ₺8,3 Mn | 32/50 | 10% |
| 07 | Club Deportes Tolima S.A. | Élan Ricardo | ₺742.830 | ₺38.627.160 | 21 | DM | ₺6,2 Mn | 28/48 | 12% |
| 08 | América de Cali S.A. | Jean | ₺614.523 | ₺31.955.196 | 29 | GK | ₺8,2 Mn | 36/61 | 8% |
| 09 | El Equipo del Pueblo S.A. | Frank Fabra | ₺560.499 | ₺29.145.948 | 34 | D/WB L | ₺7,1 Mn | 36/62 | 8% |
| 10 | Club Atlético Bucaramanga S.A. | Fabián Sambueza | ₺425.439 | ₺22.122.828 | 36 | AM RLC | ₺5,7 Mn | 22/33 | 7% |
| 11 | Club Llaneros S.A. | Francisco Meza | ₺425.439 | ₺22.122.828 | 33 | D C | ₺4,2 Mn | 23/50 | 10% |
| 12 | Club Profesional Deportivo Pasto S.A. | Diego Chávez | ₺364.662 | ₺18.962.424 | 27 | DM | ₺4,5 Mn | 27/39 | 8% |
| 13 | Fortaleza Fútbol Club S.A. | David Ramírez Pisciotti | ₺364.662 | ₺18.962.424 | 23 | D C | ₺4,2 Mn | 29/44 | 9% |
| 14 | Talento Dorado S.A. | Frank Lozano | ₺357.909 | ₺18.611.268 | 31 | DM | ₺3,9 Mn | 21/36 | 9% |
| 15 | Sociedad Deportivo Pereira F.C. S.A. | Fabio Delgado | ₺357.909 | ₺18.611.268 | 26 | D/WB/AM L | ₺3,5 Mn | 24/52 | 10% |
| 16 | Deportivo Boyacá Chicó Fútbol Club S.A. | Darío Denis | ₺297.132 | ₺15.450.864 | 33 | GK | ₺1,8 Mn | 17/41 | 16% |
| 17 | Envigado Fútbol Club S.A. | Geindry Cuervo | ₺283.626 | ₺14.748.552 | 23 | D/WB/M R | ₺3,5 Mn | 30/61 | 8% |
| 18 | Unión Magdalena S.A. | Hugo Palacios | ₺283.626 | ₺14.748.552 | 28 | AM RL | ₺1,5 Mn | 14/38 | 19% |
Kayıtlı maaşı olmayan kulüpler
Buradaki 2 kulübün maaşını bildiğimiz hiçbir oyuncusu yok, dolayısıyla sıralanacak bir lideri de yok. Kadrolar ve eklediğimiz her maaş kulüp sayfalarında görünür.
Sık sorulan sorular
Categoría Primera A kulüplerinde en çok kazananlar
Hangi Categoría Primera A kulübü tek bir oyuncuya en yüksek maaşı ödüyor?
Club Deportivo Popular Junior F.C. S.A.. Luis Muriel orada haftalık ₺1.418.130, yılda ₺73.742.760 kazanıyor ve bu listedeki başka hiçbir kulüp tek bir oyuncuya daha fazlasını ödemiyor.
En çok kazananı en az kazanan Categoría Primera A kulübü hangisi?
Unión Magdalena S.A.; maaşını bildiğimiz en çok kazanan oyuncusu Hugo Palacios, haftalık ₺283.626. Club Deportivo Popular Junior F.C. S.A. kendi en çok kazananına bunun 5.0 katını ödüyor.
Hangi Categoría Primera A kulübü tek bir oyuncuya en çok yaslanıyor?
Unión Magdalena S.A.. Kulübün, maaşını bildiğimiz 14 kadro oyuncusuna haftada ödediği ₺1.509.093 tutarın %19’ini Hugo Palacios alıyor.
Bu listede kaç Categoría Primera A kulübü var?
Takip ettiğimiz 20 kulübün 18 tanesi burada sıralanıyor, her biri bir satır. Diğer 2 kulüpte hiçbir oyuncunun maaşını bilmiyoruz, bu yüzden yer alıyorlar tabloda sıralanmak yerine tablonun altında.