SALARYSPORT
★ 0
PIŁKA NOŻNA · 10 CLUBS · 580 PLAYERS

Zarobki zawodników — Croatian First League

10 klubów Croatian First League, które śledzimy, płaci łącznie 3 305 646 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Ismaël Bennacer — 602 550 zł tygodniowo.

TYGODNIOWY BUDŻET PŁACOWY3,3 mln zł
ROCZNY BUDŻET PŁACOWY171,9 mln zł
ŚREDNIA TYGODNIOWA 14 tys zł
ŚLEDZONE KLUBY10

Budżet płacowy według klubu

Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników

Pierwszy klub wydaje 31.8× tyle co ostatni

Najlepiej zarabiający — Croatian First League

Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 48% budżetu ligi

FULL TOP 100 →
01 Ismaël Bennacer GNK Dinamo Zagreb
602 550 zł
02 Iker Almena HNK Hajduk Split
267 800 zł
03 Dominik Livaković GNK Dinamo Zagreb
180 250 zł
04 Dion Drena Beljo GNK Dinamo Zagreb
97 850 zł
05 Marko Livaja HNK Hajduk Split
97 850 zł
06 Ronaël Pierre-Gabriel GNK Dinamo Zagreb
77 250 zł
07 Gabriel Vidović GNK Dinamo Zagreb
72 100 zł
08 Scott McKenna GNK Dinamo Zagreb
61 800 zł
09 Miha Zajc GNK Dinamo Zagreb
61 800 zł
10 David Čolina NK Osijek
61 800 zł
11 Zvonimir Sarlija HNK Hajduk Split
51 500 zł
12 Hugo Guillamón HNK Hajduk Split
47 380 zł
13 Luka Stojković GNK Dinamo Zagreb
46 350 zł
14 Vladan Bubanja NK Osijek
46 350 zł
15 Arbër Hoxha GNK Dinamo Zagreb
43 775 zł
16 Dino Perić GNK Dinamo Zagreb
43 260 zł
17 Filip Krovinovic HNK Hajduk Split
42 745 zł
18 Kévin Théophile-Catherine GNK Dinamo Zagreb
41 200 zł
19 Raúl Torrente GNK Dinamo Zagreb
41 200 zł
20 Niko Galešić GNK Dinamo Zagreb
40 685 zł

Ile naprawdę zarabia zawodnik Croatian First League

Tygodniowe zarobki 184 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 580 w kadrach

Poniżej 5 tys zł
67% 124 zawodników MEDIANA
5 tys zł-10 tys zł
7% 12 zawodników
10 tys zł-26 tys zł
12% 22 zawodników ŚREDNIA
26 tys zł-52 tys zł
9% 17 zawodników
52 tys zł-129 tys zł
4% 7 zawodników
129 tys zł-515 tys zł
1% 1 zawodnik
515 tys zł+
1% 1 zawodnik

Mediana 2585 zł tygodniowo wobec średniej 14 281 zł, na 184 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.

Ile zarabia każda pozycja

Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy

Goalkeepers
12 247 zł · 11%
Defenders
10 702 zł · 28%
Midfielders
21 661 zł · 35%
Attackers
10 650 zł · 26%

Lata najwyższych zarobków

Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego

391 zł 16-19
10 tys zł 20-22
8 tys zł 23-25
27 tys zł 26-28
20 tys zł 29-31
5 tys zł 32-34
12 tys zł 35+

Skąd pochodzą zawodnicy Croatian First League

Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze

Wszystkie kluby Croatian First League

Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.

Wszystkie kluby Croatian First League wraz z tygodniowym i rocznym budżetem płacowym, liczebnością kadry, średnimi zarobkami starszych zawodników i najlepiej zarabiającym.
KLUB BUDŻET/TYDZIEŃ BUDŻET/ROK ŚREDNIA 22+ KADRA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY Z PENSJĄ
GNK Dinamo Zagreb 1 631 273 zł 84 826 186 zł84,8 mln zł 68 526 zł 80 Ismaël Bennacer 602 550 zł
HNK Hajduk Split 764 286 zł 39 742 859 zł39,7 mln zł 28 186 zł 74 Iker Almena 267 800 zł
NK Osijek 280 227 zł 14 571 801 zł14,6 mln zł 12 824 zł 62 David Čolina 61 800 zł
HNK Rijeka 168 889 zł 8 782 233 zł8,8 mln zł 8333 zł 58 Ante Majstorović 23 175 zł
NK Istra 1961 108 433 zł 5 638 529 zł5,6 mln zł 7164 zł 49 Josip Radosevic 26 265 zł
NK Lokomotiva Zagreb 98 911 zł 5 143 367 zł5,1 mln zł 3718 zł 66 Domagoj Antolić 12 360 zł
NK Varaždin 76 946 zł 4 001 200 zł4 mln zł 3456 zł 47 Aleksa Latković 12 875 zł
HNK Gorica 70 601 zł 3 671 270 zł3,7 mln zł 3636 zł 49 Ante Erceg 18 025 zł
HNK Vukovar 1991 54 806 zł 2 849 928 zł2,8 mln zł 1530 zł 40 Lovre Kulušić 10 300 zł
NK Slaven Belupo 51 273 zł 2 666 217 zł2,7 mln zł 2364 zł 55 Mihail Caimacov 9785 zł

Najczęstsze pytania

Zarobki — Croatian First League

Jaki jest łączny budżet płacowy Croatian First League?

10 klubów Croatian First League, które śledzimy, płaci łącznie 3 305 646 zł tygodniowo, czyli 171 893 589 zł rocznie, na 580 zawodników.

Kto zarabia najwięcej w Croatian First League?

Ismaël Bennacer z klubu GNK Dinamo Zagreb — 602 550 zł tygodniowo, czyli 31 332 600 zł rocznie.

Który klub Croatian First League ma największy budżet płacowy?

GNK Dinamo Zagreb — 1 631 273 zł tygodniowo na 80 zawodników.

Ile wynoszą średnie zarobki w Croatian First League?

14 281 zł tygodniowo na 184 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 2585 zł.

Porównaj inne ligi