Najlepiej zarabiający w każdym klubie Major League Soccer
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Robert Lewandowski z klubu Chicago Fire FC — 2 224 800 zł tygodniowo. Na drugim końcu CF Montréal płaci swojemu liderowi, Brayan Ceballos, 72 100 zł — różnica 31×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 30 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Robert Lewandowski | 2 224 800 zł | 115 689 600 zł | 36 | ST | 3,7 mln zł | 28/28 | 60% |
| 02 | | Casemiro | 1 545 000 zł | 80 340 000 zł | 33 | DM | 6,1 mln zł | 23/23 | 25% |
| 03 | | Antoine Griezmann | 1 194 800 zł | 62 129 600 zł | 34 | AM RLC, F C | 2,2 mln zł | 25/26 | 54% |
| 04 | | Heung-Min Son | 818 850 zł | 42 580 200 zł | 33 | AM L, ST | 1,9 mln zł | 21/21 | 43% |
| 05 | | Miguel Almirón | 576 800 zł | 29 993 600 zł | 31 | AM RLC | 1,9 mln zł | 25/25 | 31% |
| 06 | | Hirving Lozano | 561 350 zł | 29 190 200 zł | 29 | AM RL, ST | 2,3 mln zł | 27/27 | 24% |
| 07 | | Emil Forsberg | 453 200 zł | 23 566 400 zł | 33 | AM RLC | 1,3 mln zł | 23/23 | 35% |
| 08 | | Hany Mukhtar | 396 550 zł | 20 620 600 zł | 30 | AM LC, F C | 1,5 mln zł | 28/28 | 27% |
| 09 | | Christian Benteke | 370 800 zł | 19 281 600 zł | 34 | ST | 1,3 mln zł | 29/29 | 29% |
| 10 | | Timo Werner | 365 650 zł | 19 013 800 zł | 29 | AM L, ST | 1,2 mln zł | 28/28 | 31% |
| 11 | | Jack Harrison | 360 500 zł | 18 746 000 zł | 28 | AM RLC | 1,6 mln zł | 23/23 | 22% |
| 12 | | Evander | 355 350 zł | 18 478 200 zł | 27 | DM, AM C | 1,4 mln zł | 25/25 | 25% |
| 13 | | Brandon Vázquez | 278 100 zł | 14 461 200 zł | 26 | AM R, ST | 1,1 mln zł | 21/21 | 26% |
| 14 | | Nicolás Fernández Mercau | 262 650 zł | 13 657 800 zł | 25 | D/WB L, AM LC | 1,4 mln zł | 32/32 | 19% |
| 15 | | David Pereira Da Costa | 262 650 zł | 13 657 800 zł | 24 | AM LC | 1,3 mln zł | 25/25 | 20% |
| 16 | | Ryan Gauld | 257 500 zł | 13 390 000 zł | 29 | AM LC | 1,3 mln zł | 28/28 | 20% |
| 17 | | Dejan Joveljic | 252 350 zł | 13 122 200 zł | 25 | ST | 1,5 mln zł | 25/25 | 17% |
| 18 | | Brais Méndez | 226 600 zł | 11 783 200 zł | 28 | AM RC | 1,2 mln zł | 29/29 | 19% |
| 19 | San Diego Football Club | Anders Dreyer | 195 700 zł | 10 176 400 zł | 27 | AM R | 973 tys zł | 27/27 | 20% |
| 20 | | Petar Musa | 190 550 zł | 9 908 600 zł | 27 | ST | 844 tys zł | 29/29 | 23% |
| 21 | Charlotte Football Club | Liel Abada | 185 400 zł | 9 640 800 zł | 23 | AM RL, ST | 1,1 mln zł | 26/26 | 17% |
| 22 | | Paxten Aaronson | 159 650 zł | 8 301 800 zł | 21 | AM RLC | 747 tys zł | 25/25 | 21% |
| 23 | | Djordje Mihailović | 139 050 zł | 7 230 600 zł | 26 | AM LC | 1 mln zł | 26/26 | 13% |
| 24 | | André Luiz | 118 450 zł | 6 159 400 zł | 23 | AM RL | 500 tys zł | 23/24 | 24% |
| 25 | St. Louis CITY SC | Roman Bürki | 113 300 zł | 5 891 600 zł | 34 | GK | 756 tys zł | 25/26 | 15% |
| 26 | | Kelvin Yeboah | 108 150 zł | 5 623 800 zł | 25 | AM L, ST | 905 tys zł | 27/27 | 12% |
| 27 | | Andre Blake | 103 000 zł | 5 356 000 zł | 34 | GK | 804 tys zł | 26/26 | 13% |
| 28 | | Justen Glad | 97 850 zł | 5 088 200 zł | 28 | D C | 851 tys zł | 25/25 | 11% |
| 29 | | Mateusz Bogusz | 92 700 zł | 4 820 400 zł | 23 | AM RC, F C | 862 tys zł | 22/22 | 11% |
| 30 | | Brayan Ceballos | 72 100 zł | 3 749 200 zł | 24 | D C | 173 tys zł | 5/5 | 42% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Major League Soccer
Który klub Major League Soccer płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Chicago Fire FC. Robert Lewandowski zarabia tam 2 224 800 zł tygodniowo, 115 689 600 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Major League Soccer ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
CF Montréal, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Brayan Ceballos — 72 100 zł tygodniowo. Chicago Fire FC płaci swojemu liderowi 31 razy tyle.
Który klub Major League Soccer jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Chicago Fire FC. Robert Lewandowski bierze 60% z 3 680 190 zł tygodniowo, które klub płaci 28 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Major League Soccer znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 30 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.


























