En çok kazanan Belgian Pro League oyuncuları
Hans Vanaken haftalık ₺4.572.400 ile başı çekiyor. Bu 100 oyuncu haftada toplam ₺76.039.012 alıyor — ligin maaş bütçesinin tamamının %68’i. Belgian Pro League liginde 819 oyuncunun 373 tanesinin maaşını biliyoruz.
İlk 100 nerede oynuyor
Bu listedeki her kulübün oyuncularının toplam haftalık maaşı
Her yaş aralığı ne alıyor
İlk 100 oyuncunun yaşa göre toplam haftalık maaşı
İlk 100’in dağılımı
Sıraya göre haftalık maaşHans Vanaken, listedeki onuncu oyuncunun 3,3× katını, 100. sıradakinin ise 13× katını kazanıyor. Bu sayfadaki haftalık ₺76 Mn tutarın yarısı listedeki ilk 26 oyuncu tarafından kazanılıyor.
İlk 100
Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun| # | OYUNCU | HAFTALIK | YILLIK | KULÜP | ÜLKE | YAŞ | MEVKİ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Hans Vanaken | ₺4.572.400 | ₺237.764.800 | Club Brugge KV | Belçika | 32 | Ofansif orta saha |
| 02 | Matteo Dams | ₺3.200.680 | ₺166.435.360 | Club Brugge KV | Belçika | 21 | Stoper |
| 03 | Yann Sommer | ₺3.200.680 | ₺166.435.360 | Club Brugge KV | İsviçre | 36 | Kaleci |
| 04 | Dennis Praet | ₺1.763.640 | ₺91.709.280 | Yellow Red KV Mechelen | Belçika | 31 | Ofansif orta saha |
| 05 | László Bénes | ₺1.633.000 | ₺84.916.000 | KAA Gent | Slovakya | 27 | Defansif orta saha, ofansif orta saha |
| 06 | Jun'ya Itô | ₺1.633.000 | ₺84.916.000 | K Racing Club Genk | Japonya | 32 | Sağ kanat |
| 07 | Kota Takai | ₺1.633.000 | ₺84.916.000 | K Sint-Truidense VV | Japonya | 20 | Stoper |
| 08 | Félix Lemaréchal | ₺1.502.360 | ₺78.122.720 | Club Brugge KV | Fransa | 21 | Ofansif orta saha |
| 09 | Andi Zeqiri | ₺1.502.360 | ₺78.122.720 | R Standard de Liège | İsviçre | 26 | Santrfor |
| 10 | Hong Hyun-Seok | ₺1.371.720 | ₺71.329.440 | KAA Gent | Güney Kore | 26 | Defansif orta saha, ofansif orta saha |
| 11 | Hendrik Van Crombrugge | ₺1.306.400 | ₺67.932.800 | K Racing Club Genk | Belçika | 32 | Kaleci |
| 12 | Hugo Vetlesen | ₺1.175.760 | ₺61.139.520 | Club Brugge KV | Norveç | 25 | Merkez orta saha |
| 13 | Danylo Sikan | ₺1.110.440 | ₺57.742.880 | RSC Anderlecht | Ukrayna | 24 | Santrfor |
| 14 | Brandon Mechele | ₺1.110.440 | ₺57.742.880 | Club Brugge KV | Belçika | 32 | Stoper |
| 15 | Rafiu Durosinmi | ₺1.110.440 | ₺57.742.880 | K Racing Club Genk | Nijerya | 22 | Santrfor |
| 16 | Benjamin Tahirovic | ₺1.110.440 | ₺57.742.880 | K Racing Club Genk | Bosna-Hersek | 22 | Defansif orta saha, ofansif orta saha |
| 17 | Killian Sardella | ₺1.045.120 | ₺54.346.240 | RSC Anderlecht | Belçika | 23 | Sağ bek |
| 18 | Joel Ordóñez | ₺1.045.120 | ₺54.346.240 | Club Brugge KV | Ekvador | 21 | Stoper |
| 19 | Nicolò Tresoldi | ₺1.045.120 | ₺54.346.240 | Club Brugge KV | Almanya | 20 | Santrfor |
| 20 | Adem Zorgane | ₺1.045.120 | ₺54.346.240 | Royale Union Saint-Gilloise | Cezayir | 25 | Defansif orta saha |
| 21 | Michel-Ange Balikwisha | ₺979.800 | ₺50.949.600 | KAA Gent | Kongo - Kinşasa | 24 | Ofansif orta saha, santrfor |
| 22 | Bryan Heynen | ₺979.800 | ₺50.949.600 | K Racing Club Genk | Belçika | 28 | Defansif orta saha |
| 23 | Botond Balogh | ₺979.800 | ₺50.949.600 | KVC Westerlo | Macaristan | 23 | Stoper |
| 24 | Leo Fuhr Hjelde | ₺979.800 | ₺50.949.600 | Yellow Red KV Mechelen | Norveç | 21 | Stoper |
| 25 | Aimé Omgba | ₺914.480 | ₺47.552.960 | KAA Gent | Hollanda | 22 | Ofansif orta saha |
| 26 | Oliver Antman | ₺914.480 | ₺47.552.960 | RSC Anderlecht | Finlandiya | 23 | Kanat |
| 27 | Maxime Busi | ₺914.480 | ₺47.552.960 | R Antwerp FC | Belçika | 25 | Sağ bek, sağ orta saha |
| 28 | Dante Vanzeir | ₺914.480 | ₺47.552.960 | KSV Cercle Brugge | Belçika | 27 | Sağ kanat, santrfor |
| 29 | Dimitri Lavalée | ₺914.480 | ₺47.552.960 | R Standard de Liège | Belçika | 28 | Stoper |
| 30 | Hervé Koffi | ₺849.160 | ₺44.156.320 | Royale Union Saint-Gilloise | Burkina Faso | 28 | Kaleci |
| 31 | Enric Llansana | ₺783.840 | ₺40.759.680 | RSC Anderlecht | Hollanda | 24 | Stoper, defansif orta saha |
| 32 | Mohammed el Hankouri | ₺783.840 | ₺40.759.680 | R Standard de Liège | Fas | 28 | Bek, kanat |
| 33 | Siebe Van der Heyden | ₺718.520 | ₺37.363.040 | KAA Gent | Belçika | 27 | Stoper |
| 34 | Momodou Sonko | ₺718.520 | ₺37.363.040 | KAA Gent | İsveç | 20 | Kanat |
| 35 | Majeed Ashimeru | ₺653.200 | ₺33.966.400 | RSC Anderlecht | Gana | 27 | Merkez orta saha |
| 36 | Carlos Forbs | ₺614.008 | ₺31.928.416 | Club Brugge KV | Portekiz | 21 | Kanat |
| 37 | Casper Nielsen | ₺614.008 | ₺31.928.416 | R Standard de Liège | Danimarka | 31 | Ofansif orta saha |
| 38 | Gaetan Coucke | ₺600.944 | ₺31.249.088 | KSV Cercle Brugge | Belçika | 26 | Kaleci |
| 39 | Jan Virgili | ₺594.412 | ₺30.909.424 | Club Brugge KV | İspanya | 18 | Kanat |
| 40 | Pieter Gerkens | ₺587.880 | ₺30.569.760 | KAA Gent | Belçika | 30 | Defansif orta saha, ofansif orta saha |
| 41 | Tobias Lawal | ₺587.880 | ₺30.569.760 | K Racing Club Genk | Avusturya | 25 | Kaleci |
| 42 | Myron van Brederode | ₺587.880 | ₺30.569.760 | Yellow Red KV Mechelen | Hollanda | 22 | Ofansif orta saha, santrfor |
| 43 | Siebe Schrijvers | ₺587.880 | ₺30.569.760 | Oud-Heverlee Leuven | Belçika | 28 | Ofansif orta saha |
| 44 | Marlon Fossey | ₺587.880 | ₺30.569.760 | R Standard de Liège | Amerika Birleşik Devletleri | 26 | Sağ bek |
| 45 | Matisse Samoise | ₺581.348 | ₺30.230.096 | KAA Gent | Belçika | 23 | Sağ bek, sağ orta saha |
| 46 | Tobias Mohr | ₺561.752 | ₺29.211.104 | R Standard de Liège | Almanya | 29 | Sol kanat |
| 47 | Salim Diakité | ₺561.752 | ₺29.211.104 | SV Zulte Waregem | Mali | 25 | Stoper |
| 48 | Davy Roef | ₺548.688 | ₺28.531.776 | KAA Gent | Belçika | 31 | Kaleci |
| 49 | Giulian Biancone | ₺535.624 | ₺27.852.448 | RSC Anderlecht | Fransa | 25 | Stoper |
| 50 | Ludwig Augustinsson | ₺522.560 | ₺27.173.120 | RSC Anderlecht | İsveç | 31 | Sol bek |
| 51 | Marco Kana | ₺516.028 | ₺26.833.456 | RSC Anderlecht | Belçika | 22 | Stoper, defansif orta saha |
| 52 | Patrick Pflücke | ₺509.496 | ₺26.493.792 | Royal Charleroi Sporting Club | Almanya | 28 | Sağ kanat bek, sağ kanat |
| 53 | Rob Schoofs | ₺502.964 | ₺26.154.128 | Royale Union Saint-Gilloise | Belçika | 31 | Defansif orta saha |
| 54 | Tommy St. Jago | ₺496.432 | ₺25.814.464 | Yellow Red KV Mechelen | Curaçao | 25 | Stoper |
| 55 | Thibaud Verlinden | ₺496.432 | ₺25.814.464 | Oud-Heverlee Leuven | Belçika | 26 | Kanat |
| 56 | Anouar Ait El Hadj | ₺489.900 | ₺25.474.800 | Royale Union Saint-Gilloise | Fas | 23 | Ofansif orta saha |
| 57 | Daam Foulon | ₺483.368 | ₺25.135.136 | R Antwerp FC | Belçika | 26 | Sol bek |
| 58 | Geoffry Hairemans | ₺470.304 | ₺24.455.808 | R Antwerp FC | Belçika | 33 | Ofansif orta saha |
| 59 | Hugo Siquet | ₺470.304 | ₺24.455.808 | Club Brugge KV | Belçika | 23 | Sağ bek |
| 60 | Goduine Koyalipou | ₺470.304 | ₺24.455.808 | KV Kortrijk | Orta Afrika Cumhuriyeti | 25 | Sağ kanat, santrfor |
| 61 | Ilay Camara | ₺463.772 | ₺24.116.144 | RSC Anderlecht | Senegal | 22 | Bek, sağ orta saha |
| 62 | Joaquin Seys | ₺463.772 | ₺24.116.144 | Club Brugge KV | Belçika | 20 | Bek |
| 63 | Joedrick Pupe | ₺463.772 | ₺24.116.144 | K Sint-Truidense VV | Belçika | 28 | Stoper |
| 64 | Josué Homawoo | ₺463.772 | ₺24.116.144 | R Standard de Liège | Togo | 27 | Stoper |
| 65 | Ivan Pavlić | ₺463.772 | ₺24.116.144 | Royale Union Saint-Gilloise | Sırbistan | 23 | Ofansif orta saha |
| 66 | Jannik Robatsch | ₺463.772 | ₺24.116.144 | Waasland-Beveren | Avusturya | 20 | Stoper |
| 67 | Jakob Kiilerich | ₺463.772 | ₺24.116.144 | SV Zulte Waregem | Danimarka | 25 | Stoper |
| 68 | Kyriani Sabbe | ₺457.240 | ₺23.776.480 | Club Brugge KV | Belçika | 20 | Sağ bek |
| 69 | Marten Winkler | ₺450.708 | ₺23.436.816 | RSC Anderlecht | Almanya | 22 | Kanat |
| 70 | Nordin Jackers | ₺450.708 | ₺23.436.816 | Club Brugge KV | Belçika | 27 | Kaleci |
| 71 | Rein Van Helden | ₺437.644 | ₺22.757.488 | R Antwerp FC | Belçika | 22 | Stoper |
| 72 | Taiga Hata | ₺431.112 | ₺22.417.824 | K Sint-Truidense VV | Japonya | 23 | Bek, sol orta saha |
| 73 | Adriano Bertaccini | ₺424.580 | ₺22.078.160 | RSC Anderlecht | Belçika | 24 | Kanat, santrfor |
| 74 | Bill Antonio | ₺424.580 | ₺22.078.160 | Yellow Red KV Mechelen | Zimbabve | 22 | Sağ kanat |
| 75 | Christian Burgess | ₺418.048 | ₺21.738.496 | KAA Gent | İngiltere | 33 | Stoper |
| 76 | Coba | ₺418.048 | ₺21.738.496 | RSC Anderlecht | Gine-Bissau | 22 | Kanat |
| 77 | Christopher Scott | ₺418.048 | ₺21.738.496 | R Antwerp FC | Almanya | 23 | Ofansif orta saha |
| 78 | Doğucan Haspolat | ₺418.048 | ₺21.738.496 | KVC Westerlo | Türkiye | 25 | Defansif orta saha |
| 79 | Don-Angelo Konadu | ₺418.048 | ₺21.738.496 | Lommel SK | Hollanda | 19 | Ofansif orta saha, santrfor |
| 80 | Dennis Eckert | ₺418.048 | ₺21.738.496 | R Standard de Liège | Almanya | 28 | Santrfor |
| 81 | Hannes Van Der Bruggen | ₺404.984 | ₺21.059.168 | KSV Cercle Brugge | Belçika | 32 | Defansif orta saha |
| 82 | Joris Kayembe | ₺398.452 | ₺20.719.504 | K Racing Club Genk | Kongo - Kinşasa | 30 | Sol bek |
| 83 | Jellert Van Landschoot | ₺398.452 | ₺20.719.504 | KV Kortrijk | Belçika | 27 | Sol kanat |
| 84 | Kévin Van Den Kerkhof | ₺391.920 | ₺20.379.840 | Royal Charleroi Sporting Club | Cezayir | 29 | Sağ bek, sağ kanat |
| 85 | Ken Nkuba | ₺391.920 | ₺20.379.840 | K Racing Club Genk | Belçika | 23 | Sağ kanat |
| 86 | Mario Stroeykens | ₺385.388 | ₺20.040.176 | RSC Anderlecht | Kongo - Kinşasa | 20 | Ofansif orta saha |
| 87 | Nikolas Sattlberger | ₺385.388 | ₺20.040.176 | K Racing Club Genk | Avusturya | 21 | Defansif orta saha |
| 88 | Matte Smets | ₺385.388 | ₺20.040.176 | K Racing Club Genk | Belçika | 21 | Stoper |
| 89 | Nayel Mehssatou | ₺385.388 | ₺20.040.176 | KV Kortrijk | Şili | 23 | Merkez orta saha |
| 90 | Noë Dussenne | ₺385.388 | ₺20.040.176 | Oud-Heverlee Leuven | Belçika | 33 | Stoper |
| 91 | Raul Florucz | ₺372.324 | ₺19.360.848 | Royale Union Saint-Gilloise | Avusturya | 24 | Kanat, santrfor |
| 92 | Thierry Ambrose | ₺365.792 | ₺19.021.184 | KV Kortrijk | Guadeloupe | 28 | Sağ kanat, santrfor |
| 93 | Thibault Vlietinck | ₺365.792 | ₺19.021.184 | Oud-Heverlee Leuven | Belçika | 27 | Sağ bek |
| 94 | Abdelkahar Kadri | ₺359.260 | ₺18.681.520 | KAA Gent | Cezayir | 25 | Ofansif orta saha |
| 95 | Benito Raman | ₺359.260 | ₺18.681.520 | Yellow Red KV Mechelen | Belçika | 30 | Santrfor |
| 96 | Birger Verstraete | ₺359.260 | ₺18.681.520 | Oud-Heverlee Leuven | Belçika | 31 | Defansif orta saha |
| 97 | Arno Verschueren | ₺359.260 | ₺18.681.520 | Waasland-Beveren | Belçika | 28 | Defansif orta saha, ofansif orta saha |
| 98 | Daan Heymans | ₺352.728 | ₺18.341.856 | K Racing Club Genk | Belçika | 26 | Ofansif orta saha |
| 99 | Dries Wouters | ₺352.728 | ₺18.341.856 | Lommel SK | Belçika | 28 | Stoper, defansif orta saha |
| 100 | Chukwubuikem Ikwuemesi | ₺352.728 | ₺18.341.856 | Oud-Heverlee Leuven | Nijerya | 23 | Santrfor |
Sık sorulan sorular
Belgian Pro League liginde en çok kazanan oyuncu kim?
Club Brugge KV kulübünden Hans Vanaken, haftalık ₺4.572.400 — yılda ₺237.764.800.
Belgian Pro League liginin en çok kazanan 100 oyuncusu toplamda ne kadar kazanıyor?
Haftada ₺76.039.012, yılda ₺3.954.028.624 — bu da Belgian Pro League maaş bütçesinin tamamının %68’i.
İlk 100 içinde en çok oyuncusu olan Belgian Pro League kulübü hangisi?
Club Brugge KV, 14 oyuncuyla; bu oyuncular için haftada ₺19.903.004 ödüyor.
İlk 100 içine girmek için ne gerekiyor?
Haftalık ₺352.728 — 100. sıradaki Chukwubuikem Ikwuemesi bu kadar kazanıyor.