Najlepiej zarabiający zawodnicy Belgian Pro League
Prowadzi Hans Vanaken — 360 500 zł tygodniowo. Ta 100 zawodników bierze łącznie 5 995 115 zł tygodniowo, czyli 68% całego budżetu płacowego ligi. Znamy zarobki 373 z 819 zawodników Belgian Pro League.
Gdzie gra pierwsza 100
Zsumowane tygodniowe zarobki zawodników każdego klubu z tej listy
Ile bierze każdy przedział wiekowy
Zsumowane tygodniowe zarobki pierwszej 100 według wieku
Rozkład pierwszej 100
Tygodniowe zarobki według miejscaHans Vanaken zarabia 3,3× tyle co dziesiąty na liście i 13× tyle co 100. Połowa z 6 mln zł tygodniowo na tej stronie trafia do pierwszych 26 zawodników na liście.
Pierwsza 100
Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować| # | ZAWODNIK | TYGODNIOWO | ROCZNIE | KLUB | KRAJ | WIEK | POZYCJA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Hans Vanaken | 360 500 zł | 18 746 000 zł | Club Brugge KV | Belgia | 32 | Ofensywny pomocnik |
| 02 | Matteo Dams | 252 350 zł | 13 122 200 zł | Club Brugge KV | Belgia | 21 | Środkowy obrońca |
| 03 | Yann Sommer | 252 350 zł | 13 122 200 zł | Club Brugge KV | Szwajcaria | 36 | Bramkarz |
| 04 | Dennis Praet | 139 050 zł | 7 230 600 zł | Yellow Red KV Mechelen | Belgia | 31 | Ofensywny pomocnik |
| 05 | László Bénes | 128 750 zł | 6 695 000 zł | KAA Gent | Słowacja | 27 | Defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik |
| 06 | Jun'ya Itô | 128 750 zł | 6 695 000 zł | K Racing Club Genk | Japonia | 32 | Prawy skrzydłowy |
| 07 | Kota Takai | 128 750 zł | 6 695 000 zł | K Sint-Truidense VV | Japonia | 20 | Środkowy obrońca |
| 08 | Félix Lemaréchal | 118 450 zł | 6 159 400 zł | Club Brugge KV | Francja | 21 | Ofensywny pomocnik |
| 09 | Andi Zeqiri | 118 450 zł | 6 159 400 zł | R Standard de Liège | Szwajcaria | 26 | Napastnik |
| 10 | Hong Hyun-Seok | 108 150 zł | 5 623 800 zł | KAA Gent | Korea Południowa | 26 | Defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik |
| 11 | Hendrik Van Crombrugge | 103 000 zł | 5 356 000 zł | K Racing Club Genk | Belgia | 32 | Bramkarz |
| 12 | Hugo Vetlesen | 92 700 zł | 4 820 400 zł | Club Brugge KV | Norwegia | 25 | Środkowy pomocnik |
| 13 | Danylo Sikan | 87 550 zł | 4 552 600 zł | RSC Anderlecht | Ukraina | 24 | Napastnik |
| 14 | Brandon Mechele | 87 550 zł | 4 552 600 zł | Club Brugge KV | Belgia | 32 | Środkowy obrońca |
| 15 | Rafiu Durosinmi | 87 550 zł | 4 552 600 zł | K Racing Club Genk | Nigeria | 22 | Napastnik |
| 16 | Benjamin Tahirovic | 87 550 zł | 4 552 600 zł | K Racing Club Genk | Bośnia i Hercegowina | 22 | Defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik |
| 17 | Killian Sardella | 82 400 zł | 4 284 800 zł | RSC Anderlecht | Belgia | 23 | Prawy obrońca |
| 18 | Joel Ordóñez | 82 400 zł | 4 284 800 zł | Club Brugge KV | Ekwador | 21 | Środkowy obrońca |
| 19 | Nicolò Tresoldi | 82 400 zł | 4 284 800 zł | Club Brugge KV | Niemcy | 20 | Napastnik |
| 20 | Adem Zorgane | 82 400 zł | 4 284 800 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Algieria | 25 | Defensywny pomocnik |
| 21 | Michel-Ange Balikwisha | 77 250 zł | 4 017 000 zł | KAA Gent | Demokratyczna Republika Konga | 24 | Ofensywny pomocnik, napastnik |
| 22 | Bryan Heynen | 77 250 zł | 4 017 000 zł | K Racing Club Genk | Belgia | 28 | Defensywny pomocnik |
| 23 | Botond Balogh | 77 250 zł | 4 017 000 zł | KVC Westerlo | Węgry | 23 | Środkowy obrońca |
| 24 | Leo Fuhr Hjelde | 77 250 zł | 4 017 000 zł | Yellow Red KV Mechelen | Norwegia | 21 | Środkowy obrońca |
| 25 | Aimé Omgba | 72 100 zł | 3 749 200 zł | KAA Gent | Holandia | 22 | Ofensywny pomocnik |
| 26 | Oliver Antman | 72 100 zł | 3 749 200 zł | RSC Anderlecht | Finlandia | 23 | Skrzydłowy |
| 27 | Maxime Busi | 72 100 zł | 3 749 200 zł | R Antwerp FC | Belgia | 25 | Prawy obrońca, prawy pomocnik |
| 28 | Dante Vanzeir | 72 100 zł | 3 749 200 zł | KSV Cercle Brugge | Belgia | 27 | Prawy skrzydłowy, napastnik |
| 29 | Dimitri Lavalée | 72 100 zł | 3 749 200 zł | R Standard de Liège | Belgia | 28 | Środkowy obrońca |
| 30 | Hervé Koffi | 66 950 zł | 3 481 400 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Burkina Faso | 28 | Bramkarz |
| 31 | Enric Llansana | 61 800 zł | 3 213 600 zł | RSC Anderlecht | Holandia | 24 | Środkowy obrońca, defensywny pomocnik |
| 32 | Mohammed el Hankouri | 61 800 zł | 3 213 600 zł | R Standard de Liège | Maroko | 28 | Boczny obrońca, skrzydłowy |
| 33 | Siebe Van der Heyden | 56 650 zł | 2 945 800 zł | KAA Gent | Belgia | 27 | Środkowy obrońca |
| 34 | Momodou Sonko | 56 650 zł | 2 945 800 zł | KAA Gent | Szwecja | 20 | Skrzydłowy |
| 35 | Majeed Ashimeru | 51 500 zł | 2 678 000 zł | RSC Anderlecht | Ghana | 27 | Środkowy pomocnik |
| 36 | Carlos Forbs | 48 410 zł | 2 517 320 zł | Club Brugge KV | Portugalia | 21 | Skrzydłowy |
| 37 | Casper Nielsen | 48 410 zł | 2 517 320 zł | R Standard de Liège | Dania | 31 | Ofensywny pomocnik |
| 38 | Gaetan Coucke | 47 380 zł | 2 463 760 zł | KSV Cercle Brugge | Belgia | 26 | Bramkarz |
| 39 | Jan Virgili | 46 865 zł | 2 436 980 zł | Club Brugge KV | Hiszpania | 18 | Skrzydłowy |
| 40 | Pieter Gerkens | 46 350 zł | 2 410 200 zł | KAA Gent | Belgia | 30 | Defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik |
| 41 | Tobias Lawal | 46 350 zł | 2 410 200 zł | K Racing Club Genk | Austria | 25 | Bramkarz |
| 42 | Myron van Brederode | 46 350 zł | 2 410 200 zł | Yellow Red KV Mechelen | Holandia | 22 | Ofensywny pomocnik, napastnik |
| 43 | Siebe Schrijvers | 46 350 zł | 2 410 200 zł | Oud-Heverlee Leuven | Belgia | 28 | Ofensywny pomocnik |
| 44 | Marlon Fossey | 46 350 zł | 2 410 200 zł | R Standard de Liège | Stany Zjednoczone | 26 | Prawy obrońca |
| 45 | Matisse Samoise | 45 835 zł | 2 383 420 zł | KAA Gent | Belgia | 23 | Prawy obrońca, prawy pomocnik |
| 46 | Tobias Mohr | 44 290 zł | 2 303 080 zł | R Standard de Liège | Niemcy | 29 | Lewy skrzydłowy |
| 47 | Salim Diakité | 44 290 zł | 2 303 080 zł | SV Zulte Waregem | Mali | 25 | Środkowy obrońca |
| 48 | Davy Roef | 43 260 zł | 2 249 520 zł | KAA Gent | Belgia | 31 | Bramkarz |
| 49 | Giulian Biancone | 42 230 zł | 2 195 960 zł | RSC Anderlecht | Francja | 25 | Środkowy obrońca |
| 50 | Ludwig Augustinsson | 41 200 zł | 2 142 400 zł | RSC Anderlecht | Szwecja | 31 | Lewy obrońca |
| 51 | Marco Kana | 40 685 zł | 2 115 620 zł | RSC Anderlecht | Belgia | 22 | Środkowy obrońca, defensywny pomocnik |
| 52 | Patrick Pflücke | 40 170 zł | 2 088 840 zł | Royal Charleroi Sporting Club | Niemcy | 28 | Prawy wahadłowy, prawy skrzydłowy |
| 53 | Rob Schoofs | 39 655 zł | 2 062 060 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Belgia | 31 | Defensywny pomocnik |
| 54 | Tommy St. Jago | 39 140 zł | 2 035 280 zł | Yellow Red KV Mechelen | Curaçao | 25 | Środkowy obrońca |
| 55 | Thibaud Verlinden | 39 140 zł | 2 035 280 zł | Oud-Heverlee Leuven | Belgia | 26 | Skrzydłowy |
| 56 | Anouar Ait El Hadj | 38 625 zł | 2 008 500 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Maroko | 23 | Ofensywny pomocnik |
| 57 | Daam Foulon | 38 110 zł | 1 981 720 zł | R Antwerp FC | Belgia | 26 | Lewy obrońca |
| 58 | Geoffry Hairemans | 37 080 zł | 1 928 160 zł | R Antwerp FC | Belgia | 33 | Ofensywny pomocnik |
| 59 | Hugo Siquet | 37 080 zł | 1 928 160 zł | Club Brugge KV | Belgia | 23 | Prawy obrońca |
| 60 | Goduine Koyalipou | 37 080 zł | 1 928 160 zł | KV Kortrijk | Republika Środkowoafrykańska | 25 | Prawy skrzydłowy, napastnik |
| 61 | Ilay Camara | 36 565 zł | 1 901 380 zł | RSC Anderlecht | Senegal | 22 | Boczny obrońca, prawy pomocnik |
| 62 | Joaquin Seys | 36 565 zł | 1 901 380 zł | Club Brugge KV | Belgia | 20 | Boczny obrońca |
| 63 | Joedrick Pupe | 36 565 zł | 1 901 380 zł | K Sint-Truidense VV | Belgia | 28 | Środkowy obrońca |
| 64 | Josué Homawoo | 36 565 zł | 1 901 380 zł | R Standard de Liège | Togo | 27 | Środkowy obrońca |
| 65 | Ivan Pavlić | 36 565 zł | 1 901 380 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Serbia | 23 | Ofensywny pomocnik |
| 66 | Jannik Robatsch | 36 565 zł | 1 901 380 zł | Waasland-Beveren | Austria | 20 | Środkowy obrońca |
| 67 | Jakob Kiilerich | 36 565 zł | 1 901 380 zł | SV Zulte Waregem | Dania | 25 | Środkowy obrońca |
| 68 | Kyriani Sabbe | 36 050 zł | 1 874 600 zł | Club Brugge KV | Belgia | 20 | Prawy obrońca |
| 69 | Marten Winkler | 35 535 zł | 1 847 820 zł | RSC Anderlecht | Niemcy | 22 | Skrzydłowy |
| 70 | Nordin Jackers | 35 535 zł | 1 847 820 zł | Club Brugge KV | Belgia | 27 | Bramkarz |
| 71 | Rein Van Helden | 34 505 zł | 1 794 260 zł | R Antwerp FC | Belgia | 22 | Środkowy obrońca |
| 72 | Taiga Hata | 33 990 zł | 1 767 480 zł | K Sint-Truidense VV | Japonia | 23 | Boczny obrońca, lewy pomocnik |
| 73 | Adriano Bertaccini | 33 475 zł | 1 740 700 zł | RSC Anderlecht | Belgia | 24 | Skrzydłowy, napastnik |
| 74 | Bill Antonio | 33 475 zł | 1 740 700 zł | Yellow Red KV Mechelen | Zimbabwe | 22 | Prawy skrzydłowy |
| 75 | Christian Burgess | 32 960 zł | 1 713 920 zł | KAA Gent | Anglia | 33 | Środkowy obrońca |
| 76 | Coba | 32 960 zł | 1 713 920 zł | RSC Anderlecht | Gwinea Bissau | 22 | Skrzydłowy |
| 77 | Christopher Scott | 32 960 zł | 1 713 920 zł | R Antwerp FC | Niemcy | 23 | Ofensywny pomocnik |
| 78 | Doğucan Haspolat | 32 960 zł | 1 713 920 zł | KVC Westerlo | Turcja | 25 | Defensywny pomocnik |
| 79 | Don-Angelo Konadu | 32 960 zł | 1 713 920 zł | Lommel SK | Holandia | 19 | Ofensywny pomocnik, napastnik |
| 80 | Dennis Eckert | 32 960 zł | 1 713 920 zł | R Standard de Liège | Niemcy | 28 | Napastnik |
| 81 | Hannes Van Der Bruggen | 31 930 zł | 1 660 360 zł | KSV Cercle Brugge | Belgia | 32 | Defensywny pomocnik |
| 82 | Joris Kayembe | 31 415 zł | 1 633 580 zł | K Racing Club Genk | Demokratyczna Republika Konga | 30 | Lewy obrońca |
| 83 | Jellert Van Landschoot | 31 415 zł | 1 633 580 zł | KV Kortrijk | Belgia | 27 | Lewy skrzydłowy |
| 84 | Kévin Van Den Kerkhof | 30 900 zł | 1 606 800 zł | Royal Charleroi Sporting Club | Algieria | 29 | Prawy obrońca, prawy skrzydłowy |
| 85 | Ken Nkuba | 30 900 zł | 1 606 800 zł | K Racing Club Genk | Belgia | 23 | Prawy skrzydłowy |
| 86 | Mario Stroeykens | 30 385 zł | 1 580 020 zł | RSC Anderlecht | Demokratyczna Republika Konga | 20 | Ofensywny pomocnik |
| 87 | Nikolas Sattlberger | 30 385 zł | 1 580 020 zł | K Racing Club Genk | Austria | 21 | Defensywny pomocnik |
| 88 | Matte Smets | 30 385 zł | 1 580 020 zł | K Racing Club Genk | Belgia | 21 | Środkowy obrońca |
| 89 | Nayel Mehssatou | 30 385 zł | 1 580 020 zł | KV Kortrijk | Chile | 23 | Środkowy pomocnik |
| 90 | Noë Dussenne | 30 385 zł | 1 580 020 zł | Oud-Heverlee Leuven | Belgia | 33 | Środkowy obrońca |
| 91 | Raul Florucz | 29 355 zł | 1 526 460 zł | Royale Union Saint-Gilloise | Austria | 24 | Skrzydłowy, napastnik |
| 92 | Thierry Ambrose | 28 840 zł | 1 499 680 zł | KV Kortrijk | Gwadelupa | 28 | Prawy skrzydłowy, napastnik |
| 93 | Thibault Vlietinck | 28 840 zł | 1 499 680 zł | Oud-Heverlee Leuven | Belgia | 27 | Prawy obrońca |
| 94 | Abdelkahar Kadri | 28 325 zł | 1 472 900 zł | KAA Gent | Algieria | 25 | Ofensywny pomocnik |
| 95 | Benito Raman | 28 325 zł | 1 472 900 zł | Yellow Red KV Mechelen | Belgia | 30 | Napastnik |
| 96 | Birger Verstraete | 28 325 zł | 1 472 900 zł | Oud-Heverlee Leuven | Belgia | 31 | Defensywny pomocnik |
| 97 | Arno Verschueren | 28 325 zł | 1 472 900 zł | Waasland-Beveren | Belgia | 28 | Defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik |
| 98 | Daan Heymans | 27 810 zł | 1 446 120 zł | K Racing Club Genk | Belgia | 26 | Ofensywny pomocnik |
| 99 | Dries Wouters | 27 810 zł | 1 446 120 zł | Lommel SK | Belgia | 28 | Środkowy obrońca, defensywny pomocnik |
| 100 | Chukwubuikem Ikwuemesi | 27 810 zł | 1 446 120 zł | Oud-Heverlee Leuven | Nigeria | 23 | Napastnik |
Najczęstsze pytania
Kto zarabia najwięcej w Belgian Pro League?
Hans Vanaken z klubu Club Brugge KV — 360 500 zł tygodniowo, czyli 18 746 000 zł rocznie.
Ile łącznie zarabia 100 najlepiej opłacanych zawodników Belgian Pro League?
5 995 115 zł tygodniowo i 311 745 980 zł rocznie, czyli 68% całego budżetu płacowego Belgian Pro League.
Który klub Belgian Pro League ma najwięcej zawodników w pierwszej 100?
Club Brugge KV — 14, za 1 569 205 zł tygodniowo.
Ile trzeba zarabiać, by wejść do pierwszej 100?
27 810 zł tygodniowo — tyle zarabia Chukwubuikem Ikwuemesi na miejscu 100.