Najlepiej zarabiający w każdym klubie Belgian Pro League
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Hans Vanaken z klubu Club Brugge KV — 360 500 zł tygodniowo. Na drugim końcu RAAL La Louvière płaci swojemu liderowi, Samuel Gueulette, 13 390 zł — różnica 27×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Hans Vanaken | 360 500 zł | 18 746 000 zł | 32 | AM C | 1,7 mln zł | 23/44 | 21% |
| 02 | | Dennis Praet | 139 050 zł | 7 230 600 zł | 31 | AM C | 526 tys zł | 21/45 | 26% |
| 03 | | László Bénes | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 27 | DM, AM C | 894 tys zł | 29/56 | 14% |
| 04 | | Jun'ya Itô | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 32 | AM R | 882 tys zł | 25/45 | 15% |
| 05 | | Kota Takai | 128 750 zł | 6 695 000 zł | 20 | D C | 411 tys zł | 19/43 | 31% |
| 06 | | Andi Zeqiri | 118 450 zł | 6 159 400 zł | 26 | ST | 682 tys zł | 29/50 | 17% |
| 07 | | Danylo Sikan | 87 550 zł | 4 552 600 zł | 24 | ST | 831 tys zł | 28/41 | 11% |
| 08 | | Adem Zorgane | 82 400 zł | 4 284 800 zł | 25 | DM | 531 tys zł | 27/52 | 16% |
| 09 | KVC Westerlo | Botond Balogh | 77 250 zł | 4 017 000 zł | 23 | D C | 237 tys zł | 13/56 | 33% |
| 10 | | Dante Vanzeir | 72 100 zł | 3 749 200 zł | 27 | AM R, ST | 396 tys zł | 22/40 | 18% |
| 11 | | Maxime Busi | 72 100 zł | 3 749 200 zł | 25 | D/WB/M R | 291 tys zł | 20/46 | 25% |
| 12 | | Siebe Schrijvers | 46 350 zł | 2 410 200 zł | 28 | AM C | 357 tys zł | 21/41 | 13% |
| 13 | | Salim Diakité | 44 290 zł | 2 303 080 zł | 25 | D RC | 254 tys zł | 19/41 | 17% |
| 14 | | Patrick Pflücke | 40 170 zł | 2 088 840 zł | 28 | WB/AM R | 285 tys zł | 18/51 | 14% |
| 15 | | Goduine Koyalipou | 37 080 zł | 1 928 160 zł | 25 | AM R, ST | 337 tys zł | 37/76 | 11% |
| 16 | | Jannik Robatsch | 36 565 zł | 1 901 380 zł | 20 | D LC | 88 tys zł | 4/4 | 42% |
| 17 | Lommel SK | Don-Angelo Konadu | 32 960 zł | 1 713 920 zł | 19 | AM/F C | 149 tys zł | 12/49 | 22% |
| 18 | RAAL La Louvière | Samuel Gueulette | 13 390 zł | 696 280 zł | 25 | DM | 48 tys zł | 6/39 | 28% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Belgian Pro League
Który klub Belgian Pro League płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Club Brugge KV. Hans Vanaken zarabia tam 360 500 zł tygodniowo, 18 746 000 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Belgian Pro League ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
RAAL La Louvière, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Samuel Gueulette — 13 390 zł tygodniowo. Club Brugge KV płaci swojemu liderowi 27 razy tyle.
Który klub Belgian Pro League jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
KVC Westerlo. Botond Balogh bierze 33% z 236 900 zł tygodniowo, które klub płaci 13 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Belgian Pro League znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 18 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.














