Zarobki zawodników — Belgian Pro League
18 klubów Belgian Pro League, które śledzimy, płaci łącznie 8 881 335 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Hans Vanaken — 360 500 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — Belgian Pro League
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 20% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik Belgian Pro League
Tygodniowe zarobki 195 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 819 w kadrach
Mediana 22 660 zł tygodniowo wobec średniej 32 826 zł, na 195 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Skąd pochodzą zawodnicy Belgian Pro League
Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze
Wszystkie kluby Belgian Pro League
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| | 1 684 308 zł | 87 583 990 zł87,6 mln zł | 144 288 zł | 44 | Hans Vanaken | 360 500 zł |
| | 894 431 zł | 46 510 433 zł46,5 mln zł | 43 502 zł | 56 | László Bénes | 128 750 zł |
| | 881 546 zł | 45 840 397 zł45,8 mln zł | 55 146 zł | 45 | Jun'ya Itô | 128 750 zł |
| | 831 241 zł | 43 224 527 zł43,2 mln zł | 42 168 zł | 41 | Danylo Sikan | 87 550 zł |
| | 681 582 zł | 35 442 259 zł35,4 mln zł | 35 715 zł | 50 | Andi Zeqiri | 118 450 zł |
| | 531 300 zł | 27 627 587 zł27,6 mln zł | 29 731 zł | 52 | Adem Zorgane | 82 400 zł |
| | 525 501 zł | 27 326 044 zł27,3 mln zł | 33 707 zł | 45 | Dennis Praet | 139 050 zł |
| | 410 548 zł | 21 348 480 zł21,3 mln zł | 18 406 zł | 43 | Kota Takai | 128 750 zł |
| | 395 757 zł | 20 579 359 zł20,6 mln zł | 33 588 zł | 40 | Dante Vanzeir | 72 100 zł |
| | 357 183 zł | 18 573 537 zł18,6 mln zł | 19 009 zł | 41 | Siebe Schrijvers | 46 350 zł |
| | 336 851 zł | 17 516 262 zł17,5 mln zł | 18 473 zł | 76 | Goduine Koyalipou | 37 080 zł |
| | 290 851 zł | 15 124 273 zł15,1 mln zł | 25 662 zł | 46 | Maxime Busi | 72 100 zł |
| | 284 713 zł | 14 805 055 zł14,8 mln zł | 19 256 zł | 51 | Patrick Pflücke | 40 170 zł |
| | 254 343 zł | 13 225 839 zł13,2 mln zł | 17 155 zł | 41 | Salim Diakité | 44 290 zł |
| KVC Westerlo | 236 900 zł | 12 318 800 zł12,3 mln zł | - | 56 | Botond Balogh | 77 250 zł |
| Lommel SK | 148 835 zł | 7 739 420 zł7,7 mln zł | 12 463 zł | 49 | Don-Angelo Konadu | 32 960 zł |
| | 87 550 zł | 4 552 600 zł4,6 mln zł | - | 4 | Jannik Robatsch | 36 565 zł |
| RAAL La Louvière | 47 895 zł | 2 490 540 zł2,5 mln zł | 8652 zł | 39 | Samuel Gueulette | 13 390 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — Belgian Pro League
Jaki jest łączny budżet płacowy Belgian Pro League?
18 klubów Belgian Pro League, które śledzimy, płaci łącznie 8 881 335 zł tygodniowo, czyli 461 829 402 zł rocznie, na 819 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w Belgian Pro League?
Hans Vanaken z klubu Club Brugge KV — 360 500 zł tygodniowo, czyli 18 746 000 zł rocznie.
Który klub Belgian Pro League ma największy budżet płacowy?
Club Brugge KV — 1 684 308 zł tygodniowo na 44 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w Belgian Pro League?
32 826 zł tygodniowo na 195 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 22 660 zł.














