her Süper Lig kulübünde en çok kazanan oyuncu
Kulüp başına bir satır, kulübün en çok kazanan oyuncusunun maaşına göre sıralanmış. Galatasaray A.Ş. kulübünden Victor Osimhen haftalık ₺28.488.240 ile başı çekiyor. Diğer uçta Erzurumspor Futbol Kulübü, kendi en çok kazananı Nihad Mujakić için ₺516.186 ödüyor — 55× fark.
Her kulübün en çok kazananı
En çok ödeyen 12 kulüpte, en çok kazananın haftalık maaşı
Tek oyuncuya en çok yaslanan kulüpler
En az 8 maaşını bildiğimiz kulüplerde, en çok kazananın kulübün haftalık bütçesindeki payı
Her kulübün en çok kazananı
Takip ettiğimiz 21 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı. Yeniden sıralamak için bir sütun başlığına dokunun
| # | KULÜP | EN ÇOK KAZANAN | HAFTALIK | YILLIK | YAŞ | MEVKİ | KULÜBÜN HAFTALIK BÜTÇESİ | BİLİNEN MAAŞLAR | BÜTÇEDEKİ PAY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Victor Osimhen | ₺28.488.240 | ₺1.481.388.480 | 26 | ST | ₺109,2 Mn | 29/38 | 26% |
| 02 | | Mohamed Salah | ₺26.136.000 | ₺1.359.072.000 | 33 | AM RL, ST | ₺69,9 Mn | 30/36 | 37% |
| 03 | | Dušan Vlahovic | ₺24.110.460 | ₺1.253.743.920 | 25 | ST | ₺88,4 Mn | 29/40 | 27% |
| 04 | | N'Golo Kanté | ₺22.738.320 | ₺1.182.392.640 | 34 | DM | ₺144,7 Mn | 32/56 | 16% |
| 05 | | Arthur Masuaku | ₺3.136.320 | ₺163.088.640 | 31 | D/WB L | ₺11,1 Mn | 26/36 | 28% |
| 06 | | Andreas Skov Olsen | ₺2.874.960 | ₺149.497.920 | 25 | AM RLC | ₺18,6 Mn | 29/33 | 15% |
| 07 | | Yahia Fofana | ₺2.221.560 | ₺115.521.120 | 24 | GK | ₺19,6 Mn | 27/32 | 11% |
| 08 | Kocaelispor | Bruno Petkovic | ₺2.221.560 | ₺115.521.120 | 30 | AM/F C | ₺13,3 Mn | 16/20 | 17% |
| 09 | | İrfan Eğribayat | ₺2.090.880 | ₺108.725.760 | 27 | GK | ₺6,8 Mn | 22/30 | 31% |
| 10 | Amed Sportif Faaliyetler | Dia Saba | ₺2.090.880 | ₺108.725.760 | 32 | AM RC, F C | ₺4,3 Mn | 4/27 | 48% |
| 11 | | Ianis Hagi | ₺1.764.180 | ₺91.737.360 | 26 | AM RLC | ₺8,7 Mn | 23/27 | 20% |
| 12 | Ahlatcı Çorum Futbol Kulübü | Mame Thiam | ₺1.568.160 | ₺81.544.320 | 32 | ST | ₺5,9 Mn | 9/29 | 27% |
| 13 | Samsunspor A.Ş. | Olivier Ntcham | ₺1.568.160 | ₺81.544.320 | 29 | DM, AM C | ₺5,8 Mn | 8/33 | 27% |
| 14 | | Güven Yalçın | ₺1.241.460 | ₺64.555.920 | 26 | AM LC, F C | ₺5,4 Mn | 23/34 | 23% |
| 15 | | Alex Matos | ₺1.176.120 | ₺61.158.240 | 20 | DM, AM C | ₺7,2 Mn | 20/29 | 16% |
| 16 | İKAS Eyüpspor | Emre Akbaba | ₺980.100 | ₺50.965.200 | 32 | AM C | ₺1,7 Mn | 5/27 | 59% |
| 17 | | Marco Silvestri | ₺914.760 | ₺47.567.520 | 34 | GK | ₺5,8 Mn | 22/33 | 16% |
| 18 | | Badou Ndiaye | ₺849.420 | ₺44.169.840 | 34 | DM | ₺5,7 Mn | 23/29 | 15% |
| 19 | | Ramzi Safouri | ₺849.420 | ₺44.169.840 | 29 | AM RLC | ₺5,3 Mn | 23/27 | 16% |
| 20 | | Carlos Mané | ₺784.080 | ₺40.772.160 | 31 | AM RLC | ₺5,4 Mn | 31/34 | 15% |
| 21 | | Nihad Mujakić | ₺516.186 | ₺26.841.672 | 27 | D C | ₺2,7 Mn | 26/32 | 19% |
Sık sorulan sorular
Süper Lig kulüplerinde en çok kazananlar
Hangi Süper Lig kulübü tek bir oyuncuya en yüksek maaşı ödüyor?
Galatasaray A.Ş.. Victor Osimhen orada haftalık ₺28.488.240, yılda ₺1.481.388.480 kazanıyor ve bu listedeki başka hiçbir kulüp tek bir oyuncuya daha fazlasını ödemiyor.
En çok kazananı en az kazanan Süper Lig kulübü hangisi?
Erzurumspor Futbol Kulübü; maaşını bildiğimiz en çok kazanan oyuncusu Nihad Mujakić, haftalık ₺516.186. Galatasaray A.Ş. kendi en çok kazananına bunun 55 katını ödüyor.
Hangi Süper Lig kulübü tek bir oyuncuya en çok yaslanıyor?
Trabzonspor A.Ş.. Kulübün, maaşını bildiğimiz 30 kadro oyuncusuna haftada ödediği ₺69.860.417 tutarın %37’ini Mohamed Salah alıyor.
Bu listede kaç Süper Lig kulübü var?
Takip ettiğimiz 21 kulübün tamamı burada sıralanıyor — her kulüp için bir satır: en çok kazanan oyuncu ve maaşı.















