Najlepiej zarabiający w każdym klubie Eredivisie
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Marc-André ter Stegen z klubu AFC Ajax — 1 194 800 zł tygodniowo. Na drugim końcu SC Telstar płaci swojemu liderowi, Daan Reiziger, 4362 zł — różnica 274×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Marc-André ter Stegen | 1 194 800 zł | 62 129 600 zł | 33 | GK | 5,3 mln zł | 55/86 | 23% |
| 02 | | Lutsharel Geertruida | 509 850 zł | 26 512 200 zł | 24 | D RLC, DM | 2,7 mln zł | 52/84 | 19% |
| 03 | | Wout Weghorst | 190 550 zł | 9 908 600 zł | 32 | ST | 635 tys zł | 24/50 | 30% |
| 04 | Excelsior Rotterdam | Eric da Silva Moreira | 180 250 zł | 9 373 000 zł | 19 | D/WB/AM R | 238 tys zł | 10/46 | 76% |
| 05 | | Tonny Vilhena | 144 200 zł | 7 498 400 zł | 30 | DM, AM C | 398 tys zł | 46/60 | 36% |
| 06 | N.E.C. Nijmegen | Danilo | 133 900 zł | 6 962 800 zł | 26 | AM RL, ST | 469 tys zł | 21/61 | 29% |
| 07 | | Hwang In-Beom | 92 700 zł | 4 820 400 zł | 28 | DM, AM C | 1,4 mln zł | 60/98 | 7% |
| 08 | | Jakov Medic | 92 700 zł | 4 820 400 zł | 26 | D C, DM | 591 tys zł | 45/79 | 16% |
| 09 | | Dimitris Limnios | 87 550 zł | 4 552 600 zł | 27 | AM RL | 361 tys zł | 32/69 | 24% |
| 10 | | Jacob Ondrejka | 77 250 zł | 4 017 000 zł | 22 | AM RLC | 296 tys zł | 31/49 | 26% |
| 11 | | Calvin Stengs | 66 950 zł | 3 481 400 zł | 26 | AM RC | 810 tys zł | 55/86 | 8% |
| 12 | | Marko Farji | 35 535 zł | 1 847 820 zł | 21 | AM RLC | 330 tys zł | 36/66 | 11% |
| 13 | | Yannick Eduardo | 30 900 zł | 1 606 800 zł | 19 | AM R, ST | 270 tys zł | 33/58 | 11% |
| 14 | | Nick Viergever | 25 235 zł | 1 312 220 zł | 35 | D LC, DM | 245 tys zł | 31/70 | 10% |
| 15 | | Bas Kuipers | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 30 | D/WB L | 277 tys zł | 40/73 | 8% |
| 16 | Go Ahead Eagles | Alfons Sampsted | 23 175 zł | 1 205 100 zł | 27 | D/WB R | 229 tys zł | 19/62 | 10% |
| 17 | | Ajdin Hrustic | 18 025 zł | 937 300 zł | 29 | AM RC | 212 tys zł | 20/21 | 8% |
| 18 | SC Cambuur | Billy van Duijl | 12 875 zł | 669 500 zł | 19 | D C, DM | 115 tys zł | 13/69 | 11% |
| 19 | SC Telstar | Daan Reiziger | 4362 zł | 226 827 zł | 24 | GK | 32 tys zł | 9/40 | 14% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Eredivisie
Który klub Eredivisie płaci najwyższą pojedynczą pensję?
AFC Ajax. Marc-André ter Stegen zarabia tam 1 194 800 zł tygodniowo, 62 129 600 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Eredivisie ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
SC Telstar, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Daan Reiziger — 4362 zł tygodniowo. AFC Ajax płaci swojemu liderowi 274 razy tyle.
Który klub Eredivisie jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Excelsior Rotterdam. Eric da Silva Moreira bierze 76% z 238 229 zł tygodniowo, które klub płaci 10 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Eredivisie znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.













