Zarobki zawodników — Eredivisie
19 klubów Eredivisie, które śledzimy, płaci łącznie 14 872 706 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Marc-André ter Stegen — 1 194 800 zł tygodniowo.
Budżet płacowy według klubu
Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników
Najlepiej zarabiający — Eredivisie
Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 29% budżetu ligi
Ile naprawdę zarabia zawodnik Eredivisie
Tygodniowe zarobki 257 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 1227 w kadrach
Mediana 16 995 zł tygodniowo wobec średniej 44 836 zł, na 257 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.
Ile zarabia każda pozycja
Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy
Lata najwyższych zarobków
Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego
Skąd pochodzą zawodnicy Eredivisie
Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze
Wszystkie kluby Eredivisie
Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.
| KLUB | BUDŻET/TYDZIEŃ | BUDŻET/ROK | ŚREDNIA 22+ | KADRA | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | Z PENSJĄ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| | 5 255 091 zł | 273 264 727 zł273,3 mln zł | 236 601 zł | 86 | Marc-André ter Stegen | 1 194 800 zł |
| | 2 718 695 zł | 141 372 156 zł141,4 mln zł | 129 631 zł | 84 | Lutsharel Geertruida | 509 850 zł |
| | 1 391 376 zł | 72 351 526 zł72,4 mln zł | 51 572 zł | 98 | Hwang In-Beom | 92 700 zł |
| | 810 023 zł | 42 121 191 zł42,1 mln zł | 25 415 zł | 86 | Calvin Stengs | 66 950 zł |
| | 634 938 zł | 33 016 794 zł33 mln zł | 30 529 zł | 50 | Wout Weghorst | 190 550 zł |
| | 590 762 zł | 30 719 606 zł30,7 mln zł | 26 806 zł | 79 | Jakov Medic | 92 700 zł |
| N.E.C. Nijmegen | 468 619 zł | 24 368 193 zł24,4 mln zł | 25 719 zł | 61 | Danilo | 133 900 zł |
| | 398 456 zł | 20 719 686 zł20,7 mln zł | 22 403 zł | 60 | Tonny Vilhena | 144 200 zł |
| | 360 721 zł | 18 757 515 zł18,8 mln zł | 20 806 zł | 69 | Dimitris Limnios | 87 550 zł |
| | 329 559 zł | 17 137 058 zł17,1 mln zł | 17 124 zł | 66 | Marko Farji | 35 535 zł |
| | 296 074 zł | 15 395 822 zł15,4 mln zł | 19 688 zł | 49 | Jacob Ondrejka | 77 250 zł |
| | 277 384 zł | 14 423 976 zł14,4 mln zł | 15 146 zł | 73 | Bas Kuipers | 23 175 zł |
| | 269 834 zł | 14 031 381 zł14 mln zł | 12 324 zł | 58 | Yannick Eduardo | 30 900 zł |
| | 244 888 zł | 12 734 158 zł12,7 mln zł | 12 530 zł | 70 | Nick Viergever | 25 235 zł |
| Excelsior Rotterdam | 238 229 zł | 12 387 892 zł12,4 mln zł | 7416 zł | 46 | Eric da Silva Moreira | 180 250 zł |
| Go Ahead Eagles | 229 288 zł | 11 922 992 zł11,9 mln zł | 13 313 zł | 62 | Alfons Sampsted | 23 175 zł |
| | 212 103 zł | 11 029 343 zł11 mln zł | 11 603 zł | 21 | Ajdin Hrustic | 18 025 zł |
| SC Cambuur | 114 629 zł | 5 960 692 zł6 mln zł | 9049 zł | 69 | Billy van Duijl | 12 875 zł |
| SC Telstar | 32 038 zł | 1 665 984 zł1,7 mln zł | 3677 zł | 40 | Daan Reiziger | 4362 zł |
Najczęstsze pytania
Zarobki — Eredivisie
Jaki jest łączny budżet płacowy Eredivisie?
19 klubów Eredivisie, które śledzimy, płaci łącznie 14 872 706 zł tygodniowo, czyli 773 380 691 zł rocznie, na 1227 zawodników.
Kto zarabia najwięcej w Eredivisie?
Marc-André ter Stegen z klubu AFC Ajax — 1 194 800 zł tygodniowo, czyli 62 129 600 zł rocznie.
Który klub Eredivisie ma największy budżet płacowy?
AFC Ajax — 5 255 091 zł tygodniowo na 86 zawodników.
Ile wynoszą średnie zarobki w Eredivisie?
44 836 zł tygodniowo na 257 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 16 995 zł.













