Najlepiej zarabiający w każdym klubie Primeira Liga
Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Jhon Durán z klubu Sport Lisboa e Benfica — 1 545 000 zł tygodniowo. Na drugim końcu Tondela płaci swojemu liderowi, Arjen van der Heide, 12 875 zł — różnica 120×.
Najlepiej zarabiający w każdym klubie
Tygodniowe zarobki najlepiej opłacanego, w 12 klubach płacących najwięcej
Kluby najbardziej oparte na jednym zawodniku
Udział najlepiej zarabiającego w tygodniowym budżecie własnego klubu, wśród klubów, dla których znamy co najmniej 8 zarobków
Najlepiej zarabiający każdego klubu
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować
| # | KLUB | NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY | TYGODNIOWO | ROCZNIE | WIEK | POZYCJA | BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ | ZNANE ZAROBKI | UDZIAŁ W BUDŻECIE |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | | Jhon Durán | 1 545 000 zł | 80 340 000 zł | 21 | ST | 6,6 mln zł | 76/86 | 23% |
| 02 | | Séko Fofana | 715 850 zł | 37 224 200 zł | 30 | DM | 4,9 mln zł | 58/79 | 15% |
| 03 | | Pedro Gonçalves | 319 300 zł | 16 603 600 zł | 27 | AM RLC | 2,8 mln zł | 72/97 | 11% |
| 04 | | Jonas Wind | 169 950 zł | 8 837 400 zł | 26 | AM/F C | 1,5 mln zł | 61/65 | 12% |
| 05 | Futebol Clube de Alverca | Chiquinho | 139 050 zł | 7 230 600 zł | 25 | AM RL | 342 tys zł | 24/28 | 41% |
| 06 | | Fran Vieites | 113 300 zł | 5 891 600 zł | 26 | GK | 444 tys zł | 48/61 | 25% |
| 07 | | Murilo | 66 950 zł | 3 481 400 zł | 28 | D C | 322 tys zł | 47/61 | 21% |
| 08 | Futebol Clube de Arouca | Fally Mayulu | 42 745 zł | 2 222 740 zł | 22 | AM/F C | 100 tys zł | 7/26 | 43% |
| 09 | Casa Pia Atlético Clube | João Rêgo | 41 715 zł | 2 169 180 zł | 20 | AM RLC | 239 tys zł | 23/28 | 17% |
| 10 | | Diogo Nascimento | 38 110 zł | 1 981 720 zł | 22 | DM | 296 tys zł | 50/64 | 13% |
| 11 | | Luís Semedo | 36 050 zł | 1 874 600 zł | 21 | ST | 227 tys zł | 25/27 | 16% |
| 12 | | Oliwier Zych | 35 020 zł | 1 821 040 zł | 21 | GK | 359 tys zł | 35/41 | 10% |
| 13 | | Williams Kokolo | 32 960 zł | 1 713 920 zł | 25 | D/WB L | 237 tys zł | 30/31 | 14% |
| 14 | Académico de Viseu Futebol Clube | Juan Soriano | 31 415 zł | 1 633 580 zł | 27 | GK | 258 tys zł | 48/60 | 12% |
| 15 | | Guilherme Romão | 26 780 zł | 1 392 560 zł | 27 | D/WB L | 250 tys zł | 66/77 | 11% |
| 16 | | Gil Dias | 21 630 zł | 1 124 760 zł | 28 | WB L, AM RL | 256 tys zł | 49/60 | 8% |
| 17 | Estoril Praia Futebol | Joel Robles | 15 965 zł | 830 180 zł | 35 | GK | 206 tys zł | 39/53 | 8% |
| 18 | Club Football Estrela da Amadora | Ianis Stoica | 15 965 zł | 830 180 zł | 22 | AM L, ST | 195 tys zł | 49/61 | 8% |
| 19 | | Arjen van der Heide | 12 875 zł | 669 500 zł | 23 | AM RL | 167 tys zł | 23/29 | 8% |
Najczęstsze pytania
Najlepiej zarabiający w klubach Primeira Liga
Który klub Primeira Liga płaci najwyższą pojedynczą pensję?
Sport Lisboa e Benfica. Jhon Durán zarabia tam 1 545 000 zł tygodniowo, 80 340 000 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.
Który klub Primeira Liga ma najniżej opłacanego lidera zarobków?
Tondela, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Arjen van der Heide — 12 875 zł tygodniowo. Sport Lisboa e Benfica płaci swojemu liderowi 120 razy tyle.
Który klub Primeira Liga jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?
Futebol Clube de Alverca. Chiquinho bierze 41% z 342 382 zł tygodniowo, które klub płaci 24 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.
Ile klubów Primeira Liga znajduje się na tej liście?
Uszeregowano tu wszystkie 19 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.












