Czech First League oyuncu maaşları
Takip ettiğimiz 16 Czech First League kulübü haftada toplam ₺50.227.838 ödüyor. En çok kazanan Sivert Mannsverk, haftalık ₺2.156.220.
Kulüplere göre maaş bütçesi
Oyuncu maaşlarına yapılan toplam haftalık harcama
Czech First League liginde en çok kazananlar
En çok kazanan 10 oyuncu, ligin maaş bütçesinin %20’ini alıyor
Czech First League oyuncusu gerçekte ne kazanıyor
Kadro listelerindeki 709 oyuncudan, maaşını bildiğimiz 22 yaş ve üzeri 344 oyuncunun haftalık maaşı
Kapsanan 344 oyuncuda haftalık medyan ₺62.269, ortalama ise ₺125.976. Ortalamanın bu kadar yüksek olmasının nedeni, tepedeki birkaç sözleşmenin onu yukarı çekmesi.
Her mevki ne kazanıyor
Maaşını bildiğimiz 22 yaş ve üzeri oyuncularda ortalama haftalık maaş ve maaş bütçesindeki pay
En çok kazanılan yıllar
Yaş aralığına göre ortalama haftalık maaş
Czech First League oyuncuları nereden geliyor
Ligdeki en yaygın on uyruk
Bütün Czech First League kulüpleri
Maaş bütçesi, kadro genişliği ve en çok kazanan. Sıralamak için bir başlığa tıklayın.
| KULÜP | HAFTALIK BÜTÇE | YILLIK BÜTÇE | ORTALAMA 22+ | KADRO | EN ÇOK KAZANAN | MAAŞ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SK Slavia Praha | ₺11.020.767 | ₺573.079.890 | ₺434.968 | 53 | David Jurásek | ₺1.894.860 |
| AC Sparta Praha | ₺9.527.421 | ₺495.425.914 | ₺385.049 | 48 | Sivert Mannsverk | ₺2.156.220 |
| FC Viktoria Plzeň | ₺4.064.801 | ₺211.369.673 | ₺185.566 | 29 | Patrik Hrosovsky | ₺574.992 |
| FC Baník Ostrava | ₺2.843.662 | ₺147.870.431 | ₺108.922 | 65 | Václav Jurečka | ₺228.690 |
| SK Sigma Olomouc | ₺2.841.245 | ₺147.744.717 | ₺95.266 | 56 | Antonín Růsek | ₺228.690 |
| FK Jablonec | ₺2.388.177 | ₺124.185.204 | ₺86.183 | 29 | Jan Chramosta | ₺398.574 |
| 1. FC Slovácko | ₺2.284.482 | ₺118.793.086 | ₺90.823 | 47 | Marek Havlík | ₺254.826 |
| FC Hradec Králové | ₺2.109.175 | ₺109.677.110 | ₺81.218 | 31 | Vladimír Darida | ₺163.350 |
| Bohemians Praha 1905 | ₺2.011.165 | ₺104.580.590 | ₺79.845 | 39 | Jan Kovařík | ₺202.554 |
| FC Slovan Liberec | ₺2.011.165 | ₺104.580.590 | ₺84.223 | 33 | Lukáš Masopust | ₺261.360 |
| FK Pardubice | ₺1.994.765 | ₺103.727.773 | ₺65.928 | 42 | Michal Hlavatý | ₺189.486 |
| FK Teplice | ₺1.895.121 | ₺98.546.311 | ₺65.013 | 33 | Matěj Pulkrab | ₺189.486 |
| FK Mladá Boleslav | ₺1.701.584 | ₺88.482.383 | ₺62.661 | 56 | Matěj Hybš | ₺189.486 |
| FK Dukla Praha | ₺1.274.457 | ₺66.271.748 | ₺47.829 | 48 | Jakub Kadák | ₺137.214 |
| MFK Karviná | ₺1.217.219 | ₺63.295.381 | ₺48.352 | 52 | Filip Prebsl | ₺150.282 |
| FC Zlín | ₺1.042.630 | ₺54.216.780 | ₺45.019 | 48 | Jakub Jugas | ₺71.874 |
Sık sorulan sorular
Czech First League maaşları
Czech First League liginin toplam maaş bütçesi ne kadar?
Takip ettiğimiz 16 Czech First League kulübü, 709 oyuncuya haftada toplam ₺50.227.838, yılda ₺2.611.847.581 ödüyor.
Czech First League liginde en çok kazanan oyuncu kim?
AC Sparta Praha kulübünden Sivert Mannsverk, haftalık ₺2.156.220 — yılda ₺112.123.440.
Hangi Czech First League kulübünün maaş bütçesi en yüksek?
SK Slavia Praha, 53 oyuncu için haftada ₺11.020.767.
Czech First League liginde ortalama maaş ne kadar?
Maaşını bildiğimiz 22 yaş ve üzeri 344 oyuncuda haftalık ₺125.976. Medyan ₺62.269.