Cristiano Ronaldo 15 150 000 zł/tyg. Al-Nassr Football Club Karim Benzema 4 186 450 zł/tyg. Al-Hilal Saudi Football Club Sadio Mané 3 156 250 zł/tyg. Al-Nassr Football Club João Félix 2 929 000 zł/tyg. Al-Nassr Football Club Kylian Mbappé 2 509 850 zł/tyg. Real Madrid Kalidou Koulibaly 2 509 850 zł/tyg. Al-Hilal Saudi Football Club Otávio 2 383 600 zł/tyg. Al-Qadsiah Football Club Erling Haaland 2 272 500 zł/tyg. Manchester City Victor Osimhen 2 201 800 zł/tyg. Galatasaray A.Ş. Robert Lewandowski 2 181 600 zł/tyg. Chicago Fire FC Jamal Musiala 2 090 700 zł/tyg. FC Bayern München Rúben Neves 2 090 700 zł/tyg. Al-Hilal Saudi Football Club Kingsley Coman 2 090 700 zł/tyg. Al-Nassr Football Club Mohamed Salah 2 020 000 zł/tyg. Trabzonspor A.Ş. Harry Kane 1 924 050 zł/tyg. FC Bayern München Dušan Vlahovic 1 863 450 zł/tyg. Beşiktaş A.Ş.
SALARYSPORT
0
FOOTBALL · 16 CLUBS · 709 PLAYERS

Zarobki zawodników — Czech First League

16 klubów Czech First League, które śledzimy, płaci łącznie 3 882 011 zł tygodniowo. Najwięcej zarabia Sivert Mannsverk166 650 zł tygodniowo.

TYGODNIOWY BUDŻET PŁACOWY3,9 mln zł
ROCZNY BUDŻET PŁACOWY201,9 mln zł
ŚREDNIA TYGODNIOWA 10 tys zł
ŚLEDZONE KLUBY16

Budżet płacowy według klubu

Łączne tygodniowe wydatki na zarobki zawodników

Pierwszy klub wydaje 10.6× tyle co ostatni
SK Slavia Praha
852 tys zł
AC Sparta Praha
736 tys zł
FC Viktoria Plzeň
314 tys zł
FC Baník Ostrava
220 tys zł
SK Sigma Olomouc
220 tys zł
FK Jablonec
185 tys zł
1. FC Slovácko
177 tys zł
FC Hradec Králové
163 tys zł
Bohemians Praha 1905
155 tys zł
FC Slovan Liberec
155 tys zł
FK Pardubice
154 tys zł
FK Teplice
146 tys zł
FK Mladá Boleslav
132 tys zł
FK Dukla Praha
99 tys zł
MFK Karviná
94 tys zł
FC Zlín
81 tys zł

Najlepiej zarabiający — Czech First League

Dziesięciu najlepiej zarabiających bierze 20% budżetu ligi

FULL TOP 100 →
01 Sivert Mannsverk AC Sparta Praha
166 650 zł
02 David Jurásek SK Slavia Praha
146 450 zł
03 Muhammed-Cham Saracevic SK Slavia Praha
131 300 zł
04 Jan Kuchta AC Sparta Praha
55 550 zł
05 Andy Irving AC Sparta Praha
47 975 zł
06 Igoh Ogbu SK Slavia Praha
45 955 zł
07 Patrik Hrosovsky FC Viktoria Plzeň
44 440 zł
08 Tomas Chory SK Slavia Praha
43 430 zł
09 Albion Rrahmani AC Sparta Praha
42 925 zł
10 Lukáš Provod SK Slavia Praha
40 400 zł
11 David Zima SK Slavia Praha
37 370 zł
12 Divine Teah SK Slavia Praha
37 370 zł
13 Jhoanner Chávez AC Sparta Praha
35 855 zł
14 Oliver Sonne AC Sparta Praha
34 340 zł
15 Ondřej Kolář SK Slavia Praha
34 340 zł
16 Tomáš Holeš SK Slavia Praha
33 330 zł
17 Jan Chramosta FK Jablonec
30 805 zł
18 Jan Bořil SK Slavia Praha
30 805 zł
19 Matej Vydra FC Viktoria Plzeň
29 795 zł
20 Petr Ševčík SK Slavia Praha
29 290 zł

Ile naprawdę zarabia zawodnik Czech First League

Tygodniowe zarobki 344 zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy, spośród 709 w kadrach

Poniżej 5 tys zł
53% 183 zawodników MEDIANA
5 tys zł-10 tys zł
16% 55 zawodników ŚREDNIA
10 tys zł-25 tys zł
24% 82 zawodników
25 tys zł-51 tys zł
6% 20 zawodników
51 tys zł-126 tys zł
0% 1 zawodnik
126 tys zł-505 tys zł
1% 3 zawodników

Mediana 4813 zł tygodniowo wobec średniej 9736 zł, na 344 zawodnikach, których to obejmuje. Średnia jest tak wysoka, bo ciągnie ją garstka kontraktów na szczycie.

Ile zarabia każda pozycja

Średnie tygodniowe zarobki i udział w budżecie płacowym wśród zawodników w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy

Goalkeepers
5969 zł · 8%
Defenders
9378 zł · 33%
Midfielders
10 151 zł · 21%
Attackers
10 337 zł · 39%

Lata najwyższych zarobków

Średnie tygodniowe zarobki według przedziału wiekowego

662 zł 16-19
5 tys zł 20-22
11 tys zł 23-25
8 tys zł 26-28
12 tys zł 29-31
13 tys zł 32-34
7 tys zł 35+

Skąd pochodzą zawodnicy Czech First League

Dziesięć najczęstszych narodowości w lidze

Wszystkie kluby Czech First League

Budżet płacowy, liczebność kadry i najlepiej zarabiający. Kliknij nagłówek, aby posortować.

Wszystkie kluby Czech First League wraz z tygodniowym i rocznym budżetem płacowym, liczebnością kadry, średnimi zarobkami starszych zawodników i najlepiej zarabiającym.
KLUB BUDŻET/TYDZIEŃ BUDŻET/ROK ŚREDNIA 22+ KADRA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY Z PENSJĄ
SK Slavia Praha 851 773 zł 44 292 217 zł 33 618 zł 53 David Jurásek 146 450 zł
AC Sparta Praha 736 356 zł 38 290 494 zł 29 760 zł 48 Sivert Mannsverk 166 650 zł
FC Viktoria Plzeň 314 161 zł 16 336 346 zł 14 342 zł 29 Patrik Hrosovsky 44 440 zł
FC Baník Ostrava 219 781 zł 11 428 615 zł 8418 zł 65 Václav Jurečka 17 675 zł
SK Sigma Olomouc 219 594 zł 11 418 898 zł 7363 zł 56 Antonín Růsek 17 675 zł
FK Jablonec 184 578 zł 9 598 030 zł 6661 zł 29 Jan Chramosta 30 805 zł
1. FC Slovácko 176 563 zł 9 181 284 zł 7020 zł 47 Marek Havlík 19 695 zł
FC Hradec Králové 163 014 zł 8 476 728 zł 6277 zł 31 Vladimír Darida 12 625 zł
Bohemians Praha 1905 155 439 zł 8 082 828 zł 6171 zł 39 Jan Kovařík 15 655 zł
FC Slovan Liberec 155 439 zł 8 082 828 zł 6509 zł 33 Lukáš Masopust 20 200 zł
FK Pardubice 154 171 zł 8 016 915 zł 5095 zł 42 Michal Hlavatý 14 645 zł
FK Teplice 146 470 zł 7 616 450 zł 5025 zł 33 Matěj Pulkrab 14 645 zł
FK Mladá Boleslav 131 512 zł 6 838 629 zł 4843 zł 56 Matěj Hybš 14 645 zł
FK Dukla Praha 98 500 zł 5 122 013 zł 3697 zł 48 Jakub Kadák 10 605 zł
MFK Karviná 94 076 zł 4 891 975 zł 3737 zł 52 Filip Prebsl 11 615 zł
FC Zlín 80 583 zł 4 190 308 zł 3479 zł 48 Jakub Jugas 5555 zł

Najczęstsze pytania

Zarobki — Czech First League

Jaki jest łączny budżet płacowy Czech First League?

16 klubów Czech First League, które śledzimy, płaci łącznie 3 882 011 zł tygodniowo, czyli 201 864 559 zł rocznie, na 709 zawodników.

Kto zarabia najwięcej w Czech First League?

Sivert Mannsverk z klubu AC Sparta Praha — 166 650 zł tygodniowo, czyli 8 665 800 zł rocznie.

Który klub Czech First League ma największy budżet płacowy?

SK Slavia Praha — 851 773 zł tygodniowo na 53 zawodników.

Ile wynoszą średnie zarobki w Czech First League?

9736 zł tygodniowo na 344 zawodnikach w wieku 22 lat i starszych, których zarobki znamy. Mediana wynosi 4813 zł.

Porównaj inne ligi