SALARYSPORT
★ 0
CHAMPIONSHIP · KLUB PO KLUBIE

Najlepiej zarabiający w każdym klubie Championship

Jeden wiersz na klub, uszeregowane według zarobków najlepiej opłacanego zawodnika. Prowadzi Kalvin Phillips z klubu Sheffield United — 849 750 zł tygodniowo. Na drugim końcu Portsmouth płaci swojemu liderowi, Josh Murphy, 77 250 zł — różnica 11×.

BIGGEST SINGLE WAGE 850 tys zł Kalvin Phillips · Sheffield United
LOWEST TOP EARNER 77 tys zł Josh Murphy · Portsmouth
TOP TO BOTTOM 11× Sheffield United over Portsmouth
BIGGEST SINGLE SHARE 28% Sheffield United's bill taken by Kalvin Phillips

Najlepiej zarabiający każdego klubu

Uszeregowano tu wszystkie 24 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki. Dotknij nagłówka kolumny, aby posortować

# KLUB NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY TYGODNIOWO ROCZNIE WIEK POZYCJA BUDŻET KLUBU/TYDZIEŃ ZNANE ZAROBKI UDZIAŁ W BUDŻECIE
01 Sheffield United Kalvin Phillips
849 750 zł
44 187 000 zł 29 DM 3,1 mln zł 70/70
02 West Ham United Jarrod Bowen
643 750 zł
33 475 000 zł 28 AM RL, ST 6,6 mln zł 71/71
03 Southampton James Ward-Prowse
643 750 zł
33 475 000 zł 30 DM, AM C 3,6 mln zł 69/69
04 Wolverhampton Wanderers Kieran Trippier
592 250 zł
30 797 000 zł 34 D/WB R 5,4 mln zł 62/62
05 Burnley Kyle Walker
515 000 zł
26 780 000 zł 35 D RC 4,4 mln zł 83/83
06 Bolton Wanderers Samuel Iling
272 950 zł
14 193 400 zł 21 WB L, AM RL 1,5 mln zł 62/62
07 Birmingham City Carlos Vicente
242 050 zł
12 586 600 zł 26 AM R 2,9 mln zł 69/69
08 Stoke City Ben Johnson
221 450 zł
11 515 400 zł 25 D/WB RL, M R 2,1 mln zł 73/73
09 Watford Stephy Mavididi
195 700 zł
10 176 400 zł 27 AM L 1,7 mln zł 69/70
10 Millwall Romain Esse
195 700 zł
10 176 400 zł 20 AM RLC 1,7 mln zł 59/59
11 Middlesbrough Jeremy Sarmiento
190 550 zł
9 908 600 zł 23 AM RLC 2,4 mln zł 69/69
12 West Bromwich Albion Chris Mepham
190 550 zł
9 908 600 zł 27 D C 1,5 mln zł 72/72
13 Queens Park Rangers Tariq Lamptey
180 250 zł
9 373 000 zł 24 D/WB RL, M R 1,6 mln zł 67/67
14 Cardiff City Omari Kellyman
175 100 zł
9 105 200 zł 19 AM RLC 1,4 mln zł 62/63
15 Wrexham Lewis O'Brien
169 950 zł
8 837 400 zł 26 DM 2,6 mln zł 53/53
16 Derby County Sam Szmodics
144 200 zł
7 498 400 zł 29 AM LC, F C 1,9 mln zł 74/74
17 Lincoln City Chiedozie Ogbene
139 050 zł
7 230 600 zł 28 WB/AM R 688 tys zł 38/38
18 Norwich City Jack Stacey
128 750 zł
6 695 000 zł 29 D R 1,7 mln zł 80/80
19 Bristol City Jed Wallace
118 450 zł
6 159 400 zł 31 AM RLC 1,2 mln zł 66/66
20 Swansea City Ross Stewart
113 300 zł
5 891 600 zł 29 ST 1,4 mln zł 57/57
21 Preston North End Harry Clarke
108 150 zł
5 623 800 zł 24 D RC 1,3 mln zł 54/54
22 Charlton Athletic Karlan Grant
103 000 zł
5 356 000 zł 27 AM L, ST 1,3 mln zł 65/65
23 Blackburn Rovers Todd Cantwell
87 550 zł
4 552 600 zł 27 AM C 1,1 mln zł 60/61
24 Portsmouth Josh Murphy
77 250 zł
4 017 000 zł 30 WB L, AM RL 1,3 mln zł 47/47
Tygodniowy budżet klubu to zarobki, które znamy w jego kadrze, więc ZNANE ZAROBKI to podstawa, na której liczone są ta kwota i udział obok niej.

Najczęstsze pytania

Najlepiej zarabiający w klubach Championship

Który klub Championship płaci najwyższą pojedynczą pensję?

Sheffield United. Kalvin Phillips zarabia tam 849 750 zł tygodniowo, 44 187 000 zł rocznie, i żaden inny klub z tej listy nie płaci więcej jednemu zawodnikowi.

Który klub Championship ma najniżej opłacanego lidera zarobków?

Portsmouth, gdzie najlepiej opłacanym zawodnikiem, którego zarobki znamy, jest Josh Murphy — 77 250 zł tygodniowo. Sheffield United płaci swojemu liderowi 11 razy tyle.

Który klub Championship jest najbardziej oparty na jednym zawodniku?

Sheffield United. Kalvin Phillips bierze 28% z 3 063 601 zł tygodniowo, które klub płaci 70 zawodnikom kadry, których zarobki znamy.

Ile klubów Championship znajduje się na tej liście?

Uszeregowano tu wszystkie 24 klubów, które śledzimy — po jednym wierszu: najlepiej opłacany zawodnik klubu i jego zarobki.