
Finanse i sprawozdania Avispa
Avispa osiągnął 99,3 mln zł przychodów w sezonie 2025 i wydał 40,7 mln zł na koszty pracownicze, czyli 41% wszystkiego, co klub zarobił.
Przychody według sezonu
Ile Avispa osiągnął w każdym roku, za który mamy sprawozdanie.
Każda pozycja, sezon po sezonie
Koszty podano jako kwotę zapłaconą. Myślnik oznacza pozycję, której Avispa nie wykazuje osobno.
| POZYCJA | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 99 337 392 zł99,3 mln zł | 81 090 122 zł81,1 mln zł | 76 335 739 zł76,3 mln zł | 75 140 503 zł75,1 mln zł | 56 627 626 zł56,6 mln zł | 40 850 510 zł40,9 mln zł | 41 886 382 zł41,9 mln zł | 48 632 825 zł48,6 mln zł | 52 563 823 zł52,6 mln zł | 48 765 629 zł48,8 mln zł | 43 931 563 zł43,9 mln zł | 25 153 078 zł25,2 mln zł | 23 134 457 zł23,1 mln zł | 22 682 923 zł22,7 mln zł | 33 094 757 zł33,1 mln zł | 24 914 030 zł24,9 mln zł | 26 720 165 zł26,7 mln zł | 30 730 846 zł30,7 mln zł | 37 742 897 zł37,7 mln zł | 41 833 260 zł41,8 mln zł | 32 404 176 zł32,4 mln zł |
| Dzień meczowy | 17 184 838 zł17,2 mln zł | 17 769 175 zł17,8 mln zł | 16 414 574 zł16,4 mln zł | 12 324 211 zł12,3 mln zł | 8 286 970 zł8,3 mln zł | 3 824 755 zł3,8 mln zł | 3 638 830 zł3,6 mln zł | 4 621 579 zł4,6 mln zł | 5 046 552 zł5 mln zł | 7 304 220 zł7,3 mln zł | 6 241 788 zł6,2 mln zł | 5 099 674 zł5,1 mln zł | 4 780 944 zł4,8 mln zł | 4 515 336 zł4,5 mln zł | 8 180 726 zł8,2 mln zł | 5 471 525 zł5,5 mln zł | 5 338 721 zł5,3 mln zł | 6 507 396 zł6,5 mln zł | 7 065 173 zł7,1 mln zł | 10 279 030 zł10,3 mln zł | 6 294 910 zł6,3 mln zł |
| Sponsoring | 40 983 314 zł41 mln zł | 27 224 820 zł27,2 mln zł | 24 860 909 zł24,9 mln zł | 31 926 082 zł31,9 mln zł | 21 328 322 zł21,3 mln zł | 19 840 918 zł19,8 mln zł | 18 406 634 zł18,4 mln zł | 26 295 192 zł26,3 mln zł | 16 494 257 zł16,5 mln zł | 16 414 574 zł16,4 mln zł | 12 589 819 zł12,6 mln zł | 8 871 307 zł8,9 mln zł | 8 605 699 zł8,6 mln zł | 7 994 801 zł8 mln zł | 11 713 313 zł11,7 mln zł | 10 013 422 zł10 mln zł | 11 261 779 zł11,3 mln zł | 14 661 562 zł14,7 mln zł | 17 769 175 zł17,8 mln zł | 20 372 134 zł20,4 mln zł | 15 431 825 zł15,4 mln zł |
| Wypłaty z ligi | 7 994 801 zł8 mln zł | 9 933 739 zł9,9 mln zł | 8 233 848 zł8,2 mln zł | 10 863 367 zł10,9 mln zł | 10 597 759 zł10,6 mln zł | 4 196 606 zł4,2 mln zł | 4 116 924 zł4,1 mln zł | 4 090 363 zł4,1 mln zł | 4 223 167 zł4,2 mln zł | 5 498 086 zł5,5 mln zł | 2 496 715 zł2,5 mln zł | 2 549 837 zł2,5 mln zł | 2 496 715 zł2,5 mln zł | 2 523 276 zł2,5 mln zł | 5 498 086 zł5,5 mln zł | 2 788 884 zł2,8 mln zł | 2 735 762 zł2,7 mln zł | 2 921 688 zł2,9 mln zł | 3 213 857 zł3,2 mln zł | 6 241 788 zł6,2 mln zł | 3 187 296 zł3,2 mln zł |
| Pozostałe przychody | 33 174 439 zł33,2 mln zł | 26 162 388 zł26,2 mln zł | 26 826 408 zł26,8 mln zł | 20 026 843 zł20 mln zł | 16 414 574 zł16,4 mln zł | 12 988 231 zł13 mln zł | 15 723 994 zł15,7 mln zł | 13 625 690 zł13,6 mln zł | 26 799 847 zł26,8 mln zł | 19 548 749 zł19,5 mln zł | 22 603 241 zł22,6 mln zł | 8 632 260 zł8,6 mln zł | 7 251 098 zł7,3 mln zł | 7 649 510 zł7,6 mln zł | 7 702 632 zł7,7 mln zł | 6 640 200 zł6,6 mln zł | 7 383 902 zł7,4 mln zł | 6 640 200 zł6,6 mln zł | 9 694 692 zł9,7 mln zł | 4 940 309 zł4,9 mln zł | 7 490 146 zł7,5 mln zł |
| Koszty pracownicze pierwszego zespołu | 40 717 706 zł40,7 mln zł | 37 822 579 zł37,8 mln zł | 42 789 449 zł42,8 mln zł | 44 542 462 zł44,5 mln zł | 43 639 394 zł43,6 mln zł | 25 710 854 zł25,7 mln zł | 20 823 667 zł20,8 mln zł | 24 143 767 zł24,1 mln zł | 26 560 800 zł26,6 mln zł | 24 887 470 zł24,9 mln zł | 16 627 061 zł16,6 mln zł | 11 075 854 zł11,1 mln zł | 10 358 712 zł10,4 mln zł | 10 916 489 zł10,9 mln zł | 11 368 022 zł11,4 mln zł | 10 650 881 zł10,7 mln zł | 12 722 623 zł12,7 mln zł | 14 847 487 zł14,8 mln zł | 16 202 088 zł16,2 mln zł | 20 664 302 zł20,7 mln zł | - |
| Pozostałe koszty operacyjne | 49 270 284 zł49,3 mln zł | 42 842 570 zł42,8 mln zł | 35 989 884 zł36 mln zł | 30 199 630 zł30,2 mln zł | 25 790 537 zł25,8 mln zł | 22 762 606 zł22,8 mln zł | 23 798 477 zł23,8 mln zł | 24 435 936 zł24,4 mln zł | 24 621 862 zł24,6 mln zł | 23 293 822 zł23,3 mln zł | 25 737 415 zł25,7 mln zł | 13 944 420 zł13,9 mln zł | 15 299 021 zł15,3 mln zł | 16 042 723 zł16 mln zł | 18 433 195 zł18,4 mln zł | 13 917 859 zł13,9 mln zł | 16 998 912 zł17 mln zł | 17 264 520 zł17,3 mln zł | 20 584 620 zł20,6 mln zł | 24 010 963 zł24 mln zł | - |
| Wynik operacyjny | 9 349 402 zł9,3 mln zł | 424 973 zł425 tys zł | -2 443 594 zł2,4 mln zł | 398 412 zł398 tys zł | -12 802 306 zł12,8 mln zł | -7 622 950 zł7,6 mln zł | -2 735 762 zł2,7 mln zł | 53 122 zł53 tys zł | 1 381 162 zł1,4 mln zł | 584 338 zł584 tys zł | 1 567 087 zł1,6 mln zł | 132 804 zł133 tys zł | -2 523 276 zł2,5 mln zł | -4 276 289 zł4,3 mln zł | 3 293 539 zł3,3 mln zł | 345 290 zł345 tys zł | -3 001 370 zł3 mln zł | -1 381 162 zł1,4 mln zł | 956 189 zł956 tys zł | -2 842 006 zł2,8 mln zł | -610 898 zł611 tys zł |
| Wynik przed opodatkowaniem | 4 887 187 zł4,9 mln zł | 371 851 zł372 tys zł | -2 363 911 zł2,4 mln zł | 0 zł0 zł | -13 386 643 zł13,4 mln zł | -7 596 389 zł7,6 mln zł | -2 842 006 zł2,8 mln zł | 79 682 zł80 tys zł | 637 459 zł637 tys zł | 610 898 zł611 tys zł | 1 513 966 zł1,5 mln zł | 318 730 zł319 tys zł | -2 284 229 zł2,3 mln zł | -4 170 046 zł4,2 mln zł | 3 479 465 zł3,5 mln zł | - | - | - | - | - | - |
| Płace do przychodów | 41% | 46,6% | 56,1% | 59,3% | 77,1% | 62,9% | 49,7% | 49,6% | 50,5% | 51% | 37,8% | 44% | 44,8% | 48,1% | 34,3% | 42,8% | 47,6% | 48,3% | 42,9% | 49,4% | - |
Skąd biorą się pieniądze
Jak Avispa zarobił 99 337 392 zł w sezonie 2025.
Co obejmuje budżet płacowy
Ta lista płac obejmuje tylko pierwszy zespół: piłkarzy i otaczający ich sztab, bez akademii i reszty pracowników klubu. Avispa wydał 40,7 mln zł przy 99,3 mln zł przychodów, więc 41 groszy z każdej złotówki poszło na pensje pierwszego zespołu.
Przychody w J1 League
Kluby z J1 League w liczbie 19, których sprawozdania obejmują te same dwanaście miesięcy. Wejdź na klub, by zobaczyć jego finanse.
Najczęstsze pytania
Jakie przychody ma Avispa?
Avispa osiągnął 99,3 mln zł przychodów w sezonie 2025.
Jaki jest budżet płacowy Avispa?
Avispa wydał 40,7 mln zł na koszty pracownicze w sezonie 2025, czyli 41% przychodów.
Czy Avispa przynosi zysk?
Avispa osiągnął zysk przed opodatkowaniem w wysokości 4,9 mln zł w sezonie 2025.