Finanse i sprawozdania Urawa Reds
Urawa Reds osiągnął 300,4 mln zł przychodów w sezonie 2025 i wydał 86,9 mln zł na koszty pracownicze, czyli 28,9% wszystkiego, co klub zarobił.
Przychody według sezonu
Ile Urawa Reds osiągnął w każdym roku, za który mamy sprawozdanie.
Każda pozycja, sezon po sezonie
Koszty podano jako kwotę zapłaconą. Myślnik oznacza pozycję, której Urawa Reds nie wykazuje osobno.
| POZYCJA | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 300 402 648 zł300,4 mln zł | 271 212 329 zł271,2 mln zł | 275 807 347 zł275,8 mln zł | 215 859 622 zł215,9 mln zł | 183 030 473 zł183 mln zł | 153 282 377 zł153,3 mln zł | 218 276 654 zł218,3 mln zł | 200 507 479 zł200,5 mln zł | 211 716 137 zł211,7 mln zł | 175 460 645 zł175,5 mln zł | 161 702 150 zł161,7 mln zł | 155 486 923 zł155,5 mln zł | 153 680 789 zł153,7 mln zł | 142 179 962 zł142,2 mln zł | 142 950 226 zł143 mln zł | 149 404 500 zł149,4 mln zł | 170 839 066 zł170,8 mln zł | 188 342 633 zł188,3 mln zł | 211 530 211 zł211,5 mln zł | 187 997 342 zł188 mln zł |
| Dzień meczowy | 58 805 611 zł58,8 mln zł | 53 440 330 zł53,4 mln zł | 56 972 916 zł57 mln zł | 38 220 991 zł38,2 mln zł | 16 627 061 zł16,6 mln zł | 11 235 218 zł11,2 mln zł | 61 089 840 zł61,1 mln zł | 51 076 418 zł51,1 mln zł | 62 072 590 zł62,1 mln zł | 63 081 900 zł63,1 mln zł | 57 743 179 zł57,7 mln zł | 52 643 506 zł52,6 mln zł | 56 627 626 zł56,6 mln zł | 52 802 870 zł52,8 mln zł | 50 943 614 zł50,9 mln zł | 59 735 239 zł59,7 mln zł | 65 366 129 zł65,4 mln zł | 76 123 253 zł76,1 mln zł | 79 894 886 zł79,9 mln zł | 67 225 385 zł67,2 mln zł |
| Sponsoring | 111 422 556 zł111,4 mln zł | 109 111 766 zł109,1 mln zł | 112 166 258 zł112,2 mln zł | 107 518 118 zł107,5 mln zł | 103 533 998 zł103,5 mln zł | 99 603 000 zł99,6 mln zł | 102 020 033 zł102 mln zł | 85 685 141 zł85,7 mln zł | 84 808 634 zł84,8 mln zł | 68 872 154 zł68,9 mln zł | 67 703 479 zł67,7 mln zł | 63 214 704 zł63,2 mln zł | 61 594 495 zł61,6 mln zł | 56 335 457 zł56,3 mln zł | 48 367 217 zł48,4 mln zł | 59 921 165 zł59,9 mln zł | 72 643 788 zł72,6 mln zł | 63 055 339 zł63,1 mln zł | 63 320 947 zł63,3 mln zł | 60 771 110 zł60,8 mln zł |
| Wypłaty z ligi | 14 316 271 zł14,3 mln zł | 18 034 783 zł18 mln zł | 12 563 258 zł12,6 mln zł | 15 059 974 zł15,1 mln zł | 12 510 137 zł12,5 mln zł | 10 624 320 zł10,6 mln zł | 12 430 454 zł12,4 mln zł | 10 332 151 zł10,3 mln zł | 14 236 589 zł14,2 mln zł | 8 472 895 zł8,5 mln zł | 7 171 416 zł7,2 mln zł | 6 985 490 zł7 mln zł | 6 852 686 zł6,9 mln zł | 7 091 734 zł7,1 mln zł | 7 118 294 zł7,1 mln zł | 7 410 463 zł7,4 mln zł | 8 924 429 zł8,9 mln zł | 9 296 280 zł9,3 mln zł | 22 178 268 zł22,2 mln zł | 18 273 830 zł18,3 mln zł |
| Pozostałe przychody | 115 858 210 zł115,9 mln zł | 90 625 450 zł90,6 mln zł | 94 104 914 zł94,1 mln zł | 55 060 538 zł55,1 mln zł | 50 359 277 zł50,4 mln zł | 31 819 838 zł31,8 mln zł | 42 736 327 zł42,7 mln zł | 53 413 769 zł53,4 mln zł | 50 598 324 zł50,6 mln zł | 35 033 695 zł35 mln zł | 29 084 076 zł29,1 mln zł | 32 643 223 zł32,6 mln zł | 28 605 982 zł28,6 mln zł | 25 949 902 zł25,9 mln zł | 36 494 539 zł36,5 mln zł | 22 337 633 zł22,3 mln zł | 23 904 720 zł23,9 mln zł | 39 867 761 zł39,9 mln zł | 46 136 110 zł46,1 mln zł | 41 727 017 zł41,7 mln zł |
| Koszty pracownicze pierwszego zespołu | 86 906 938 zł86,9 mln zł | 84 622 709 zł84,6 mln zł | 102 524 688 zł102,5 mln zł | 75 777 962 zł75,8 mln zł | 82 046 311 zł82 mln zł | 82 843 135 zł82,8 mln zł | 85 738 262 zł85,7 mln zł | 82 550 966 zł82,6 mln zł | 70 226 755 zł70,2 mln zł | 63 241 265 zł63,2 mln zł | 55 751 119 zł55,8 mln zł | 54 555 883 zł54,6 mln zł | 53 546 573 zł53,5 mln zł | 50 731 128 zł50,7 mln zł | 50 093 669 zł50,1 mln zł | 60 611 746 zł60,6 mln zł | 65 445 811 zł65,4 mln zł | 63 905 285 zł63,9 mln zł | 75 459 233 zł75,5 mln zł | 66 375 439 zł66,4 mln zł |
| Pozostałe koszty operacyjne | 219 445 330 zł219,4 mln zł | 177 824 556 zł177,8 mln zł | 163 534 846 zł163,5 mln zł | 128 740 198 zł128,7 mln zł | 103 613 681 zł103,6 mln zł | 90 837 936 zł90,8 mln zł | 128 926 123 zł128,9 mln zł | 117 717 466 zł117,7 mln zł | 126 748 138 zł126,7 mln zł | 107 438 436 zł107,4 mln zł | 102 577 810 zł102,6 mln zł | 95 300 150 zł95,3 mln zł | 96 070 414 zł96,1 mln zł | 87 438 154 zł87,4 mln zł | 90 386 402 zł90,4 mln zł | 96 043 853 zł96 mln zł | 103 427 755 zł103,4 mln zł | 123 534 281 zł123,5 mln zł | 130 227 602 zł130,2 mln zł | 115 698 845 zł115,7 mln zł |
| Wynik operacyjny | -5 896 498 zł5,9 mln zł | 8 738 503 zł8,7 mln zł | 9 747 814 zł9,7 mln zł | 11 341 462 zł11,3 mln zł | -2 629 519 zł2,6 mln zł | -20 398 694 zł20,4 mln zł | 3 612 269 zł3,6 mln zł | 239 047 zł239 tys zł | 14 767 805 zł14,8 mln zł | 4 780 944 zł4,8 mln zł | 3 373 222 zł3,4 mln zł | 5 630 890 zł5,6 mln zł | 4 063 802 zł4,1 mln zł | 3 984 120 zł4 mln zł | 2 443 594 zł2,4 mln zł | -7 251 098 zł7,3 mln zł | 1 965 499 zł2 mln zł | 903 067 zł903 tys zł | 5 843 376 zł5,8 mln zł | 5 923 058 zł5,9 mln zł |
| Wynik przed opodatkowaniem | -2 098 303 zł2,1 mln zł | 10 066 543 zł10,1 mln zł | 10 411 834 zł10,4 mln zł | 13 067 914 zł13,1 mln zł | 79 682 zł80 tys zł | -16 228 649 zł16,2 mln zł | 3 691 951 zł3,7 mln zł | 1 434 283 zł1,4 mln zł | 14 236 589 zł14,2 mln zł | 6 613 639 zł6,6 mln zł | 3 346 661 zł3,3 mln zł | 5 418 403 zł5,4 mln zł | 4 276 289 zł4,3 mln zł | 4 037 242 zł4 mln zł | 1 992 060 zł2 mln zł | - | - | - | - | - |
| Płace do przychodów | 28,9% | 31,2% | 37,2% | 35,1% | 44,8% | 54% | 39,3% | 41,2% | 33,2% | 36% | 34,5% | 35,1% | 34,8% | 35,7% | 35% | 40,6% | 38,3% | 33,9% | 35,7% | 35,3% |
Skąd biorą się pieniądze
Jak Urawa Reds zarobił 300 402 648 zł w sezonie 2025.
Co obejmuje budżet płacowy
Ta lista płac obejmuje tylko pierwszy zespół: piłkarzy i otaczający ich sztab, bez akademii i reszty pracowników klubu. Urawa Reds wydał 86,9 mln zł przy 300,4 mln zł przychodów, więc 29 groszy z każdej złotówki poszło na pensje pierwszego zespołu.
Przychody w J1 League
Kluby z J1 League w liczbie 19, których sprawozdania obejmują te same dwanaście miesięcy. Wejdź na klub, by zobaczyć jego finanse.
Najczęstsze pytania
Jakie przychody ma Urawa Reds?
Urawa Reds osiągnął 300,4 mln zł przychodów w sezonie 2025.
Jaki jest budżet płacowy Urawa Reds?
Urawa Reds wydał 86,9 mln zł na koszty pracownicze w sezonie 2025, czyli 28,9% przychodów.
Czy Urawa Reds przynosi zysk?
Urawa Reds odnotował stratę przed opodatkowaniem w wysokości 2,1 mln zł w sezonie 2025.